Dostudování SŠ, poradíte?

Anonymní
24.8.21 17:44

dostudování SŠ, poradíte??

Odešla jsem že SŠ, měla jsem dítě brzy.

Řekla jsem si, že škola počká, chtěla jsem si vytvořit své zázemí, nebýt na nikom závislá, věnovat se dítěti (nenechat si nic utéct, ty první roky) atd.

Dítě už povyrostlo, mám práci, kterou mám ráda byť mizerně placenou a snažím se realizovat i nějakou ruční prácí a přivydělat si tak. Celkem mě baví i jazyky. Mám na to sluch/cit. Víc mě baví práce rukama, ale myslet snad taky zvládnu :lol: Každopádně nechci dřít celý život za minimální mzdu. Už i kolegyně mi řekla, že je mě v té práci škoda :nevim:

V posledních dvou letech mi nedá spát pocit, že bych měla maturitu dodělat. V mém oboru by to znamenalo dodělat 3. a 4. ročník. A možná nějaká rozdílovka :nevim:
Nebo začít nový obor a dělat SŠ úplně od začátku. Nabízí se předškolní a mimoškolní pedagogika, nebo sociální činnost. Můj nedodělaný obor je hotelnictví. V něm se opravdu nevidím. Jediné co mě utěšuje je vidina toho papíru v ruce a uff, že to mám za sebou.
Nebo snad dělat nějaký 3 letý obor dálkově, a pak dejme tomu nástavbu?? Nebo dodělat to nedostudované a jít ještě dál??
Bože, já fakt nevím :zed:
Vůbec nevím, co mám dělat :oops:
Ani netuším, jak by se k tomu postavili v práci :think: a určitě mě to bude stát nějaké finance a čas, takže bych se chtěla rozhodnout správně.

Snad mi tady někdo poradí, vím, že zbytek už je na mně. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.8.21 17:48

Pardon, vybil se mi tel. A omylem se mi to vložilo 2×. Toto je dopsané, děkuji za pochopení :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
32629
24.8.21 17:54
@Anonymní píše:
Odešla jsem že SŠ, měla jsem dítě brzy.

Řekla jsem si, že škola počká, chtěla jsem si vytvořit své zázemí, nebýt na nikom závislá, věnovat se dítěti (nenechat si nic utéct, ty první roky) atd.

Dítě už povyrostlo, mám práci, kterou mám ráda byť mizerně placenou a snažím se realizovat i nějakou ruční prácí a přivydělat si tak. Celkem mě baví i jazyky. Mám na to sluch/cit. Víc mě baví práce rukama, ale myslet snad taky zvládnu :lol: Každopádně nechci dřít celý život za minimální mzdu. Už i kolegyně mi řekla, že je mě v té práci škoda :nevim:

V posledních dvou letech mi nedá spát pocit, že bych měla maturitu dodělat. V mém oboru by to znamenalo dodělat 3. a 4. ročník. A možná nějaká rozdílovka :nevim:
Nebo začít nový obor a dělat SŠ úplně od začátku. Nabízí se předškolní a mimoškolní pedagogika, nebo sociální činnost. Můj nedodělaný obor je hotelnictví. V něm se opravdu nevidím. Jediné co mě utěšuje je vidina toho papíru v ruce a uff, že to mám za sebou.
Nebo snad dělat nějaký 3 letý obor dálkově, a pak dejme tomu nástavbu?? Nebo dodělat to nedostudované a jít ještě dál??
Bože, já fakt nevím :zed:
Vůbec nevím, co mám dělat :oops:
Ani netuším, jak by se k tomu postavili v práci :think: a určitě mě to bude stát nějaké finance a čas, takže bych se chtěla rozhodnout správně.

Snad mi tady někdo poradí, vím, že zbytek už je na mně. :kytka:

proč dáváš stejnou diskusi znovu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
83
24.8.21 17:56

Pokud tě baví jazyky, proč se nezaměřiš na ně? Udělat si kurzy, pak ti vystaví certifikát dle tvé úrovně. Pak se můžeš pustit do nějaké překladatelské činnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 17:58
@Mrg píše:
Pokud tě baví jazyky, proč se nezaměřiš na ně? Udělat si kurzy, pak ti vystaví certifikát dle tvé úrovně. Pak se můžeš pustit do nějaké překladatelské činnosti.

Toto lze i se ZŠ? :think:
Ano, nejspíš by mě i bavila práce, kde budu svým pánem. Přemýšlela jsem i o psaní. Jen netuším čím začít. Někdy v tom dodělání SŠ ani nevidím smysl :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 17:59
@vokishka píše:
proč dáváš stejnou diskusi znovu?

Už jsem to psala výše :oops: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
7941
24.8.21 18:15

Záleží odkud jsi. Některé školy mají dálkové studium třeba o víkendu nebo ve večerních hodinách. Maturitu si určitě dodělej, prostě najdi školu, která Ti bude rozvrhově vyhovovat a tam se přihlas, až pak řeš přímo obor, ono ve finále se na nějakou moc velkou odbornost u středních škol nehraje (když se bavíme o té hotelovce atd.). Tedy pokud nejde o tu pedagogiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
83
24.8.21 18:15
@Anonymní píše:
Toto lze i se ZŠ? :think:
Ano, nejspíš by mě i bavila práce, kde budu svým pánem. Přemýšlela jsem i o psaní. Jen netuším čím začít. Někdy v tom dodělání SŠ ani nevidím smysl :zed:

Určitě to jde i se základkou. Když jsem byla na střední, spolužačka zároveň docházela do Jazykové školy a byla na mnohem lepší úrovni, než jaká postačí k maturitě. Vyhledej si nejbližší Jazykovky a určitě budou mít vypsané podmínky na svých stránkách. Podle mne to je akorát vstupní rozřazovaci test a samozřejmě platby. A určitě to bude pro tebe min časově náročný a lépe to zkloubiš s rodinou a prácí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
10647
24.8.21 18:39

Písemný projev máš vcelku kultivovaný, byla by asi chyba zůstávat jen se základním vzděláním. Předchozí studium na SŠ ti nejspíš nikde neuznají, prošvihla jsi lhůtu, po kterou se předměty z nedokončeného vzdělání uznávají.

Takže za mě rada jít do libovolné SŠ a hlavně ji dotáhnout do konce. VŠ studiem můžeš a nemusíš navázat ať už hned nebo později. Každopádně je maturita nutná podmínka čehokoli dalšího. A věř, že mít v pětatřiceti maturu - nebo ji nemít, je zatraceně velký rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat