Dotaz na ABKM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 20:22
dotaz na ABKM

Pěkný večer, měla bych dotaz, řešily jste u ABKM, když u některých potravin bylo napsané „může obsahovat stopy mléka“ nebo v poznámce „může obsahovat mléko“? a ještě prosím jak často je abkm spojená s alergií na vejce? děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
modravlocka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 03.04.19 20:27

Stopy mléka nebo může obsahovat mléko neřeš. S vejci neporadím, ale údajně je to dost časté (statistiku neznám).Me dite to naštěstí minulo.

chaela
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 1 inzerát 03.04.19 20:28

To musíš vyzkoušet. Mému synovi potraviny s těmito poznámkami o mléce vadily cca do půl roku, potom už ne. Alergii na vejce neměl a i z té ABKM kolem roku vyrostl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 20:31

a dělal vám doktor předtím i stěry na bakterie? nebo nejdřív zkusit tu bezmléčnou dietu?

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 03.04.19 20:33
@chaela píše:
To musíš vyzkoušet. Mému synovi potraviny s těmito poznámkami o mléce vadily cca do půl roku, potom už ne. Alergii na vejce neměl a i z té ABKM kolem roku vyrostl.

Ty poznámky ale neznamenají to, že v těch potravinách mléko je. Většinou se ve stejné továrně na jiné lince zpracovává něco s mlékem, takže se v několika málo promilich případů může stát, že druhou potravinu omylem kontaminuji. Proto není důvod se těmto potravinám při alergii vyhýbat.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 03.04.19 20:35
@Anonymní píše:
a dělal vám doktor předtím i stěry na bakterie? nebo nejdřív zkusit tu bezmléčnou dietu?

Dělal opakovaně stery až do zblbnuti. Samozřejmě vše čisté.Bud ráda za osviceneho lékaře. Ten náš ani nevedel, že nějaká abkm existuje.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 03.04.19 20:56

záleží jak hodně silnou alergii dítě má. některé snese stopy mléka, jiné má po tom problémy. u nás to tolik neřeším a dávám i tyto potraviny. Jinak dcerka má abkm a i alergii na vejce.

Pam12
Echt Kelišová 8808 příspěvků 03.04.19 21:43

to že to tam je napsáno neznamená, že to v tom skutečně je. Tak se jen jistí výrobci, kteří danou věc zpracovávají v závodě, ve kterém se zpracovává i mléko. U syna běžně jídlo s tímto označením používám a bezproblému. To samé u druhého, který má prozměnu celiakii

chaela
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 1 inzerát 03.04.19 21:44

@modravlocka Vysvetli to mymu synovi… On na to prostě reagoval, takže jsem se tomu po určitou dobu vyhýbala.

anelaCB
Povídálka 23 příspěvků 03.04.19 22:01

Sice neodpovídám na dotaz, ale momentálně řeším (resp.dr) podezření na alergii na mléko u dcerky 1,5roku a máme zkusit zátěžovy test - teď musí držet nemlecnou dietu. Nemáte tip na nějaký web s recepty? Nejvíc mě asi trápí snídaně. Duvodem podezření je nadýmání a vyskyt atopickeho ekzemu (pár flicku po těle - nohy, ruce). Děkuji.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 03.04.19 22:51
@chaela píše:
@modravlocka Vysvetli to mymu synovi… On na to prostě reagoval, takže jsem se tomu po určitou dobu vyhýbala.

To mi prijde hodně zvláštní…co vím, neřeší to ani většina celiaků (u lepku), pro něž jsou i pravidelné stopy lepku velký problém. A na pravidelných testech prochází. :nevim: Nemohla to ve vašem případě byt ještě jiná potravina nebo alergen?

Pam12
Echt Kelišová 8808 příspěvků 03.04.19 23:09
@modravlocka píše:
To mi prijde hodně zvláštní…co vím, neřeší to ani většina celiaků (u lepku), pro něž jsou i pravidelné stopy lepku velký problém. A na pravidelných testech prochází. :nevim: Nemohla to ve vašem případě byt ještě jiná potravina nebo alergen?

Přesně tak, normálně ty potraviny používám a syn mě jí a na pravidelných půlročnich testech, je neustále vidět zlepšení.

chaela
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 1 inzerát 04.04.19 07:13

@modravlocka To samozřejmě mohla. Já jsem to nijak blíž nezkoumala. Prostě když synovi něco vadilo, nejedla jsem to. A jelikož jsem byla na dost striktní bezmlecne dietě, přisoudila jsem to tomu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 13:01

@Pam12

jak se prosím ta celiakie projevovala?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 13:04

Ještě bych měla dotaz:
1. je ta alergie nějak dědičná? - u nás nikdo abkm nemá
2. mám alergii na břízu a traviny, tam může být i zkřížená potravinová alergie, např. na jablka, ale když nic nepociťuji u sebe, žádnou takovou alergii je možné aby to měl kojenec?
3. když 4 dny vynechám veškeré mléčné výrobky a stolice se stále zhoršuje, žlutozelená, převážně se vsakuje do pleny, jak je velmi řídká, s hlenem, hlenu je tam čím dál více - nemělo by se to naopak lepšit nebo je třeba vydržet aspoň 14 dní? nepoukazuje tohle, že v tom bude jiná potravina spíše? (pozn. stěry nám zatím nebraly)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama