Dotaz na ohledně výpovědi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.4.22 10:12

Dotaz na ohledně výpovědi

Dobrý den, předem prosím aby mi odpověděl někdo kdo si je jistý odpovědí.
Kamarádka zaměstnaná na dotace přes ÚP na HPP, dotace na do konce června a pak už měl platit institut kde pracuje. Dnes ji zaměstnavatel oznámil, že od 1.7. pro ni nemá práci a končí. Dotaz zní: má nárok na odstupné?
Podle mě ano, jen si to chci ověřit.
Jinak HPP je do jednoho roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
870
22.4.22 10:17

Co má ve smlouvě? Pokud je to smlouva na dobu neurčitou, můžou ji samozřejmě vyhodit pro nadbytečnost, ale s odstupným.
Pokud je to smlouva na dobu určitou na 1 rok, tak bohužel, smlouva skončí a na odstupné není nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.22 10:20

@Svetluska55
Smlouvu má do konce roku, výpověď k 1.7.
Jen jsem se zamotala v tom že dotace na ni dostávají do června a pak už měl platit zaměstnavatel. Moc díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16232
22.4.22 10:23

Nevim jak je to s těmi dotacemi, ale normálně platí, když pracuješ méně jak rok u toho zaměstnavatele a dostaneš padáka pro nadbytečnost, tak máš nárok na odstupné ve výši 1 platu, ale zase nemůžeš jít pro podporu na úřad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
22.4.22 10:25

Jen ať nečeká x měsíčních platů, je to podle délky pracovního poměru :

Méně než 1 rok: dostanete 1 průměrný měsíční plat.
1 – 2 roky: dostanete 2 průměrné měsíční platy.
2 a více let: dostanete 3 průměrné měsíční platy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.22 10:31

Záleží jestli je ve zkušební době nebo ne… pokud je do konce června ve zkušební době, tak nemá nárok na odstupné žádně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16106
22.4.22 10:39

To je strašně zajímavý, že jakmile ji má platit tak není práce. Doufám, že si úřad má toho šmejda posvítí. Jestli má smlouvu na HPP a je po zkusebce tak ma nárok na 1 měsíční plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5509
22.4.22 11:34

@JancaS84 neposviti, v okolí máme nejméně 3firmy které zaměstnávají lidí tak že jim dávají do deseti tisíc mají s nimi dohodu o provedení práce, aby nemuseli jim platit sociální a zdravotní a ještě na to berou příspěvky, takže v konečném důsledku mají práci udělanou zadarmo. A jen si pro sebe hrabou, a státu to je jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3986
22.4.22 11:40
@Lucie.hnizdilova93 píše:
Dobrý den, předem prosím aby mi odpověděl někdo kdo si je jistý odpovědí.
Kamarádka zaměstnaná na dotace přes ÚP na HPP, dotace na do konce června a pak už měl platit institut kde pracuje. Dnes ji zaměstnavatel oznámil, že od 1.7. pro ni nemá práci a končí. Dotaz zní: má nárok na odstupné?
Podle mě ano, jen si to chci ověřit.
Jinak HPP je do jednoho roku.

Ať se jde kamarádka co nejdříve zeptat na úřad práce. Sebou samozřejmě všechny papíry. Oni ji řeknou přesně, jaké jsou podmínky těch dotací, výpovědi atd. Do té doby ať nic nepodepisuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat