Dotaz na pediatričku - dcera s dávivým kašlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Berenikee
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 25.01.19 16:17
dotaz na pediatricku

Prosim o radu pediatra. Moje 21mesicni dcera ma nonstop hnusny dusivy kasel, kdyz kychne vylitnou ji nudle a po 3 dnech bez jidla mi stejne 1× v noci a 2× pres den davive zvraci (caj, prip. svitive zlutou tekutinu kdyz uz neni z ceho). Teploty ma zvysene kolem 37,5. Horecky mela jen 2×.
Doktorka ji napsala Ventolin sirup 3×4ml a Sumamed atb. a pamycon kapky do nosu.
Ad 1.se vubec nelepsi Ad 2. u Ventolinu pisou od 2 let a ze je na bronchytidu.
Dr mi rekla, ze to je „naka vitoza a mozna laryngitida“…
Vubex tomu nerozumim, ale je fakt, ze k tehle Dr nemam moc duveru. A co ctu, tak Ventolin „zabira hned“…
Je tu nekdo kdo mi to osvetli?

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3454 příspěvků 25.01.19 17:19

Já sice nejsem pediatr, ale tvoje dcera zřejmě zvrací hleny, které neumí vysmrkat,nebo ty, které vykašle. Co nejvíc bych jí odsávala nos, aby to nepolykala. Určitě jí žádný lék nezabere okamžitě, ani doktoři nejsou kouzelníci. Náš malý se s takovým dusivým kašlem trápil přes dva týdny a další čtyři dokašlával. Jinak, bronchitida je zánět průdušnice a průdušek, který může být s virózou spojený. Pokud je virová, musí se prostě vyležet a podávají se léky na odkašlávání a otevření dýchacích cest. Antibiotika zaberou jen na tu bakteriální.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >