Dotaz na pokutu

23.9.20 00:28

Dotaz na pokutu

Dobrý den chci se zeptat když jsem nenahlasil na pracáku že někde pracuji tak mě zajímá jestli budu platit pokutu která má sazbu až 200 000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14428
23.9.20 00:46

A tu pokutu ti už někdo udělil a nebo se bojíš že ji dostaneš za zneužívání dávek? Pokud ti někdo udělil pokutu a nabyla právní moci, tak ji zaplatit musíš, pracák, nepracák.

Pokud si začal pracovat, tak se odhlaš z pracovního úřadu a nic tě postihovat nebude.

Pokud děláš na černo, tak zvaž jestli ti to za to fakt stojí a jestli si raději nechceš najít práci, kde budeš mít alepsoň základní jistoty. Jako třeba že za tebe budou platit zdraovtní a sociální, budeš moci na nemocenskou, v příadě karantény dostaenš peníze, budeš mít dovolenou a takovéhle ty věci…

A především - pokud se na takovéhle základní věci ptáš na emiminu, tak prostě nemáš dostatečné kompetence k tomu, aby si úspěšně fungoval v šedé či černé ekonomuce a výrazně ti zjednodušší život, když budeš dodržovat zákony a pravidal, protože v opačném případě tě budou kumpáni využívat především jako hejla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.9.20 00:48

Díky

Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.9.20 00:50

Rychlá odpověď

Já pracuji na smlouvu přímo a tak se ptám protože nak nato Zapoměl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60531
23.9.20 04:15
@Mafianek 13 píše:
Já pracuji na smlouvu přímo a tak se ptám protože nak nato Zapoměl

Pokud pobírás podporu, ano, můžeš.. Minimálně budeš podporu vracet.. Pokud makáš na smlouvu, zaměstnavatel má ofiko odvody, tak by zase takový problém být neměl. Každopádně co nejdřív pošli pracovní smlouvu, případně i návrh na vrácení podpory.. Čím dřív, tím líp :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6735
23.9.20 06:32

@Mafianek 13 To záleží jestli pobíráš nějaké dávky u kterých hraje roli nezaměstnanost. Pokud ano tak to budeš muset všechno vracet, plus je možná pokuta pokud se prokáže tvůj úmysl.
Pokud si tam prostě jenom byl a nic nepobíral tak je to vcelku jedno. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama