Jsem doma - kdo mi platí zdravotní a sociální?

13
22.9.20 19:55

Jsem doma - zdrav. a soc.

Ahojk mám jen dotaz. Byla jsem cca 3mes. vedena na úřadu práce, neustále jsem dostávala doporučenky do blbých práci ( nešlo nastoupit, kvůli hlídání dítěte po školce, nebo prostě nechci dělat otroka 8h denně za 3tis měsíčně :roll: ) to jsem na úp sdělila, kde mi paní úřednice řekla, že když nemám zájem o doporučenky tak mě vyškrtne z úp.. To mi nevadí, hledám práci která mi bude vyhovovat i bez jejich doporučení :P..ale kdo mi teď bude platit zdravotní a sociální? Úřednice na úp mi řekla že mi to automaticky jede do 15ti let dítěte :nevim: ale nevím.. Ptam se tu, jestli někdo nevíte jak to tedy chodí protože bydlím dal od města, momentálně bez auta a ňák se tam dopravit jen kvůli dotazu se mi nechce :mrgreen:..každopádně děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11866
22.9.20 20:04
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3756
22.9.20 20:06

@Sarinka15 nahlaš se na pojišťovně jako osoba pečující o dítě. Budeš mít placené alespoň zdravotní. Sociální za tebe neplatil ani pracák, tedy pokud se za poslední dobu něco v zákonech nezměnilo.
Do kategorie osob celodenně, osobně a řádně pečujících alespoň o jedno dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku můžete být podle zákona zařazena jen tehdy, pokud nemáte příjmy ze zaměstnání ani ze samostatné výdělečné činnosti. V případě, že byste byla zaměstnancem (podle § 5 zákona o veřejném zdravotním pojištění), hradí pojistné na zdravotní pojištění zaměstnavatel. Pokud se nejedná o zaměstnání, byla byste povinna hradit si pojistné sama jako osoba samostatně výdělečně činná, nebo jako osoba bez zdanitelných příjmů.

Možnost přivýdělku, který vás nevyřadí z kategorie státních pojištěnců, však existuje. Za příjmy ze zaměstnání se pro účely veřejného zdravotního pojištění totiž nepovažuje dohoda o pracovní činnosti s výdělkem pod 2 500 Kč měsíčně, případně dohoda o provedení práce s příjmem nepřevyšujícím 10 000 Kč měsíčně. Je ovšem třeba pamatovat i na další limity těchto možností přivýdělku – např. na dohodu o provedení práce je možné odpracovat u jednoho zaměstnavatele maximálně 300 hodin za jeden kalendářní rok.

Nemůžete se tedy stát zaměstnancem ani provozovat samostatnou výdělečnou činnost, vaše příjmy musí být takové, které nepodléhají platbě pojistného na zdravotní pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
22.9.20 20:12

8 hodin denně za 3 tisíce?? :lol: :lol: teď tu o Karkulce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
22.9.20 20:16

@Nell2 ano,nabízeli mi v call centru min. 3tis měsíčně -záleželo na tom kolik klientů bych chytla ;) to byla taky poslední kapka kdy jsem jim slušně řekla ať si doporučenky strči do zadku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
22.9.20 20:19

@Sarinka15 Ja ten system doporucenek taky nechapu. Kolikrat nejsou pro ty uchazece ani vhodne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
22.9.20 20:22

@Samina007 Jen dodávám, že v tomto případě může být dítě ve školce max. 4 hodiny denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
22.9.20 20:26

@cecetka no právě, přítel dělá 12ky tudíž v týdnu se musím podřídit dítěti já.. A aby mě cpali na noční, pak na 3smeny, hrůza a když jsem se poprvé ohradila tak měla kecy že mi pomáhají najít práci a já si ještě diktují :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7188
22.9.20 20:26
@Sarinka15 píše:
@Nell2 ano,nabízeli mi v call centru min. 3tis měsíčně -záleželo na tom kolik klientů bych chytla ;) to byla taky poslední kapka kdy jsem jim slušně řekla ať si doporučenky strči do zadku

Neměla to být pouze brigáda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
22.9.20 20:31

@Plmo nene, dostala jsem písemnou doporučenku do klasické práce, brigády mi nikdy ani nenabízeli :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3756
22.9.20 22:12

@Sarinka15 já tomu callcentru i věřím za tyto peníze. 3000,– pevný základ, zbytek co si vykecáš ( počet nových klientů, smluv atd)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3756
22.9.20 22:14

:roll: @mrazik6 já teď i koukám, že zrovna z těch stránek, co jsem to kopírovala mají i starý údaj o výši minimálního výdělku k odvodům. Má tam být nově 3000,–
https://www.vzp.cz/…e-privydelek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28807
23.9.20 23:36
@Sarinka15 píše:
Ahojk mám jen dotaz. Byla jsem cca 3mes. vedena na úřadu práce, neustále jsem dostávala doporučenky do blbých práci ( nešlo nastoupit, kvůli hlídání dítěte po školce, nebo prostě nechci dělat otroka 8h denně za 3tis měsíčně :roll: ) to jsem na úp sdělila, kde mi paní úřednice řekla, že když nemám zájem o doporučenky tak mě vyškrtne z úp.. To mi nevadí, hledám práci která mi bude vyhovovat i bez jejich doporučení :P..ale kdo mi teď bude platit zdravotní a sociální? Úřednice na úp mi řekla že mi to automaticky jede do 15ti let dítěte :nevim: ale nevím.. Ptam se tu, jestli někdo nevíte jak to tedy chodí protože bydlím dal od města, momentálně bez auta a ňák se tam dopravit jen kvůli dotazu se mi nechce :mrgreen:..každopádně děkuji

Na každém tom místě jdi mohla říct ‚a očekávám, že mi podle zákona upravite pracovní dobu, protože mám malé dítě‘ a nikdy by tě nikdo nechtěl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama