Pračka se zasekla

11.8.13 09:59

Dotaz ohledně pračky.

Krásné nedělní dopoledne.
Mám problém s pračkou, už dříve se mi stalo, že při programu na 60 stupňu se jakoby zasekla v pracím režimu, pořád prala, vůbec nepřešla do režimu máchání a odstřeďování, vypustila jsem vodu, dala prát na jiný program a dobré, nakonec i při praní na 60 pračka prala, ale dnes teda vůbec, opět se zasekla a pořád jen pere a pere, udělala jsem to samé a opět dala prát na 40, jen teda mám pocit, že i v tomto programu už nemáchá, pořád pere. Nestalo se to někomu z Vás taky, nevíte, co by s pračkou mohlo být? Jinak pračka je značka INDESIT a je stará něco málo přes 6 let. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16985
11.8.13 10:07

@Šmoulinka5 asi bude programator (nebo jak se tomu dilu odborne nadava) v pytli. Zasekne se a neprekoci. U nekterych znacek byva hodne drahy, ze se nevyplati menit, u jinych se da vymenit za primerenou cenu.
Nejsem odbornik, je to jen odhad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brooucinda
11.8.13 10:08

Já teda nejsem odborník, ale když ti pere normálně v jiných programech, tak s pračkou jako takovou asi nic nebude. Je spíš chyba jen v tom daném programu. A dříve prala na 60v pohodě?

• Nahlásit
  • Citovat
670
11.8.13 10:10

@Šmoulinka5 no ja si myslím že by si si mala hladať novú pračku. Je to programátor. Je to to najdrahšie čo v pračke máš. Takže radšej pokukuj po novej než volať opravára… Riešila som to samé. Opravár na mňa pozeral jak na zjavenie že ho k tomu volám. Že mám byť rada že ta pračka tak dlho vydržala a mám radšej kúpiť novu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brooucinda
11.8.13 10:11

A nebo neprat na 60 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
11.8.13 10:15

No, tak to jste moc nepotěšili, dámy, toho jsem se právě bála, že bude potřeba nová pračka. :nevim:
Právě, že dnes už nepere ani na 40, seklo se to taky, už od 8 hodin peru a stále není vypráno. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
11.8.13 10:19

@Šmoulinka5 to ma mrzí že sme ťa nepotešili, ale buď rada že ti pračka „zdechla“ takto. Susede vyskočil bubon pri ždímaní (niečo sa tam uvolnilo) má na odpis celú kúpelku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 10:24
@lilli.c píše:
@Šmoulinka5 to ma mrzí že sme ťa nepotešili, ale buď rada že ti pračka „zdechla“ takto. Susede vyskočil bubon pri ždímaní (niečo sa tam uvolnilo) má na odpis celú kúpelku…

Teď je opravdu nejméně vhodná doba na nákup pračky, ale bez ní to nejde a prát tak, jak peru dnes, taky nejde, ono je to prádlo vpodstatě vyprané, tak teď jsem dala vypustit vodu a zapla na máchání sama. :nevim:
No, tak to teda sousedka musí být nadšená, když jí pračka zdemolovala celou koupelnu. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
11.8.13 10:31

No je, ale pojiŠťovna to snáď uhradí.. :nevim:
Chápem že kúpiť len tak novú pračku nieje sranda. Ale jak píšeš. Prať musíš! Programátor je sviňa. Skús zavolať opravárovi, ale neverím že to bude lacnejšie… Alebo per jak doteraz, na 60 či 40 po nejakom čase ju vypni, daj do pozície, vypustiť, pak máchať… a tak. Ono aspoň dočasu kým si nasporíš na tú pračku… Ale nechcem strašiť. Je možné že jedného pekného dňa keď to najmenej bude potreba už nebude fungovať ani toto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 10:43

@lilli.c
No pokusím se vyzjsitit, co by oprava stále, ale co se mi podařilo najít tak programátor je tak kolem dvou tisíc, teď práce k tomu a to už je polovina nové pračky. :nevim:
Je mi jasné, že po čase odejde všechno, teď to taky pralo na 40 v pohodě, blblo to jen na 60 a dnes už neperem ani na 40. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 11:24

No někdy se to tak staně, že se to zasekne.
pak stačí jen pootočit kolečkem a jede se dál

prostě si to vchytáš a víš, kde ti to zlobí a naučíš se s tím žít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
11.8.13 11:48

Mela jsem to same u pracky ardo, pak uz se netocil ani buben, mame tu pana co se v tom rad stracha a opravuje ac neni pod servisem, dal nam nove cerpadlo, tim to pry nebylo ale ze uz bylo lepene z pracky co tam nekdo dal na dily tam dal nove za 400, vymenil uhliky- jsou zodpovedne za prepinani a spinani a kdyz uz jsou omlete a nedosahnou na sebe tak nesepne nebo az za dlouho, to bylo jeste levnejsi, a trochu porychtoval motor, neco tam vyskakovalo, dohromady to dalo asi tisicovku, pracka uz tak nerve kdyz zdima a vypousti, to cerpadlo uz melo dost, driv reaguje na start a zase normalne prechazi az k machani a zdimani. Casem odejde ale ted kdyz nam jdou dve deti do skoly tak na novou neni, az na podzim a to se slozi i rodina :)
hodne stesti a at dopadnes alespon jako ja, i kdyz uz jsem ji mela chut prokopnout po ctyrech hodinach prani bez vysledku =D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5270
11.8.13 11:49

Tohle může dělat i topení. Pračka dokud nemá požadovanou teplotu vody, tak pere klidně donekonečna. Programátor prostě neposune program na máchání, dokud nedostane impuls z¨termostatu, že je voda na požadovaném stupni. A pokud topení vodu neohřívá, tak se prostě dál neposune.
Jaká je voda, kterou to po té „dlouhé“ době praní má? Má cca těch 60 stupňů?

Příspěvek upraven 11.08.13 v 11:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
11.8.13 11:50

Jo a bylo nam doporuceno neprehrivat, po pul hodce vyvarky davam na 35', davam min pradla a snazim se prat max 1× za den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
11.8.13 11:52

Zkusit vyčistit filtr taky mi to dělalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama