Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ponesou prosím vaše děti nějaký drobný dáreček v den pololetního vysvědčení? Dávali jsme před Vánoci, tak se mi moc nechce to řešit. Ani nevím, jestli se to dělá ![]()
Tak když to nechceš řešit, tak to neřeš, ne? Dávám dárky komu chci a kdy chci a ne proto, že to zrovna dělají ostatní ![]()
A abych teda odpověděla na dotaz, tak syn nic nenesl ani na konci školního roku, byl poučen, že se to dělá a většina dětí asi přinese, ale nechtěl ani tak. V pololetí úplně stejně - nechám na dítěti a když nechce, tak nic.
Nic nenese. Na Vanoce taky davat nechtel. Jak to maji ostatni je mi fuk.
Drobnost daji. Prvnak ponese cokoladu oriskovou. Jeho tridni cokoladu miluje. A tretacka dostane opis v obalce. Vyrobila p. uc. naramek (jeji oblibene barvy), tak ho predam.
K pololetí drobnost a na konci roku něco většího. Měli jsme totiž vždy štěstí na paní učitelky a byli s nimi maximálně spokojené. Ale pokud nechcete, tak samozřejmě povinnost to není, ale paní učitelku vždy něco potěší, byť jen nakreslený obrázek s poděkováním ![]()
A pred svatky nedavalo ani jedno moje dite (obe tridni uc. v karantene). Tyden jsem byla u jedne ve tride. Vymyslela jsem, ze v CSP vyrobime spolecne prani. Kazdy se podepsal a behem prochazky se osobne dorucilo domu.
Komunikace pres okno a chodnik. To ji potesilo hodne.
Tak já dávám. Drobnost - lepší čaj, dobrou čokoládu, nebo bombošku… Dávala jsem všem třem dětem vždycky - v pololetí i na konci, ve škole i v hudebce… prostě tam, kde dostali vysvědčení. Jako poděkování za ten půlrok.
@fenny píše:
Tak když to nechceš řešit, tak to neřeš, ne? Dávám dárky komu chci a kdy chci a ne proto, že to zrovna dělají ostatní
Tak hlavně nebýt „horší“ než ostatní ne? Jak to bude pro Boha vypadat, když oststní dají a moje dítě ne???
![]()
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.