dotykový teploměr

6.3.09 13:42

dotykový teploměr

Ahoj,

omlouvám se, pokud tu takové téma už je - nenašla jsem :oops: :wink:

Uvažujeme o koupi dotykového teploměru = zařízení, co se přiloží k čelu a do pár sekund zobrazí teplotu. Přijde mi to praktické, protože se dá měřit i ve spánku, na těch pár sekund je dítko jakéhokoliv věku relativně udržitelné i 1 osobou atd.

Nemyslím tím takový ten proužek z lékárny za 30,– Kč - ten je nanic, to už vím :wink: , ale digitální přístroj trochu vyšší cenové kategorie.

U Marjánky pořád řešíme problém, jestli měřit klasickým, popř. digitálním teploměrem v podpaží (tj. nepřesně) nebo v zadečku (tj. s ukrutnými scénami a rizikem pokadění během procedury), tak si říkám, že pro 2 děti už by se vyplatilo investovat…

Prosím o případné zkušenosti s využitelností, cenou, spolehlivostí atd.

Díky. J. a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12876
6.3.09 13:58

ahoj, my máme infračervený čelový teploměr od firmy Microlife. jsem s ním dost spokojená. Asi s ním nedosáhneš takové přesnosti jako s teploměrem do zadečku, ale to snad s žádným. tenhle teploměr má pouze jednu malinkou nevýhodu, a to, že třeba nezměří teplotu hned jak se přijde z venku kde je zima a třeba zase po běhání je taky nepřesný. prostě jakékoliv výkyvy v okolní teplotě se na tom měření na kůži projeví. ale v běžných podmínkách měří dost spolehlivě - ze začátku jsem to porovnávala právě i na teploměr do zadečku a rozdíl byl 0,2 stupně. a když se mi výsledek nezdá, tak klidně měřím několikrát za sebou a průměruju :-)
ale jinak má opravdu spoustu výhod, jednou z nich je měření ve spánku.
když jsem se rozmýšlela, tak jsem prošla hodně diskusí i testů kvality. holky dost nadávaly na ty teploměry do ucha, protože tam se musí přesně zaměřit na bubínek, jinak se kloudná hodnota nedostane… ale to ti asi napíše někdo jiný, kdo s ním má osobní zkušenosti ;-)
také vyšel test kvality v časopise d-test

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
6.3.09 14:03

k čelnímu nemam důvěru:)

Používám ušní Microlife. Otestovala jsem si ho s rychloběžkou (rozdíl pro nás 0,1st,jen rychlejší a rychoběžka se nám rozbila) a jsem sokojená:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
6.3.09 16:38

JANI ahoooj :wink: Že se nezeptáš u nás na diskusi… :wink:

Po jedné příšerné noci s dětičkama, kdy na sebe nedali šáhnout, natož se změřit, jsem zakoupila tento:

http://www.lekarna.cz/…lni-nfs-100/

Jsem spokojená. Původně jsem teda chtěla úplně bezdotykový, takový, jak zasvítíš červeným světýlkem na čelo, jenže ten u nás nikde nebyl k okamžitému zakoupení - další noc s oybčejným teploměrem jsem si už nedokázala představit. Tak jsem ho vzala a je ok. Zkoušela jsem i jak měří a měří dobře. Jedinou chybičkou je, že pípá a to mi robátka občas probere, ale jen tak, že se zavrtěj a zase usnou. Furt lepší, než klasika teploměr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
6.3.09 20:32

Ahoj! Celni teplomer je vynikajici napad, pro dite prijemne a povetsinou (zalezi na vyrobci, ale to i u tech do zadecku) velmi presne. Pouzivam ho jiz sest let, muzu jen doporucit :wink:
A jeden tip : nedavno tu ( v Nemecku) testovali prave teplomery, mezi tim i dva celni a oba dopadly vyborne. Jeden od firmy Beurer (cena 41,45Euro) a druhy od Geratherm- je usni i celni v jednom - za 26,40 Euro.
A mimochodem tam bylo dost tech do zadecku, ktere presne nemerily, takze na srovnavani zadeckoveho a celniho doma bych se vykaslala, on i ten do zadecku proste muze merit spatne 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26458
27.3.10 22:59
Hellenka píše:
Ahoj! Celni teplomer je vynikajici napad, pro dite prijemne a povetsinou (zalezi na vyrobci, ale to i u tech do zadecku) velmi presne. Pouzivam ho jiz sest let, muzu jen doporucit :wink:
A jeden tip : nedavno tu ( v Nemecku) testovali prave teplomery, mezi tim i dva celni a oba dopadly vyborne. Jeden od firmy Beurer (cena 41,45Euro) a druhy od Geratherm- je usni i celni v jednom - za 26,40 Euro.
A mimochodem tam bylo dost tech do zadecku, ktere presne nemerily, takze na srovnavani zadeckoveho a celniho doma bych se vykaslala, on i ten do zadecku proste muze merit spatne 8)

A nevíš přesné názvy těch teploměrů, co dopadly dobře? Koukala jsem a každá ta firma jich má strašně moc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama