Dovolená a 19m synem

312
23.2.21 12:23

Dovolená a 19m synem

Ahoj všem :)
Přemýšlím nad dovolenou u moře, už nějaký ten pátek jsme tam nebyly a já bych změnu prostředí uvítala :D
Líbí se mi Bulharsko, ale hodně I Tunis a Turecko.
Tunis/Djerba vím, že jsou blbý stran průjmu a podobných obtíží, my byly před 6 lety v Egyptě a nikdo nic.
Nějaké vaše zkušenosti? Kam, jaký byl let, co extra sebou a tak. Díky 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1837
23.2.21 12:28

No asi by jste měli hlavně začít stát frontu na očkování, protože bez toho už se lidí nedostanou ani na Slovensko :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20435
23.2.21 12:29

V tehle situaci bych si dovolenou koupila maximalne tak na last moment…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.2.21 12:35

@Hanka1 @PeBa12 Většina cestovek v téhle době má už covid připojištění, takže z toho obavy nemám 😀jsem zdravotník, takže očkování není problém 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17989
23.2.21 12:43

Jo jo, dovolená jak stehno :D půl roku dopředu vybírat místo, řešit co s dvouletým se srajdou nebo strachem z letadla, malej červíček jestli nás nepoboda někdo na pláži, neprojit covid testem a nakonec se nikam kvůli zrušení nepoletí. Ne děkuji, nechystám se… Máme v plánu tuzemskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
23.2.21 12:43

Co se týká cestování s mimčem za normálních okolností tak úplně v pohodě ;) Mám o dost mladší sestru a v itálii autem jsme byli, když jí bylo 9m a o rok později v 21m už letěla na Djerbu a zvládala to bez problémů.
Co se týká dovolených teď, tak bez očkování a storna do posledního týdne bych nic přes cestovky neobjednávala, letecky bez očkování letos trochu pochybuji. My máme na červenec rezervované Chorvatsko přes Booking (bezplatné zrušení i týden před cestou a žádná záloha) a kvůli psům jedeme autem. Loni jsme měli zaplacený Mauricius, ale ten je beznadějně uzavřený, naštěstí po urgování vrátili zálohu ne voucher.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
23.2.21 12:44

@Kiwijeta Očkují i sanitáře? Že bych na pár měsíců změnila obor a mohla pak vyrazit :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.2.21 12:44

@Bubla Bůčková já se neptala, zda se chystáte, ale na zkušenosti ostatních co už byli. Děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.2.21 12:45

@jezz1e asi určitě 😀 jen nevím jestli by to takhle prošlo 😀 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.2.21 12:47

@Ardilera já myslím, že vzhledem k tomu jak rychle ockujeme se letos očkování úplně ještě řešit nebude. Co se týče testu tak s tím počítám a samozřejmě budu řešit konkrétní info u cestovky ohledně covid storna až budu vědět 100% kam a kdy 😊 děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
23.2.21 13:05

@Kiwijeta akorát jí teda v letadle trochu boleli uši, takže vzít na vzlítání a přistávání nějaké cumlavé bombony, teď už je myslím v letadle nerozdávají. Děti jsou na tu změnu tlaku trochu citlivější. A pro ni jsme brali sebou naši balenou vodu, abychom předešli těm průjmům. Určitě jsme tehdy brali i vlastní slunečník nebo takový ten půl stan, aby byla pořád ve stínu, slunečníků u hotelu nebylo zase tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.2.21 13:11

@Ardilera Díky, díky 😊 syn bude mít dudlika do letadla, co se týče toho stanu tak stejně nemám šanci ho tam udržet dyl jak 5 min takže to je pro nás zbytečne😀 s vodou počítám, minimálně na první dny než bysme koupili balenou tam. Děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
23.2.21 13:17

My jsme byli v Bulharsku pred dvema lety v cervnu, malymu bylo 17 mesicu. Cestu tam prospal, meli jsme sebou hodne jidla a lahvicku s mlikem, letuska nam dala teplou vodu, aby mel co cumlat pri pristani. A v telefonu nejaky pohadky. Dovolena by byla super, akorat cely tyden byla zima :mrgreen:. Takze u Bulharska je to loterie, jak tam bude. Meli jsme ultra all, kde byl soucasti i detsky bufet, ale v podstate nic z toho nejedl a bastil s nami. Jinak me nic jinyho spesl nenapada, urcite vzit dobre vybavenou lekarnicku, malej tam mel 2 dny horecku, ale nic z toho nebylo. Zalezi taky na diteti no, prvni byl fakt pohodar, s druhym bych ted nikam letet nechtela :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.2.21 13:20

@Zdeni86 díky 😊 malej je trochu Satan a tak bych si netroufla na 9h cestu autem do Chorvatska, radši 2h let😀 jojo mliko taky Budem brát, jestli sebou záleží na času letu no. Ještě jednou díky 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5927
23.2.21 13:29

@Kiwijeta my lítáme s dcerou od dvou let, začínali jsme Tureckem, kde jsme měli zjištěno, že je tam zdravotnictví na dobré úrovni, je tam jisté počasí, čisto, velký výběr jídla a krásné moře. Pak jsme byli párkrát v Řecku, Tunisu, Djerbě, Mallorce, Bulharsku.. Za mě s tak malým dítětem nejlepší to Turecko, určitě. Nejhorší Bulharsko-špína, nejistý počasí, rozbouřený a špinavý moře a půl hotelu brutální sra..čka.
Letadlo bez problémů, vybírali jsme kratší transfer z letiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat