Dovolená s 11ti měsíčním prckem

431
12.3.06 21:31

Dovolená s 11ti měsíčním prckem

Ahoj holky,
plánujeme dovolenou v květnu, kdy bude Ríšovi 11 měsíců. Chceme letěl na Djerbu.
Poraďte:

1. jak jste to zvládly s prckem v letadle?
  2. a jak jste řešily jídlo?

Nekojím, malému doma vesměs vařím, snad by zvládl týden na hotových příkrmech, ale co voda na přípravu jídla a čajíků?

Díky Soňa + svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

386
12.3.06 22:22

Ahoj,

takže, s dcerou jsme byli loni v Egyptě a to měla 5 měsíců a už 7 let cestujeme se synem takhle od mala hlavně do Afriky. Na Djerbě jsme už byli 3×. Až ji uvidíš nebudeš se divit proč jsme tam tolikrát byli. Jaký máte hotel?
A teď k otázkám. Jídlo - v tomto věku jsem vařila málo - syn to nejedl, ale kupované skleničky s jídlem miloval - takže hotovky. Svačinky se dají koupit přesnídávky nebo od Nestlé dezertíky pro prcky. Jídlo je na Djerbě, pokud máte all inclusive bez problému. Spousta vařené zeleniny i salátů, brambor, rýže…kuřecího masíčka -ale všechno solené jako pro dospělé. Pečivo veliký výběr - malý miloval měkoučké vnitřky baget. Ovoce také veliký výběr. Voda je v programu all inclusive zdarma v lahvích - je neškodná, takže mlíko a čajíčky se dají udělat. Akorát s sebou vemte malou varnou konvici a raději ji převařte, a ještě ohřívačku na ta jídla.
V letadle - pohoda. Děti to většinou prospí. Hlavně si vemte sebou pití do flašky nebo hrníčku, kvůli vzletu a přistání. Zarezervujte si dopředu hned první řadu v letadle. Je tam nejvíce místa na nohy a také i místo, kde může malej sedět a hrát si, nebo se jen tak batolit. Na Djerbě jste za chvíli - 2,5h.
Hlavně pozor na sluníčko - tak do začátku června je to ještě v pohodě, ale v sezóně se nedá v poledne pobývat ani ve stínu - je velmi horko.
Kdybys ještě něco potřebovala vědět, klidně napiš.

Přeji krásnou dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
12.3.06 22:24

Ještě jsem zapomněla. Ve fotoalbech - soukromých - pod Myšula mám fotky z Djerby, tak se můžeš juknout.

pa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
12.3.06 22:48

Úplně souhlasím s Mysulí. napsala to skvěle. Letos jsme byli v Egyptě, s sebou jsme měli hotovky, varnou konvici, instantní kaše, které jsme teplé s sebou nosili na večeři do jídelny. malý jedl jen pečivo a balené máslo, které se prodává i u nás. Moc jsem neexperimentovala se zeleninou a ovocem, které jsem nemohla umýt.
V Tunisu se dá balená voda běžně koupit v každém potravinovém obchůdku. Dokonce prodávají Danone výrobky. Je to docele „civilizovaná“ africká země.
Let není tak dlouhý, a nejlepší místa jsou 1DEF(v Boeingu, teď si nejsem jista 474), je tam fakt dost místa i pro dítě na hraní. Dají se dopředu zabukovat, sice za příplatek, ale stojí to za to. A mysli na pití, jak říkala mysule, já jsem měla ředěné sladké hipp, aby mu to chutnalo a chtěl pít.
Nemáš se čeho bát, děti zvládnou hodně. Ještě jsem s sebou pro případ průjmu měla Hipp mrkvovou šťávu, přímo určenou na průjmy a kaši/mlíko od Sunaru.Ale všechno jsme přivezli domů.
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
12.3.06 23:20

Ahoj, ja myslim, ze v 11.mesicich je to uplna pohoda. Jidlo=konzervicky Hami, Hipp, mleko UM jake je zvykly, voda a plinky se da koupit vsude :)))
Letadlo je v pohode, naopak se vsichni snazi vyjit vstric, takze v letadle jsem si to vylozene uzivala :)))) Navic malej dostal pastelky, takze jsem byla uplne v klidu :)))) Nikdo se nezlobi za drobky, vylite piti a nic ;)
Spis je to horsi ted (21mesicu), kdy uz chce „normalni“ jidlo a to bych se asi do nejakych zhorsenych (z pohledu Stredoevropana) podminek bala vic :)
Cestovani zdar! Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
13.3.06 13:21

Holky, to jste mě potěšily.
Máme all inlkusive, hotel Prima life garden park, líbí se nám proto, že je tam vyžití pro malé děti, starší syn si to užije.
Mám strach hlavně z průjmu, naše doktorka mi řekla, že můžeme letět, pokud nebudou mít kluci rýmu, tak snad to klapne.
Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama