Dovolena s detmi v Barcelone-tipy?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Modry pes
Kecalka 278 příspěvků 18.07.19 14:42
Dovolena s detmi v Barcelone-tipy?

Dobre odpoledne!

V srpnu jedeme s detmi 7, 4 a 2 roky (golfky) na 10 dni do Barcelony. Budu rada za jakekoliv tipy na to, co byste pro nas vhodneho nebo nezapomenutelneho doporucili.

Budeme bydet v byte pres AirBnb u namesti St. Adria de Besos 100m od plaze. Radi se ale podivame na nejako jinou kouzelnou plaz, treba i kousek vlakem.

Take mne zajima, kde a co koupit dobreho k jidlu - mame mlsne jazycky, ale nebudeme si moct uplne vyskakovat, takze do restaurace nekdy zajdeme, ale ne kazdy den, takzde chceme jist spis studene vecere, zeleninu, ovoce, syr, sunka, pripadne bagetka. Vite treba o nejakych trzich s cerstvymi surovinami v okoli?

Nebo tip na konkretni restauraci, kde by se dalo dobre najist s rodinou? Vim, ze zadne detske koutky v restauraci se tam skoro nenajdou, ale personalu obecne deti nevadi, jsou zvykli, takze to je zase prijemne.

Jeste nemohu najit nikde info treba o detskych hristich. Budeme prevazne ve vode, ale obcas hriste na prostridani by se hodilo.

Nejaky vecer se chci jit podivat treba trochu po nakupech - mate tip kam? Nekde, kde nemaji jen to stejne jako v CR treba?

Tak napiste, urcite se to bude hodit vice lidem. Diky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Caboverde
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 18.07.19 14:54

Určitě La Rambla, nahoře na začátku ulice je památník Kryštofa Kolumba, a ještě o kousek víš i stejnojmenný most. Kousíček odtud je mořské akvárium, a na druhém břehu řeky dětské hřiště. To hřiště je ale beze stínu, úplně. Akvárium by u dětí vaší věkové kategorie mohlo mít úspěch. Uvnitř je jako jeden z herních prvků ponorka.

Modry pes
Kecalka 278 příspěvků 18.07.19 15:03

Do Akvaria se chystam, chci objednat listky online, pry byva docela fronta. To hriste zni dobre, tak treba kdyz nebude takove vedro, zkusime ho. Na druhou stranu reky se da dostat lodi nebo most?

Caboverde
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 18.07.19 15:21
@Modry pes píše:
Do Akvaria se chystam, chci objednat listky online, pry byva docela fronta. To hriste zni dobre, tak treba kdyz nebude takove vedro, zkusime ho. Na druhou stranu reky se da dostat lodi nebo most?

Lístky jsme kupovali na místě a fronta nebyla, vyšlo to cca na 50€ pro dva dospělé a jedno dítě (4 roky), brala jsem si i průvodce v angličtině. Od akvária jsme šli pěšky, je tam most a není to daleko. Hřiště je na druhé straně řeky, než akvárium, nahoru směrem k památníku Kolumba, u něj začíná La Rambla. Nejsem moc dobrý navigátor. My jsme bydleli v Calelle, vzali jsme tam dceru jako vzpomínku na bezdětný život. Jezdili jsme do Katalánska dříve často.
A pozor, na to bych neměla zapomenout, všude jsou kapsáři, mají hodně propracované metody. V restauraci mi zaměstnanci doporučili, abych si dala batoh mezi lýtka a nepokládala si ho ani vedle sebe. Na rovinu mi řekli, že právě příchozí dívky jsou zlodějky. Měla jsem batoh na zámek, jezdili jsme i metrem, a manžel říkal, že se na mě zezadu nalepil nějaký Marokánec, ale když viděl zámek, tak odešel. Barcelona je město zlodějů.

Caboverde
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 18.07.19 15:30

Tenhle odkaz prosím nemazat, je to dokument o paní, která upozorňovala turisty na kapsáře - https://youtu.be/tCG-LcGipmo

Oni ti klidně vrazí do dítěte, aby odpoutali pozornost a okradli tě. Fakt je dobré předem pročíst diskuze, kde lidé popisují svoje zkušenosti. Nás naštěstí nikdo neokradl.

Capretta
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 18.07.19 15:48

Urcite zaradte museum Cosmocaixa - levny vstup, vevnitr prostor na piknik. Je tu i pekna zoo, na webu mivaji akce na slevenky. U zoo je pekny park. Na koupani doporucuju Castelldefels, vlakova zastavka Platja je skoro na plazi(obrovska, piscita, pomaly sesup, hromady musli, dopoledne malo lidi) a v tarifu bezne mestske dopravy.

Capretta
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 18.07.19 15:53

Vyrazte taky na namesti Espanya, je tu shopping centru m Arenas, ze ktereho je pekny vyhled, vedle park s nekolika hristi podle veku a naproti na kopci krasne muzeum katalanskeho umeni, kam se da vyjet po schodech

Caboverde
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 18.07.19 21:22
@Capretta píše:
Urcite zaradte museum Cosmocaixa - levny vstup, vevnitr prostor na piknik. Je tu i pekna zoo, na webu mivaji akce na slevenky. U zoo je pekny park. Na koupani doporucuju Castelldefels, vlakova zastavka Platja je skoro na plazi(obrovska, piscita, pomaly sesup, hromady musli, dopoledne malo lidi) a v tarifu bezne mestske dopravy.

Super tip, toto jsme nestihli. My se do města zlodějů chystáme určitě ještě vrátit, a toto nevynecháme.

Capretta
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 18.07.19 22:29

@Caboverde zas bych to se zlodeji nedramatizovala, staci dat pozor jako kdekoli jinde s vysokou koncentraci turistu :lol:

Modry pes
Kecalka 278 příspěvků 19.07.19 11:55

@Caboverde @Capretta super tipy, moc dekuju, zaradim si to na seznam. Nez jsem zalozila tuto diskuzi, tak na Cosmocaixa jsem prave narazila a rikala si, ze to tam muze byt fajn a ceny teda vazne moc dobry. Dekuju a kdyz vas jeste neco napadne, urcite napiste, diky ;)

zaludova
Kecalka 224 příspěvků 19.07.19 12:58

Ahoj, byli jsme v Barce letos v květnu. Určitě doporučuju zajít na Magic Fountain. Je to zadarmo. Program je na netu. Akvárko bylo taky super a v přístavu se určitě bude dětem líbit. Jinak je ještě hezký park Citadella. Dělají tam obrovské bubliny. Jinak super trh je ten s tou barevnou střechou. Teď si nezvpomenu jak se jmenuje. Ale kousek od něj je úžasná pekárna. Nějak Max něco…

Modry pes
Kecalka 278 příspěvků 22.07.19 22:56

Moc Vam zatim vsem dekuju, tipy jsou super. @Capretta Nevite, jestli listek do Zoo plati i rovnou na tu show s delfiny? Jde nam predevsim o delfiny. Urcite se podivame do toho akvaria a na ten Science park.

Zajimal by mne jeste ten market @zaludova, kdybyste si vzpomnela. A ta Magic Fountain - no uvidim, jaky tam budeme mit rezim, ale holky chodivaji spat ted v lete 20-21, pak uz je to vzdy otrava, tak nevim, jestli nam to letos vyjde, ale vypada to super.

Pak jeste, @Capretta, kdyz si jdete nakoupit nejake obleceni nebo proste mrknout po kramcich, kosmetika a tak - zajdete do toho obchodaku Arenas? Koukala jsem, ze budeme bydlet tak 5 minut chuze od tohoto obchodaku. Rada bych si tam koupila nejake plavky, pripadne co zapomenu nebo co neni u nas. Tam bude asi i supermarket klasicky…?

Uz se moc tesim!

zaludova
Kecalka 224 příspěvků 23.07.19 07:31

@Modry pes Je to trh Catarina, pak ještě byl fajn trh La Buqueria. Tu fontánu opravdu vřele doporučuju. To byl zážitek. Jinak určitě vzít s sebou věci na pláž. Je to fajn si odfrknout během dne na pláži. Jo a mrkněte do muzeí. 1. neděli v měsící bývá vstup zdarma, ale musíte rezervovat předem. A Třeba do katedrály je ráno a večer vstup zdarma a tak… A ještě jsem zapomněla. Na 1000% navštivte Sagradu i vevnitř. Je to nádhera a je to monumentální. Doporučuju na večer. Jde tam světlo bokem a vevnitř je úžasná hra světel. Ale kupte určo přede na tak 2-3h před zavíračkou. Opravdu tam strávíte čas a pokud umíte anglicky, tak si určitě kupte audio průvodce. Je s tím mnohem lepší zážitek.

Modry pes
Kecalka 278 příspěvků 23.07.19 08:16

@zaludova Dobre, super, vsechno si to pisu, na ty trhy se nesmirne tesim! Jen s tema prtatama tu Sagradu navecer, a s pruvodcem uz vubec, budu muset vynechat, castka neni uplne mala a nemelo by to vubec cenu. Spis premyslim, ze si tam zajdu sama nekdy navecer. Stejne jsme si s manzelem rekli, ze si kazdy dame jeden vecer tam sami. Ja si zajdu nekam i na sklenku a tapas, na to se moc tesim, idealne neco s vyhledem na more nebo alespon nekam do dalky. Manzel si take neco projde a da si asi nekde vinko/pivo a nejake morske plody.
Jeste mne napadlo - nevite nejakou restauraci, kam bysme mohli zajit i s detmi a bylo by to tam pro ne zajimave - bylo by tam nejake to hrani? Mazel tam bude mit narozeniny. Na druhou stranu mozna nakoupime nejake dobroty a oslavime si to na plazi. Ta Castelldefels vypada taky moc pekne.

Capretta
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 23.07.19 09:39

@Modry pes na obleceni vetsinou jezdim do vetsiho, jako Finestrelle nebo La Maqunista. Znacky ale v podstate stejny jako v cr:)

Arenas je ale zajimavejsi budova, prestavena korida. V prizemi je supermarket Mercadona, maji i cerstve ryby. Plavky se tam prodavaji taky asi ve trech kramech.

Nejbliz Arenas jsou trhy Mercat de Sants a trochu dal - ale v hezci, nedavno rekonstruovane budove, Sant Antoni Market.

V zoo jsou delfini v ramci vstupenky, ale vylozene delfinarium je nekde za Barcelonou, tam jsem nebyla :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama