Dovolená - SAE, Katar

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.08.18 10:19
Dovolená - SAE, Katar

Zdravím,
nemáte někdo zkušenost s dovolenou v Kataru a nebo ve Spojených ar. emirátech? Kdy je tam nejlepší letět, jak to funguje třeba v centru těch velkých měst jako je Dauhá, Dubaj, jestli tam hodně dbají na to, aby jako v muslimských zemích tam měly ženy zahalená ramena apod. Budu ráda za všechny vaše zkušenosti, díky :)

Reakce:

sarinka12322
Nováček 16.08.18 10:27

V Dubaji jsme byly a chodila jsem normálně v tilku těžko říct jak to mají jinde ale je tam nádherně

vulpes
Kelišová 5043 příspěvků 16.08.18 10:30

nechcete zkusit Omán? Jde teď celkem „do módy“… Kamarádka tam byla před pár týdny pracovně na akvizičce po hotelech, a to, co sdílela bylo jak pohádka. Resorty skvostné, potápění a k tomu zároveň i příroda, hory, kdo by se u moře přece jen nudil a chtěl na výlety…

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 16.08.18 10:35

@lucinda99 Ahoj, v Dubaji je vše bez problému, můžeš jít v tričku a kraťáskách. Katar ale ne, tam je to stále velmi přísné - takže zahalená ramena a ideálně kalhoty. Obě země ale rozhodně můžu doporučit, ideálně se tam vydat od října do dubna, leden může být chladnější. V létě zase šílená vedra. Klidně napiš další otázky do SZ ;)

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 16.08.18 10:36

@vulpes Ano, Omán z těchto tří zemí určitě nejkrásnější :-) Na severu okolo Muscatu jsou luxusní hotely a pláže. Záleží ale samozřejmě na rozpočtu, Dubaj vyjde levněji.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32576 příspěvků 16.08.18 10:38

@lucinda99 proč chceš jezdit do země, kde nejsi ochotná respektovat jejich pravidla? :zed: to je takový problém vydržet po dobu dovolený v delší sukni a mít zahalená ramena? Ale jestli ti nevadí uslintané pohledy chlapů, tak si v Dubaji klidně choď v tílku a kraťáskách jako praštěné američanky, které v hotelu byli normálním turistům pro smích a obsluze pomalu tekly sliny z pusy.

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 16.08.18 10:40

@lucenka :mrgreen: :mrgreen: zakladatelka nikde nezmiňuje že s tím má problém… a v Dubaji na vás nikdo takhle koukat opravdu nebude, je to tam standard.. samozřejmě nemyslím výstřih až k pupíku a lezoucí prdel… prostě normální kraťasy a triko tam nikoho fakt už neurazí

lucenka
Vesmírná mluvilka 32576 příspěvků 16.08.18 10:47
@karolinka90 píše:
@lucenka :mrgreen: :mrgreen: zakladatelka nikde nezmiňuje že s tím má problém… a v Dubaji na vás nikdo takhle koukat opravdu nebude, je to tam standard.. samozřejmě nemyslím výstřih až k pupíku a lezoucí prdel… prostě normální kraťasy a triko tam nikoho fakt už neurazí

no tak asi jsi moc nekoukala kolem sebe ;)
ale tedy je hodně smutný, když lidi, nejsou schopný respektovat něajaká základní pravidla země, kam chtějí jet na dovolenou. Hlavně, že budou mít sexy fotky, kterými se budou moct chlubit okolí :pocitac:

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 16.08.18 10:56

@lucenka Nevím proč to ženeš takhle do extrému a útočíš, zakladatelka nic takového nezmiňovala (sexy oblečení apod.). Jen se ptá zda si může vzít kraťasy… Ani neřekla že by nerespektovala, pokud by se to nesmělo. Jasně že pokud pojedu do saudské arábie, tak se zahalím od hlavy k patě, ale v Dubaji je 90% cizinců a místní jsou už dost moderní a neřeší tohle (pokud to samozřejmě není nějaký extrémní výstřih, jak jsem už zmiňovala).
Btw mám v Dubaji spoustu přátel, mezi nimi i muslimy, a létám tam pracovně cca 4× do roka, takže si myslím, že se okolo koukám celkem dost a znám i jejich názory na tohle téma :-)

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.08.18 10:58
@lucenka píše:
@lucinda99 proč chceš jezdit do země, kde nejsi ochotná respektovat jejich pravidla? :zed: to je takový problém vydržet po dobu dovolený v delší sukni a mít zahalená ramena? Ale jestli ti nevadí uslintané pohledy chlapů, tak si v Dubaji klidně choď v tílku a kraťáskách jako praštěné američanky, které v hotelu byli normálním turistům pro smích a obsluze pomalu tekly sliny z pusy.

Nepsala jsem nic o tom, že bych měla problém pravidla respektovat. Naopak, byli jsme teď v Turecku a jeli jsme do Istanbulu a schválně jsme si s kamarádkou vzaly dlouhé volné kalhoty a tričko s rukávem a pak jsme okolo sebe viděly místní děvčata jak chodí v tílku a kraťasech, tak nám to přišlo takové zvláštní… :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32576 příspěvků 16.08.18 11:01
@karolinka90 píše:
@lucenka Nevím proč to ženeš takhle do extrému a útočíš, zakladatelka nic takového nezmiňovala (sexy oblečení apod.). Jen se ptá zda si může vzít kraťasy… Ani neřekla že by nerespektovala, pokud by se to nesmělo. Jasně že pokud pojedu do saudské arábie, tak se zahalím od hlavy k patě, ale v Dubaji je 90% cizinců a místní jsou už dost moderní a neřeší tohle (pokud to samozřejmě není nějaký extrémní výstřih, jak jsem už zmiňovala).
Btw mám v Dubaji spoustu přátel, mezi nimi i muslimy, a létám tam pracovně cca 4× do roka, takže si myslím, že se okolo koukám celkem dost a znám i jejich názory na tohle téma :-)

No mě tedy stačily pohledy musmliských uslintaných chlapů na pláži, nebo na američanky při snídani, které měly kraťasy a tílko. Možná, že místní jsou zvyklí, ale rozhodně ne levná pracovní síla z Pákistánu, Bangladéše apod. a jejich rodiny, co za nimi přiletí na návštěvu ;)

lucinda99
Povídálka 15 příspěvků 16.08.18 11:01

Co jsme koukali do katalogu české CK, tak nám přišlo, že Dubaj vychází právě dráž, než třeba hotely právě v Kataru. :nevim: :D Ale díky za ten tip ohledně Ománu, mrknu na to :palec:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32576 příspěvků 16.08.18 11:02
@lucinda99 píše:
Nepsala jsem nic o tom, že bych měla problém pravidla respektovat. Naopak, byli jsme teď v Turecku a jeli jsme do Istanbulu a schválně jsme si s kamarádkou vzaly dlouhé volné kalhoty a tričko s rukávem a pak jsme okolo sebe viděly místní děvčata jak chodí v tílku a kraťasech, tak nám to přišlo takové zvláštní… :nevim:

v tom případě nechápu na co se ptáš. Je to muslimská země, tak tam obecně platí určitá pravidla. Nemusíme se přeci chovat jak stádo tupých turistů jen proto, že to tak dělají jiní.

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 16.08.18 11:04

@lucenka Mám pocit že jsi byla spíš někde v Egyptě než v Dubaji. V životě jsem tam takové chování nezažila, v obchoďákách apod. už vubec ne. Asi hotel od hotelu. Jediný, kdy se necítím dobře, jsou cesty metrem mimo to hlavní centrum. Vagony přeplněné právě národnostmi co zmiňuješ, divně koukaj ikdyž máš jeansy a svetr :nevim: Takže taxi :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >