Dovolená v Egyptě - co s sebou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenicka002
Nováček 3 příspěvky 27.03.19 20:16
Dovolená v Egyptě- co s s sebou?

Zdravím všechny maminky
V červnu pojedu s dětmi poprvé k moři a ještě nikdy jsem u moře nebyla. Pojedeme do Egypta a moc nevím, jak moc je tam teplo a co vzít s sebou. Myslíte, že je potřeba brát s sebou na noc nějaká teplejší pyžama? Kluci na ně teda moc zvyklí nejsou, tak nevím.
Děkuji moc za všechny názory a moc se omlouvám, že otravuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 9232 příspěvků 1 inzerát 27.03.19 20:22

@Lenicka002 tak záleží jestli bude klimatizace pustena automaticky..my jednou byli v hotelu az v pousti a teda byla mi zima, v noci tam byla zima a ta klimatizace.. :roll:
Jinak obecne tam bude v cervnu silene vedro,takze max.nejaky lehci svetrik,mikcu treba na vecer,kdyby foukalo.
A hlavne leky na strevni potize,nech si predepsat ercefuryl,nic jineho.by nepomohlo,pak.jedine kupovat primo tam.
A leky vseobecne,na horecku,fenistil…atd, opalovaci kremy sa vysokym faktorem,po opalovani a neco proti komarum..Jinak me vylozene nic extra nenapda.

solip
Kecalka 491 příspěvků 27.03.19 20:32

Tam si kup Antinal - to je lek na strevni potize. A teplejsi obleceni si vezmete hlavne do letadla, tam byva dost chladno. My jsme byli v Egypte v zari a bylo kolem 40 stupnu a i v noci byli strasne horko.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 27.03.19 20:32

v červnu teplá pyžama rozhodně ne, bude vedro. Klimatizaci si nastavíte tak, jak budete potřebovat. Budeš s sebou potřebovat vybavenou lékárnu.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 27.03.19 20:34

v červnu teplá pyžama rozhodně ne, bude vedro. Klimatizaci si nastavíte tak, jak budete potřebovat. Budeš s sebou potřebovat vybavenou lékárnu.

Lenicka002
Nováček 3 příspěvky 27.03.19 20:35

@solip a doporučila jsi vzít nějaké speciální oblečení na spaní? U sebe jsem přemýšlela o košili.

solip
Kecalka 491 příspěvků 27.03.19 20:39

@Lenicka002 tak to asi zalezi na tom, na co jste zvykli z domova, nevidim duvod proc si brat neco jineho, nez v cem spite doma

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 27.03.19 20:47

Z mojí zkušenosti.. V Egyptě v říjnu bylo kolem 35°C,využila jsem hlavně plážovou tuniku přes plavky a pár kousků, když se šlo na jídlo, většina lepších hotelů si nepřeje hosty v šortkách a s odkrytými rameny. U žen sukně ok. Je tedy pravda, že v jídelně byla klimatizace naplno a šátek přes ramena jsem tam užila. Spala jsem v bavlněném triku, stejně jako doma. Léky proti průjmu(zajít k obvoďákovi a nebo koupit přímo na místě, prodávají je i delegáti,ty volně prodejné u nás vám tam nepomůžou ), teplotě, krém s opravdu vysokým faktorem. Hydratační mléko, protože ta sůl opravdu žere víc, než kde jinde. A doporučuji šnorchl a ploutve, i pokud možno, foťák do vody. Hlavně si nečistit zuby jejich vodou, nejíst zmrzlinu a žádné nápoje s ledem. Taky dát pozor, aby se děti třeba nenapily při sprchování.

solip
Kecalka 491 příspěvků 27.03.19 20:47

@Lenicka002 a s oblecenim vubec to nemusis prehanet, jestli jedete na tyden, tak vezmi kazdemu alespon dvoje plavky, klukum tri tricka a kratasy, sobe dvoje saty, dve tricka a kratasy/sukni a nejaky satek nebo prehoz pres plavky a do krabicky praci prasek, at muzes obleceni premachnout v ruce. Ale pocitej s tim, ze prevaznou vetsinu dne stravite jen v plavkach. Urcite vsem porid boty do vody, ty se v Egypte hodi. A snorchl, i kdyz ten muzes koupit tam :)

Azeretereza
Závislačka 2671 příspěvků 27.03.19 20:48

Vem si na noc pyzamo, ideálně nějakou kombinézu a teply ponožky, fakt hrozí, že v noci bude mrznout. To víš, v poušti se často mění teploty. Radši i zimní bundu, jeden nikdy neví. A čepici navrch.

Seriózně - myslím, že pokud pojedete all inclusive, úplně ti stačí plavky a nějaký oblečení, když půjdete na jídlo.

solip
Kecalka 491 příspěvků 27.03.19 20:55

Leky:
Nurofen, Panadol (na horecky)
Panthenol (na spaleniny)
Fenistil (na stipance)
Ercefuryl (na strevni obtize)
Antinal - k dostani v Egypte

Pak taky:
Opalovaci kremy s nejvyssim faktorem, ktery objevis - u deti si opravdu nezahravej a kup co nejlepsi
Jeleni luj - od soli muzete mit rozpraskane rty
Krem po opalovani - k hydrataci pokozky

*doplnim, pokud si jeste na neco vzpomenu

Uživatel je onlineDenisa56
Kelišová 6640 příspěvků 27.03.19 21:04

Rozhodně boty do vody, já to tam hned první den koupila od ježka do chodidla a otravovalo mě to celej pobyt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 21:22

Kdyz uz se tam nechtene vyskytnu - jako doprovod na potapecske vyprave, byvam vybavena navic nozem ( na loupani vseho ovoce), krabickou, kterou si nosim s pitnou vodou a omyvam v tom ovoce a zeleninu. Dale si s sebou vozim proteinove tycinky a proteinovy prasek, protoze po bohatych zkusenostech se i v petihvezdickovem hotelu stravuji pouze suchymi vecmi, tzn. zadne bilkoviny nemam sanci ziskat. Vozim i tablety Milton a nikdy nepiju vodu, kteta je v hotelich v barelech. Vozim dezinfekcni ubrousky a gely. Kdyz vim, ze budu v hotelu, kde to pujde, beru si malou rychlovarnou konvici a vodu prevaruji. Mam totiz bohate zkusenosti - pulka rodiny tam zije. Uprimne to tam nesnasim, kez by to nadherne more bylo osidlene nekym jinym nebo bylo nekde v civilizovanem svete…

Jezelia
Kecalka 283 příspěvků 27.03.19 21:23

Byli jsme na přelomu srpna a září v Marsa Alam a hic jsme měli i v noci.
Měla jsem s sebou vybavenou lékárnu (viz výše), ale nebyla nakonec třeba, měla jsem štěstí na hotel - jídlo ok a vždy nám dávali balenou vodu. Vezli jsme si ale trochu vodky, dali jsme si frťana na noc a nebylo nám nic.
Jinak též doporučuji boty do vody, povinnost je šnorchl, ploutve a ten foťák do vody ;) Pak nějaký drobný eura nebo dolary na bakšiš.

Ivousekk
Povídálka 25 příspěvků 27.03.19 21:34

Byli jsme s pritelem v prosinci a bylo teplo..ale doporucuji neco na strevni potíže!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama