Dovolená v Lloret de Mar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bless98
Nováček 3 příspěvky 08.08.19 17:10
Dovolená v Lloret de Mar

Ahoj holky, za 14.dní jedeme na dovolenou do Španělska konkretne do Lloret de Mar. Chci se zeptat vsech, co tam byli, co doporucite na vylety v okoli, s detma kluci 9,11.. :) Starsiho zajimaji pamatky.
Jinak bych chtela 1 den naplanovat vylet do Barcelony, tak jestli poradite, cim ject, jak usetrit na vstupnem (servery s levnejsimi vstupy) co videt behem toho 1 dne v Barcelone, apod. Dekuji predem a hezky zbytek dne :kytka:

Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 08.08.19 17:51

Byla jsem tam kdysi dávno, asi 15 let zpatky, takže se tam určitě mohlo mnoho věci změnit, ale na mě tam je strašně živo, hrozně moc lidi, samé diskotéky, mazec. Ale co si pamatuju prave jako naprosto parádní záležitost, tak to byl venkovní akvapark, ten byl, to bylo bajo, kvůli němu bych tam snad jela znova :mrgreen:

Jinak neporadím nic, jeli jsme tam jako mladosi a neměli jsme prachy, takže jsme jinak zevlili u more :) stojí za to, dojit si na ty vzdálené pláže, byly moc krasne!

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 08.08.19 17:57

Je tam poblíž botanická zahrada a v Tossa de Mar je malinkatý hrádek. Osobně se mi v Tosse líbilo víc, není tak velké město. Po okolí jezdí autobusová doprava. V Barceloně jsme byli samozřejmě na fotbalovém stadionu, v akváriu, v parku Guel, na ulici La Rambla a jsou tam i zpívající fontány. Ty už v období, kdy jsem tam byla, nebyly v provozu. Chrám Sagrada Familia mě trochu zklamal, hrozná fronta.

Bless98
Nováček 3 příspěvky 08.08.19 18:10

@Russet Tak to je super, presne takove info jsem potrebovala!!!:-) Na kolik Vas vysel vylet do Barcelony? Nejak to davam dohromady :)

Bless98
Nováček 3 příspěvky 08.08.19 18:11

@Verurizeckova dekuji :kytka: o parku premyslim, ale vzhledem k vyletu do Barcy a tak dal, musime opatrne s penezma, nemuzeme tam utratit 20tis :lol:

Ivana 85
Závislačka 3534 příspěvků 08.08.19 18:14

@Bless98 je to uz asi 15 let co jsem tam byla, ale do Barcelony jsme jeli vlakem.Byla to cesta tak cca na hodku.Mate 2 kluky, takze urcite bych doporucila navstivit stadion Barcelony. Jinak jsme tam byli ve 2 aquaparkach, uz si nepamatuju nazev, ale jeden byl lepsi, tam bylo i predstaveni lachtanu.Pak se bezte projit na ten zamecek nebo co to je v Lhoretu a udelejte si vylet i do Tosy.

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 08.08.19 21:24
@Bless98 píše:
@Russet Tak to je super, presne takove info jsem potrebovala!!!:-) Na kolik Vas vysel vylet do Barcelony? Nejak to davam dohromady :)

Nevím, my jsme to měli v rámci cestovky. Cenu do aquaria si nepamatuju, to jsme platili sami, ale to by šlo najít na jejich webu. Mně se asi nejvíc líbilo v parku Guell, i přes hafo turistů to šlo. A na ulici La Rambla. Jsou tam živé sochy, jestli to teda nezrušili, protože se tam, myslím, prohnal nějaký terorista. Taky jsme se podívali do muzea Salvátora Dalího, to je teda ve Figueres.

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 08.08.19 21:27

@Bless98
Oprava, ta botanická je v Blanes. Ale jeli jsme tam místní dopravou.

A aby tě to nepřekvapilo, pokud nevládneš španělštinou, vyslovují to jako „jore“ de mar. Asi jako „Majorka“ místo Mallorka :mrgreen:

Monikap3
Kecalka 473 příspěvků 09.08.19 09:20

Ahoj, na Costa Bravu jezdím pravidelně několik let, i v Lloretu jsem byla asi tři roky zpátky :) Určitě do Barcelony, super výlet asi hodinku vlakem, který staví přímo v Lloretu a jede při pobřeží až do Barcy. Je klimatizovaný a celou dobu koukáte na moře :) Krása. V Barceloně určitě Rambla, Guel, Sagrada (jsou tam opravdu fronty jako blázen, pokud chcete dovnitř, doporučuju rezervaci vstupenek přes internet, je to i levnější). Metrem se pohodlně dostanete i k nádhernému katalánskému muzeu, u nějž je pověstná hrající fontána. Určitě si počkejte do setmění na představení, jde z toho mráz po zádech. Zvlášť když slyšíte Freddieho Mercuryho a jeho song Barcelona :srdce: No a přes den je taky super posedět v přístavu, vyjet lanovkou na Montjuic, dát si někde sklenku sangrie a nasávat tu úžasnou španělskou atmosféru :) Barcelona je prošpikovaná budovami Dalího, to je nádhera. To město si zamilujete. Pokud chcete na výlet i jinam, zkuste Montserrat- horu s klášterem, kde podle pověsti došlo ke zjevení Panny Marie a je to jedno z nejsvětějších míst Španělska :)
Užijte si dovolenou :) Osobně Španělsko miluju a věřím, že i Vám se bude líbit :)

Váš příspěvek
Reklama