Dítě si sundává pásy v sedačce

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikinnna
Kecalka 245 příspěvků 07.08.19 21:27
Dítě si sundává pásy v sedačce

Dobrý večer, začínám být bezradná s cestování se synem 2,5 roku. Máme 2 sedačky Maxi Cosi Tobi 9-18kg. Se sedačkou jsem od přechodu z vajíčka, byla moc spokojená, ale naše dítě je prostě had. Jak u mě, tak u manžela v autě, si během minutky dokáže sundat z ramen pás, ať ho poutáme sebe víc nadoraz. Jelikož to dělá mně i manželovi, nemyslím si, že je to rukama a vážně to utahuju co to jde. Kroutí se dokud nemá pásy z ramen dole a je tak připoutaný jen u nožiček. Absolutně nevím jak to už řešit. Jediné co mě napadá, tak mu koupit nové autosedačky 15-36 kg, ale to jsem plánovala až tak na Vánoce nebo narozeniny v březnu, protože velikostně je mu ta sedačka prostě dobrá.
Ještě bych k vám ráda směřovala druhý dotaz. Koupila jsem si nové auto. To staré bylo maličké a malý seděl za sedačkou spolujezdce, protože mě jako řidiče kopal do zad. Teď v novém už sedí zamnou. Je to pro nás lepší, kvůli vystupování při parkování (málo místa z druhé strany). Ale koukala jsem, že uprostřed, už je taky klasický pás na který by šla sedačka připnout. Tak si říkám, jestli to místo uprostřed není bezpečnější a nedat sedačku tam. Jinak sedačku mám na autopás, protože ve starém nebyl isofix. Nová sedačka bude už s isofixem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sonnys
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 07.08.19 21:30

Zkusila bych na pás dokoupit sponu, která drží pás u sebe i výš než je poutání. Viděla jsem to kdysi v obchodě a slouží to právě k účelu, který popisuješ tj proti stáhnutí pásu z ramínek.

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 53224 příspěvků 07.08.19 21:36

@nikinnna dala bych ho na prostředek…uvidí na cestu je to bezpečnější misto
A na pásy tu sponu jak je psáno výše

VilaAnalka
Povídálka 36 příspěvků 07.08.19 21:38

To mi dite taky delalo, i ve stejnym veku. Jednou se takhle vyvliklo na dalnici a nez jsem se dostala na nejblizsi sjezd, zaclo smatat po otvirani dveri. Nastesti mame zadni dvere soupaci, tak nehrozilo, ze by se mu to povedlo skutecne otevrit, ale i tak ve mne byla mala dusicka. Takze, ac to nemam rada, rozmile dcerusce jsem nekolikrat liskla po zadku takovou, ze videla vsechny svaty, od ty doby byl klid. Ale ty nervy do ty doby!

Zoui
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 07.08.19 21:40

Jen drobnost, ta autasedačka 15-36 to taky moc nevyřeší, i tam jde ten pás snadno sudnat a dát pod ruku (možná ještě snadněji - máme podobné hádě), u nás prostě zabralo, že mu říkáme, že jestli nebude mít pás správně, přijde pan policista a bude se zlobit.. a to hned vrací, kam patří. Tak to zkusit spíš s něčím, co na něj platí? A na dveřích samozřejmě zapnutou dětsou pojistku, aby dítě nemohlo otevřít dveře zevnitř, ale to už máme dlouho :)

Příspěvek upraven 07.08.19 v 21:42

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9904 příspěvků 07.08.19 21:41

Nam dela mala to same a jsem z toho dost spatna. Tu sponu zkusim dohledat, ale nevidela jsem to tu. Uz dokonce odepnula celou sedacku, takze sedela celou jizdu v sedacce de facto volne polozene na sedadle :zed: Taky 2.5 let…

sonnys
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 07.08.19 21:41

Vypadá to nějak takhle.

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37930 příspěvků 07.08.19 21:47
@nikinnna píše:
Dobrý večer, začínám být bezradná s cestování se synem 2,5 roku. Máme 2 sedačky Maxi Cosi Tobi 9-18kg. Se sedačkou jsem od přechodu z vajíčka, byla moc spokojená, ale naše dítě je prostě had. Jak u mě, tak u manžela v autě, si během minutky dokáže sundat z ramen pás, ať ho poutáme sebe víc nadoraz. Jelikož to dělá mně i manželovi, nemyslím si, že je to rukama a vážně to utahuju co to jde. Kroutí se dokud nemá pásy z ramen dole a je tak připoutaný jen u nožiček. Absolutně nevím jak to už řešit. Jediné co mě napadá, tak mu koupit nové autosedačky 15-36 kg, ale to jsem plánovala až tak na Vánoce nebo narozeniny v březnu, protože velikostně je mu ta sedačka prostě dobrá.
Ještě bych k vám ráda směřovala druhý dotaz. Koupila jsem si nové auto. To staré bylo maličké a malý seděl za sedačkou spolujezdce, protože mě jako řidiče kopal do zad. Teď v novém už sedí zamnou. Je to pro nás lepší, kvůli vystupování při parkování (málo místa z druhé strany). Ale koukala jsem, že uprostřed, už je taky klasický pás na který by šla sedačka připnout. Tak si říkám, jestli to místo uprostřed není bezpečnější a nedat sedačku tam. Jinak sedačku mám na autopás, protože ve starém nebyl isofix. Nová sedačka bude už s isofixem.

Ty mas jeste sedacku s pasama, vid? Syn to taky obcas dela a nevim co s tim.. Naatesti jezdim jako spolujezdec tak ho okriknu a sam si ruce vraci zpět případně mu pomuzu.. Ale kdyz jsem mu je víc pritahla byl chvíli klid.. A teda hlavně kdyz jsem mu je zvedla o ocka vys.. Kdyz je mel v tech nižších dirach sundavalo se mu snaz..
A jinak si myslím, ze ve větší sedacce to bude mit dole hned.. To nebude reseni..
Nevim jak fungujou ty pultikovy sedačky, jestli by treba nebylo reseni to.. A jestli to vůbec je na tak velký deti :nevim:

BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 07.08.19 21:51

Přesně tohle mi dělala dcerka, plácnutí na zadek nepomohlo, měla z toho čurinu, no tak jsem ji asi v15- 20 km rychlosti dupla na brzdu, bouchla si nos a bradu…už si pásy nikdy neodepla. K tomu ještě dostala kázání.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9904 příspěvků 07.08.19 21:52

@sonnys Ty jo, nasla jsem…neco podobnyho plus se sponou, aby neodepla sedacku. Diky :kytka:

Billi
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 07.08.19 21:53

Syn se naučil rozepnout. Jednou jsme jeli, on se rozepl a udělal to vícekrát, manžel to nakonec nevydržel, zastavil a řekl, že ho nikam nepoveze, protože to je nebezpečné a on vozí jen ty, kteří jsou připoutani, a že dál jde pěšky. Takže jsme 2 km šlapali. Příště si dal pozor a stačilo jen napomenout.

sonnys
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 07.08.19 21:54
@Lenka_Hal píše:
@sonnys Ty jo, nasla jsem…neco podobnyho plus se sponou, aby neodepla sedacku. Diky :kytka:

Tak super :kytka:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 07.08.19 21:55

@BB zlaticko to neni uplne blbej napad! :palec:

Hoa Mai
Kelišová 6640 příspěvků 14 inzerátů 07.08.19 21:56
@a12 píše:
Nevim jak fungujou ty pultikovy sedačky, jestli by treba nebylo reseni to.. A jestli to vůbec je na tak velký deti :nevim:

Pultikova sedacka je prave pro tuto vekovou kategorii a z pultiku se dite rozhodne nevykrouti (meli jsme ji). Ale jako levnejsi a jednodussi reseni mi prijde dokoupit tu bezpecnostni sponu.

nikinnna
Kecalka 245 příspěvků 07.08.19 22:04

:mavam: děkuji za postřehy. Tu sponu určitě zkusím koupit a v nejhorším jsem teď koukla i na ty pultíkové sedačky, že se prodávají 9-36 kg, jen se pak nedává pultík až je dítě větší. Malý z vajíčka vyrostl hodně rychle a pro tak malé dítě, jsme volili sedačku s vnitřním pásem, teď už by pultík byl lepší a cenový rozdíl mezi 15-36 a 9-36 s pultíkem není pomalu žádný.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama