DPH prodej plátci DPH

832
22.4.21 10:12

DPH prodej plátci DPH

Dobrý den,
chtěla bych se jen zeptat, nevím za jsem to dobře pochopila.
Pokud jsem plátce DPH a prodám také plátci DPH, jak je to potom s výpočtem?
Myslím. zda z prodané faktury plátci DPH také odvádím daně za prodej anebo ne.
Moc děkuji, celkem se v tom ztrácím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
107
22.4.21 10:25

@Nicol-8 asi jsi to moc dobre nepochopila. Pokud ty jsi platce, tak ze vseho, co prodas, musis odvest dph. Nema to nic spolecneho s tim, jestli je odberatel platce, nebo je to koncovy zakaznik.
On si pak muze (ale nemusi-to je jeho problem) odecist dph na vstupu. Ale s tim uz nemas ty nic spolecneho.
Zmena by byla, kdyby jsi jeste mela prenesenou danovou povinnost, coz predpokladam nemas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8390
22.4.21 10:32

Ty prodávás vše s DPH, odvádís DPH ze všeho i když prodáš neplátci, soukromé osobě (pokud to není osvobozeno od DPH), to co si s tím udělá protistrana ti může být vcelku jedno. Oni si to můžou vynarokovat v přiznání na vstupu, stejně jako ty když nakupujes od plátce DPH. Jestli tomu nerozumíš, doporučuji si najít nějakou účetní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
22.4.21 11:39
@kateka.1 píše:
@Nicol-8 asi jsi to moc dobre nepochopila. Pokud ty jsi platce, tak ze vseho, co prodas, musis odvest dph. Nema to nic spolecneho s tim, jestli je odberatel platce, nebo je to koncovy zakaznik.
On si pak muze (ale nemusi-to je jeho problem) odecist dph na vstupu. Ale s tim uz nemas ty nic spolecneho.
Zmena by byla, kdyby jsi jeste mela prenesenou danovou povinnost, coz predpokladam nemas…

No prave ze mám u nějakého zboží, Áe ucetni to prave hází vše najednou a to si myslím je ta chyba. Opravdu se v tom ztrácím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
22.4.21 11:53

@Nicol-8 ted jsem to fakt nepochopila-co ucetni hazi? Nemuzes to vysvetlit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
22.4.21 12:08
@kateka.1 píše:
@Nicol-8 ted jsem to fakt nepochopila-co ucetni hazi? Nemuzes to vysvetlit?

Mám zboží, kde je přenesena daňová povinnost, ze třetí země mimo EU.
Ale i to, které na nakupuji v Čechách
Ale nevím, zda je pro ucetni podstatne, aby věděla, ze třeba prodam zboží kde je ta přenesena daňová povinnost zde plátci DPH.
To ona neví které to je prave a neptala ae mě na to.
Už je mi to i blby, se ji pořad ptát, proste to asi nechápu:Tak to zkouším tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8390
22.4.21 12:30

Ale ta přenesena daň. povinnost platí jen ve vztahu dodavatel vs. ty. Stejně tak nákup ze 3.země. Dál už se to prodává normálně s DPH jako ostatní zboží co nakoupís v CR. Účetní to dělá správně. Prostě když to prodáš v česku tak je jedno kde jsi to vzala, prostě na tom bude DPH.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
22.4.21 13:41

@Nicol-8 zjednodusene: pro tebe (potazmo ucetni) je uplne jedno, jestli to zbozi mas na skladu z 3.zeme, nebo od nas. Ze treti zeme to koupis bez DPH a od nas si to DPH odectes na vstupu - tim padem mas na sklade vsechno zbozi bez DPH. A az v okamziku, kdy ho prodas, tak teprve potom pripocitas DPH a to potom odvedes statu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat