DPP a práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.9.21 11:29

DPP a práce

Ahoj :mavam:
Chtěla bych se zeptat na pár otázek, protože jsem nikdy na dohodu o provedení práce nepracovala, vždy jen HPP.
A prosím o anonymitu, kvůli okolí. Děkuju.
Našla jsem si práci, včera jsem byla na pohovoru a popravdě jsem byla nadšená. Ano byla. Už nejsem a vzhledem k tomu, že mám doporučenku z úřadu, a to z vlastní iniciativy, kterou mám vyplněnou, že jsem ve výběrovém řízení.

Před dvěma týdny jsem ukončila ze dne na den práci - prostě se mě potřebovali zbavit. :( A jsem na ÚP, na to místo jsem si nechala dáti doporučenku - strašný aktivista :mrgreen:

Jenomže, dneska se mi to rozlehleželo hlavě.. Jde sice o práci v mém místě bydliště, mám to 10 km, spojení buď autem nebo holt pěšky/na kole ( bohužel, večer se nemám jak dostat se domů, až za hodinu, hodinu a půl MHD ).
Ale… 150-200kc/h, práce je taková, že si můžete vybrat dělat 8-13h a nebo 13-18h. A je to na DPP. Což uvedeno v inzerátu nebylo :zed: psalo se v něm, že se jedná o plný úvazek a má pružnou pracovní dobu, jednosměnný provoz. Dneska mi poslali rozpis směn, abych si dny zabookovala na tento měsíc ( v pondělí se jdu zaučit ) a ziram. Chodí tam snad 3 holky nebo ženy :nevim: a ty si zabírání ráno. Odpoledne a víkendy jsou zpravidla volná. Další věc co mě zarazila: firma funguje měsíc a první týdny my inzeráty na dvě pozice. Nyní je to jedna. Nebudu to tajit jedná se o odběrové místo na Kovid. Nejdříve chtěli administrativní pracovníci + pracovníka odběru. A nyní je to jedna pozice 8o a člověk je tam i sám.

Jelikož jsem na DPP nepracovala chci se zeptat, je možné podepsat prohlášení slevy na poplatníka? Samozřejmě si budu i u tohodle dál hledat, ale docela mě to zklamalo: inzerát jiný, než realita. Docela přemýšlím jak si práci rozdělit. Zda jít spíš 2×, 3× v týdnu na 12 a nebo jen na těch pár hodin dopoledne co budou volná, případně odpoledne a mít to cik cak. :nevim: Případně u DPP se řeší nemocenská? Např když odchodům 5 dnů v měsíci a pak lehnu tak nárok nemám? Jen se ptám, neberte to tak, že se hodím marod :mrgreen: To jsem byla naposledy v roce 2017 a to jen kvůli urazí, navíc. A víkendy jsou s příplatkem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6327
30.9.21 11:37

Víkendy nejsou s příplatkem, ani svátky. A musíš dělat nad 10tis Kč aby se ti hradilo zdravotní a sociální pojištění. Podepsat daňové můžeš, jak ho nemáš podepsané jindé. A jak se ti bude platit sociální pojištění máš nárok na nemocenskou. Za 160hodin budeš mít 24000Kč hrubého a čili 20080č v čistém, v případě 150Kč na hodinu. Ale zase dpp je omezené max. 300 hodin.
Doufám že vše říkám správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
30.9.21 11:43

No, hlavně na DPP smíš odpracovat maximálně 300 hodin ročně a do částky 10.000.- měsíčně. Do 10.000.- za tebe neodvádí zdravotní ani sociální, pokud bys částku přesáhla, tak pak ano.
Pokud přiznají částku jen 10.000.- nebude za tebe odváděno a z logiky veci, tedy nemáš nárok na nemocenskou, ani důchodové pojištěni…
Dohoda o provedeni práce není Pracovní Poměr. Jedná se o krátkodobě sjednanou činnost v malém rozsahu. Proto je omezena těmi 300 hodinami.
Nemyslím si, že má vůbec cenu tam nastupovat…. Lepsi zustat na UP, kde za tebe minimalne odvedou minimum statu. 150-200.- na dohodu mají u nás studenti, za které odvádí odvody stát.
Hodně štěstí při hledání jiného zaměstnání. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
30.9.21 11:44
@Veru1987 píše:
Víkendy nejsou s příplatkem, ani svátky. A musíš dělat nad 10tis Kč aby se ti hradilo zdravotní a sociální pojištění. Podepsat daňové můžeš, jak ho nemáš podepsané jindé. A jak se ti bude platit sociální pojištění máš nárok na nemocenskou. Za 160hodin budeš mít 24000Kč hrubého a čili 20080č v čistém, v případě 150Kč na hodinu. Ale zase dpp je omezené max. 300 hodin.
Doufám že vše říkám správně.

Zcela správně …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 11:50

Děkuji holky, bohužel na ÚP počítají s tím, že nastoupim :nevim: Jsou rádi, že se mě zbavi, a že jsem si něco našla sama :mrgreen:

Vím, že DPP je na omezenou dobu ať už hodinami nebo tím, že prostě budu hledat něco jiného… Každopádně výdělek musím mít nad 10 tisíc práce kvůli pojištění, oběma. Nikdo jiný ho za mě neplatí nejsem důchodce, nejsem student, ani mamča na mateřský. A z ÚP automaticky odcházím jakmile mi řeknou a napíšou na doporučenku, že mě berou. No, já tam s tím šla, že je to HPP. Proto jsem k z úřadu chtěla, doporučení,. Teď mám z toho hlavu v pejru. Že ano zkusila bych to, byla bych ráda i za to, beztak nemám teď žádnou jinou vidinu, a lepší než sedět na ÚP. Ale zase potřebuji, aby za ně bylo vše hrazeno a především počítala jsem s tím co je napsáno v nabídce práce…

Vidíte a já si říkala jaký vejvar budu mít :mrgreen: naposledy jsem pracovala za 130 Kč/h, ale místo pohodové. :srdce: Ač s dojížděním, brzdným vstáváním, ale každý den jsem věděla, že další den tam jdu zas a nemusela řešit nějaké směny a plánování, domlouvání s někým dalším…

Teď fakt nevím co dělat, protože z té doporučenky se jen tak nevyléču. Teď hooodne blbá otázka, 11.10 jdu na ÚP s tou doporučenou - je evidentní, že mě firma vezme, počítají se mnou :nevim:,líbím se jim :mrgreen: :roll:
Když bych evidenci teda tím 11.10 skončila, nastoupila do práce, ale nepůjde to, tak je za mě hrazeno zdravotní úřadem?
Jako mě láká to zkusit, mám vidinu místa, ale drti mě, že nejde o hpp a klasickou pracovní dobu, třeba těch 8. A je to prostě takhle ne rozdelo na 5 a 6 hodin. Samozřejmě, že jde celý den 8-18, ale na to nejspíš nemám kapacitu a když tak jen pár dní v týdnu a hlavně jak jsem zmínila, prostě mi nic nejede dom, což je v zimě na dvě věci :think:

Jinak firma mi tvrdila, že bude dělat ještě jednu pobočku, kde plánují hpp. :nevim: ale nevím, v inzerátu také bylo něco psáno a realita je jinde. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 12:06

@Bubllenka Dobře, tak že jestli to chápu. Třeba za listopadu budu mít mzdu přes 10 tisíc, ale v prosinci se stane, že onemocní 5 den v měsíci a pak prostě smůlu. Doma budu zadarmo a navíc bez hrazeno pojištění :think:

Nemám se jak teď vyvlict. Poslali mi docházku, já se zarezervovala, čekám na smlouvu, abych si ji přečetla a příští pondělí se mnou počítají se školením, pak už pojedu sama za sebe v dny, které jsem si napsala, že budu chodit.

Do haje :zed:, že jsem jim včera rovnou neřekla, že to není PP jak uváděli, tak nemám zájem.

• Citovat
  • Nahlásit
1551
30.9.21 12:12

Z dpp nemáš hrazeno ani zdravotní ani sociální, nemocenské, důchodové pojištění.
Dpp je dobrý tak na občasný přivýdělek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
30.9.21 12:14

Já bych na DPP na „plný úvazek“ nešla. DPP je vhodná pro brigádu. Přesně jak píšeš, když onemocníš, nedostaneš nic, nemáš ani nárok na dovolenou, prostě co si opravdu neodpracuješ, nedostaneš.

Hele, pořád se můžeš vyvlíct, smlouvu jsi ještě nepodepsala. Možná ti to nepřijde fér, ale lepší to na poslední chvíli zrušit, než se v tom pak plácat.

Anebo to vem a hledej si dál jinou práci, DPP má výpovědní lhůtu 15 dní, takže je to celkem flexibilní. Budeš mít aspoň nějaký příjem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 12:27

@Sybill Nemám se jak vyvlict :mrgreen: protože jsem byla aktivní jak ho.no v trávě :mrgreen:, mám doporučenku, kterou už mám vyplněnou, zařazena do výběrového řízení, a příští pondělí si jdu práci zkusit + už mám rozpis směn, kde jsem i na. Dnes čekám na smlouvu.

Plusy:
Práce
Blízko domova
Dobrá pozice, dle mě

Mínusy:
Jde jen o DPP
Večer mi nic domu nejede

• Citovat
  • Nahlásit
6327
30.9.21 12:28
@FraDeu píše:
Z dpp nemáš hrazeno ani zdravotní ani sociální, nemocenské, důchodové pojištění.
Dpp je dobrý tak na občasný přivýdělek.

Nad 10tis výdělku má hrazené zdravotní i sociálni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 12:33

Já počítala, přeci jen budu pořád hledat dál chodit měsíčně na 100 hodin určitě. Tj 15000 Kč hrubého, ale když tak vidím jak se dnes plní docházka na říjen, tak nevím, zda mám šanci…

Buď chodit jen dopoledne a nebo si místo toho dávat 3× týdne 10 hodin :nevim: ale zase… Je to už skoro hodinové to co bych někde jinde měla za hlavní pracovní poměr. Nabídku nemůžu odmítnou, napsali by mi to do doporučenky. Fakt nevím a jsem z toho teď docela. v nervech

• Citovat
  • Nahlásit
2427
30.9.21 12:43

Já byla na ÚP minulý rok a když se z některé nabídky ukázala jen dohoda, tak mi paní na úřadě říkala nebrat. To je pouze jako brigáda, taky nabízeli pracovní poměr a nakonec se z toho vyklubala brigáda, pro mě osobně neseriózní chování a tam bych nenastoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 12:47

@Jolka86 V inzerátu právě bylo uvedeno plný úvazek :nevim: proto jsem se přihlásila a pak sama řekla o doporučenku.
Ať na místě jsem se včera dozvěděla, že je to jinak. Ale furt jsem byla nadšená z náplně práce, ale až dnes se mi vše rozlezelo v hlavě. Obzvlášť když vidím, že najednou se docházka plní x lidmi

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 12:56

Holky,

v inzerátu bylo jasne uvedeno pracovní úvazek - plný.
Vhodné pro absolventy
Zdravé osoby

Asi budu za blbce, ale přemýšlím jak napsat email a vyvclist se z toho. Docházku mám zapsanou, ale pořád mi ještě nepřišla smlouva. Přítel říká ať to zkusím, jako já nejsem proti, ale děsí mě, že si furt musím hlídat 10 tisíc a těch 300 hodin společně s tím, že tma chodí x lidí a kdo dřív přijde, zapíše se do systému tak má práci.

A aby to nedopadlo tak, že v říjnu odejdu z ÚP, jeden měsíc půjde. Ale další si nevydělam, ani na pojištění. :roll: a zase nechci být jak chcipacek na úřadě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 13:03

Dobrý den.

Dnes jsem na celou věcí dost přemýšlela, když mě opustilo počáteční nadšení ( tato náplň práce by mě hodně bavila ). DPP pro mě není řešení. Nejsem student, senior, a nebo na MD. Z inzerátu bylo zřejmé, že se jedno o plný pracovní úvazek.
Chtěla bych Vás, proto poprosit, zda by bylo možné mi vyplnit doporučenku od ÚP, o kterou jsem si řekla, a zda by bylo možné mi tam uvést, že nejsem přijata z důvodu, že nesplňuji podmínky ( právě to, že hledám HPP ).

S pozdravem

Šlo by to, holky??? Jako nevím, zda to pošlu, protože jsem byla ráda, že se někdo ozval, po těch xx odmítnutích. Ale… Prostě ale. Však víte

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat