Drážďany

HaF
11
9.11.06 15:22

Drážďany

Ahoj všichni/všechny, při listování stránkami jsem zjistila, že zdaleka nejsem jediná maminka odvlečená mimo republiku. Náš tatínek se rozhodl dovzdělávat a zvolil k tomu tu, pro mne, nejméně vhodnou zemi - Německo, Drážďany. Ne že bych si chtěla stěžovat - i anglicky se tu domluvím, třeba i svou francouzštinu použiji, každopádně německy umím asi tolik, jako můj 16ti měsíční syn Samuel.
Ptám se tedy, není některá/ý z vás také v tomto městě na Labi? Popřípadě - neabsolvoval jste někdo také pobyt v Drážďanech a nejste plni vzpomínek a rad, co zde s dítětem dělat?
Děkuji za případné příspěvky. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19300
12.11.06 19:26

Hanko,

bydlim v Chemnitz, Drazdany znam docela dobre. Ale napadaji me tak leda nejake vychazky do Altstadtu nebo do parku kolem Labe a univezity. Tady v Chemnitz, ve vedlejsi ulici od naseho domu, je Kinderzentrum. Kam chodi maminky s malyma detma dopoledne cvicit jogu, neco vyrabet s trochu vetsimi detmi, na nejake predporodni kurzy atd. Kdyztak nekde pohledej na netu nejaka Kinderzentra nebo Mutterzentra. Mas to trochu ztizeny tou nemcinou. Ale Drazdany jsou velkomesto, takze tam urcite neco najdes :wink:
Kdyztak se ozvi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
HaF
11
12.11.06 21:26

Děkuji, Kytičko, za reakci. Procházíme se neustále, navíc jsme v těsné blízkosti ZOO a Velké zahrady, ale teď s postupujícím podzimem a blížící se zimou bych ráda našla něco, kam bychom mohli chodit, Sam si hrál a nebyl na to sám:-)
Nějaká kindercentra jsem na internetu našla, ale je fakt, že tomu nerozumím, takže se ani neodvažuji tam vyrazit a ptát se na to, co nabízejí a za kolik (to je pro nás také ošemetné, když partner studuje a já jsem na rodičovské). Navíc jsem zjistila, že ne všechny info na internetu jsou aktuální - už jsem vyrazila na dvě adresy, z nichž jedna vůbec neexistovala a v té druhé rozhodně nebylo to, co jsem tam hledala…
No co, nevzdávám to.
Díky a hezký den. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19300
12.11.06 21:53

Hani, me fakt nic nenapada. Miminko zatim nemame (za rok na nem zapracujeme :) ), ale mam tu uz vycihnuta mista, kam budu chodit. Navic tu uz mam nejake kamaradky a u nas dome bydli maminky s detma. Zkus se seznamit treba s nejakyma maminkama v parku. Na Uni studuje taky spousta maminek :lol: Nebo zkus nejake emimino v Nemcine. A nebo prijd na beremese.cz nebo modryhokonik.cz, tam jsou holky, co taky ziji v Nemecku. Treba daji typ :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
HaF
11
13.11.06 21:38

Díky, díky, zkusím všechno:-)!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
3.6.14 12:15

Drážďany a vyžití pro matku s kojencem

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo, kdo žije či žil v Drážďanech a mohl mi poradit nějaké vyžití. Jedu s manželem, který jede služebně a s našim 7mi měsíčním synem na tři měsíce. Hlavně by mě zajímalo nějaké koupaliště, kde bych mohla chodit i s malým. V ČR chodíme na vaničky tak nějaký krytý bazén, kde bychom mohli cvičit a nikdo nám neskákal na hlavu z tobogánu a zase ani ne brouzdaliště. Nejlepší by bylo aby voda byla čištěna ozonem ne chlorem. Našla jsem odkazy, ale jestli někdo máte osobní zkušenost. Nebo nějaké dětské centrum - cvičení, ale mám „handicap“ neumím Německy pouze Anglicky. Přivítám každou radu. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6252
3.6.14 12:44

http://www.fz-pauline.de/ anglicky neumi, ale se zaklady NJ si clovek vystaci.

http://www.scholaludus.org/?… tam staci umet cesky :), ale spis je to pro starsi batolata.

Plavani jsem nezkousela, jedno jsem mela doporucene, zkusim pohledat, az bude cas.

Jinak kdy jedete? Ja se vracim do Drazdan koncem prazdnin, deti by tou dobou mely mit 2a1/4 a 1/4 roku (ted jsem rodila v CR). Klidne napis SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama