Dráždivý kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.11.09 13:21
Dráždivý kašel

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, malý má dráždivý kašel, někdy už jakoby odkášlaval a někdy je takový dusivý. Koupila jsem Mucosolvan a noc jsem chtěla dávat na uklidnění kašlu Stoptussin, ale děcká sestřička mi tvrdila, že Stoptussin není uklidňující a mám dávat přes den buď jen Mucosolvan nebo Stoptussin a na noc na uklidnění Dithiaden. Jak vám radili doktoři při kašli?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

blanika
Kecalka 204 příspěvků 12.11.09 13:52

Ahoj, mně radila dr. to samé, pokud je dráždivý kašel tak používat Ambrobene, nebo možná ten Stoptusin a na noc půlku dithiadenu, jakmile začne odkašlávat, tak začít s mucosolvanem. Jinak docela se mi osvědčil i Stodal. V každém případě asi jen jednu variantu kapek. blanka

Příspěvek upraven 12.11.09 v 13:53

efča
Kelišová 5959 příspěvků 12.11.09 13:53

Ahoj,

nám doktorka vždy radí to samé, jako tvoje.
Na noc dithidaden a nic víc.Přes den 3 x Mucosolvan.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 12.11.09 19:02

Nám dětská taky radila přes den Mucosolvan (jen do 17 hod) a na noc Stoptussin - ale ten je u nás k ničemu.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.11.09 22:13

Tak nakonec jsem mu na večer nemusela podávat žádné léky na utíšení kašle. Ale zapomněla jsem se doktorky zeptat na dávkování. Na Mucosolvanu je dávkování do dvou let 2,5 ml 2 x za den a od dvou let 3 x za den, malý bude mít za dva měsíce dva roky. Co myslíte, jak mám dávkovat?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 14.11.09 07:47

Mám ještě jeden dotaz, jak provádět zábaly na hrudníček? Použila jsem kuřecí sádlo. Rozehřeju, naleju na kapesník, dám na hrudníček a přes ten kapesník dám sáček. nevím zda to dělám správně.

Gissele
Kecalka 450 příspěvků 14.11.09 20:41

Ahoj,
taky trpime na drazdivy kasel u obou deti 5 a 1a pul roku. Doktorka mi dala dobry tip na kapky Kaloba, je to vytazek z pelargonie 8-o ale musim rict ze to jsou prvni kapky co hned zabraly. Jsou to kapky ne sirup, ale jsou sladoucke takze je deti v pohode zdlabnou. Kazdopadne druhy den uz noc bez kaslani, pres den jeste obcas kdyz litaj, jinak taky nic :-) .

davmi
Kelišová 5251 příspěvků 16.11.09 08:51

gisele:a ty kapky dáváš přes den i na noc?U nás taky mudra klasika,stoptusin při dráždivém kašli,pak přejít na mucosolvan,na noc půl dithiadenu,vidíš,že v podstatě je to všude stejné. :lol:

Gissele
Kecalka 450 příspěvků 16.11.09 11:01

davmi< maji se brat trikrat denne, tak sem tu posledni davku dala kolem paty, mala chodi spat kolem osmy. Sme minuly rok taky meli vsechny ty sirupy ale prislo mi ze to snad nic nedela, dithiaden je asi dobrej ale on myslim neleci, z tehle kapek sem byla fakt prekvapena. Normalne za tri dny jsou uplne v pohode, tak snad to neni nahoda, to se u nas jeste nestalo :-D

nat77
Kecalka 461 příspěvků 26.11.09 21:28

my dostali na noc na dráždivý kiašel Aerius, nebo tak nějak. Je to na předpis, ale sousedce už se stalo, že jí menší lahvičku prodali i jenom tak, bez předpisu.

nat77
Kecalka 461 příspěvků 26.11.09 21:30

děláš to správně, stačí i obyč olej na vaření.

Palonkaa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.09 21:58

Ahojky,
nám radila dr kapky Kaloba a na noc sirup Claritine

Lenka 11111
Nováček 2 příspěvky 23.12.09 12:53
Kaloba

:think Ahojte Nam doktorka tiez odporucila kvapky Kaloba,ale mala ich uziva uz 3 dni a ziadne polepsenie som nezistila stale kasle. Na noc som jej dala kvapky fenistil a aspon 5hodin spala cez den ma sinupret.Ale stale kasle.co mam este vyskusat.

Radka77
Stálice 66 příspěvků 23.12.09 22:16

Taky mi doktorka doporučila Kalobu,ale ani po týdnu se stav nijak nelepšil.Od září co malá začala chodit do školky tak je každou chvíli nemocná takže už také nevím co pořád kupovat.Dávala jsem Stodal,ten doktorka řekla že se může dlouhodobě,ale nepřipadá mi nijak zvlášť ůčinný i když je poměrně dost drahý.Před 3 týdny zas malá začala mít rýmu a kašel tak jsme od doktorky dostaly Stoptusin.Docela přes den odkašlávala,ale v noci jí to strašně dráždilo a neodkašlala nic.Dr.poradila Jitrocel.sirup na dobrou noc podávat před spaním.Nebyl ale zas tak moc ůčinný ale je pravda že se může až 3× za noc a já ho dala jen večer.Na tišení kašle v noci se mi ale osvědčil již dříve Sinecot,vyzkoušela jsem i na sobě,stačilo jednou večer a celá noc byla klidná.
Ono s tím kašlem je to hlavně dost dlouhodobé.Obvykle to trvá 3-4 týdny.Když odkašlává je třeba taky dobrý ACC.Toliko mé dosavadní zkušenosti

Gábina Goja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.10 09:28
kašel

Moje děti také často kašlali,zkoušeli jsme různé kapky,sirupy.Na­konec jsem už byla z těch věčných doktorů tak otrávená,brali jsme antibiotika 4krát za zimu.Našla jsem na internetu stránku celostní,přírodní medicíny na posílení imunity a světe div se,jsme celá rodina bez antibiotik 2roky.Najdete tam spoustu přírodních věcí na různé problémy.Nám se osvědčil IMMUNITYSTAR a MLADY JECMEN.Stojí sice něco víc než Stoptusin,ale pomáhá a není v tom žádná chemie.Stránky WWW.prozdravi.cz :kytka: Pa Gábina

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >