Laryngitida

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 09.11.09 13:36
Laryngitida

Zdravím maminky,
v pátek jsem tady řešila problém s chrapotem u mého prcka, během víkendu se to nezlepšilo spíše naopak zhoršilo, ztratil hlas. Dneska nám u doktorky bylo řečeno, že se jedná o zánět hrtanu (Laryngitida). Nemám s tím žádnou zkušenost, doktorka mě poučila jak se o malého postarat, ale mě by zajímalo za jak dlouho se vaše děti uzdravily. A opakuje se Laryngitida u vaších dětí častěji? Jinač my dáváme Fenistil kapky, stodal sirup a dostala jsem jeden čípek, kdyby se malý začal dusit. Co jste měli na léčbu vy? Davali jste něco ještě jiného, aby se dítko dříve zotavilo? Po jakou dobu se má dával pryznicové obklady? Já jsem je malému dávala přes víkend a nevím jestli je mám dávat ještě.
Vím, že mám spoustu otázek, ale budu moc ráda, když mi napišete vaše zkušenosti.
Děkuji a přeji hezký den.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 33 Další »

Reklama

Reakce:

Inge
Extra třída :D 10805 příspěvků 09.11.09 14:05

Já teda nejsem žádný velký expert, laryngitidu měl zatím jen Honzík a to pouze jednou.

Byli mu už 4 roky a průběh měl mírný (u malých dětí bývá horší). Na pohotovosti dostal kortikoidový čípek, doma jsem dávala asi tři dny fenistil a léčila související nastydnutí - dávala kapky do nosy a sirup na kašel.

Dusil se jen v noci a pak druhý den odpo se mu začalo špatně dýchat, tak jsem ho dala k otevřenému oknu a zlepšilo se to, čípek jsem nevyužila. Nastydlý pak byl skoro týden, ale kašlal už normálně, nedusil se.

Když teď čtu ještě jednou tvůj příspěvek, tak mám skoro pocit, že jsme byli u stejného doktora 8-). A ještě k obkladům - pokud je pořád nastydlý, dávej je dál.

Ať jste brzy zdraví.

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.09 14:12

AHOJ,

laryngitidu chytil starsi syn poprve kdyz mel 2.5 roku. Ten rok ji mel jen jednou a bylo to poprve a naposled ,co jsme pouzili Rectodelt. O rok pozdeji zacal chodit do skolky a mel ji 4 x :( Letosni skolni rok ji mel hned pocatkem zari.

U nas se projevuje vodnatou rymou rano, odpolednim chrapotem a naplno se rozjede okolo 22-23 hodiny stekavym kaslem. Klasickou lecbu jsme vzdy meli, hned v pocatku a nez jde spat sumivy vapnik 1/2 tablety, zodac ( nebo fenistil) na zklidneni sliznic a druhy den kdyz se to menilo ve vlhky kasel tak Mucosolvan nebo Ambrobene ( to same ). Ten prubeh se meni podle toho jestli se k tomu nenabali ve skolce jeste neco. Loni v cervnu mel po stekavem kasli hned druhy den , ale asi chytl k tomu jeste bacil a dolecoval se 3 tydny :(

Ono kazdy ma jiny prubeh, nekomu to zacina pred pulnoci nekomu po pulnoci, nekdo se dusi,nekdo to zvlada bez rectodeltu. Je to individualni, ale kazdopadne se to vraci podzim a jaro.

My ted presli na homeo lecbu coz znamena, ze misto leku pouzivame pouze homeopatika, nicmene v lednici cipek samozrejme mame.

Dulezite je zvlhcovat - ale ne parni zvlhcovac - lepsi jsou mokre rucniky, mel by to byt studeny vlhky vzduch ( my na to kapem jeste olejicek od Justu ). Na krk davam studeny mokry obklad a na to suchou plinu - bez sacku at se to nezahriva. Na cucani homeovox nebo salvejove bonbony a na piti caj na kasel. Na spani dat hodne pod hlavu at nelezi na rovnem,to pak vice kasle. No dulezite je podle mych zkusenosti dite kdyz prijde zachvat hlavne uklidnit, protoze jakmile do toho zacne jeste brecet tak se vsecko zhorsi - hlavne dychani.

Kdyz je zachvat tak kamkoliv kde je vlhky chladny vzduch (lednice,balkon, ven )

Ja tuhle nemoc nenavidim, protoze je zradna a clovek nikdy nevi kdy prijde a jaky bude prubeh. Snazime se o prevenci, ale bohuzel vyhnout se tomu neda. Utechou nam muze byt ,ze okolo 6 let uz by to nemely deti chytnout.

Jo a Dr. mne upozornovala poradne dolecit a nejmene 10 dnu nechodit do kolektivu, prave kvuli tomu , aby se na ty sliznice hned nenachytal novy bacil.

Hodne zdaru a preju at uz se vam NEVRATI! nat

Demi
Závislačka 3912 příspěvků 09.11.09 15:19

Ahoj,

my jsme si poprvé užili laryngitidu u mladšího syna, když mu byl rok. Tehdy bylo léto, horko, a on nejdřív lehce pokašlával, ale během pár hodin se zhoršil tak, že se dusil. Jeli jsme si ním do nemocnice, dostal kortikoidové čípky (Rectodelt), hospitalizace na JIP, antibiotika, Fenistil, Tussin a později Ambroben na odkašlávání. Od té doby měl LG 3× ještě v průběhu následujících 2 měsíc, vždy hospitalizace. Dětská dr. mi říkala, že toto onemocnění se rádo vrací. Neměla jsem tehdy žádnou zkušenost, první syn je chronicky zdráv, ale postupně jsem se naučila první pomoc: při laryngiálním kašli ihned otevírám mražák a nechávám malého dýchat ledový vzduch. Jakmile záchvat poleví, další léčba je symptomatická - tedy Tussin, na ORL nám vřele doporučili Calcium Chloratum, Aerius (antihistaminikum 3.generace, lepší než Fenistil), při dušení Rectodelt. Hodně zvlhčovat vzduch, do nosu Vincentka, pročišťovat nosní dírky, aby dítě nedýchalo pusou (pokud má rýmu, což je u LG obvyklé). Už ani nechodíme na ORL a jak syn roste, už se při LG nedusí. V šuplíku máme osvědčené prostředky, dobrý je i dětský bylinkový čaj na dýchací cesty.

Přeji hodně dobrého zdraví!
Demi.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 09.11.09 16:06

Ahoj, máme čerstvou zkušenost. V úterý očkován hexavakcínou, celý týden teplota 38.1-3 (neodečtený) v sobotu tepltota poklesla, ale navečer začal divně kašlat a úplně se mu při brekotu zmenil hlas. Znělo to opravdu jako štěkání a jakoby měl překážku v hrdle. Volala jsem na pohotovost, jestli máme jet nebo čekat, řekli mi, ať jedem, dítě se může i začít dusit (spíš kojenec - starší mají ten hrtánek už širší). Přijeli jsme nález DS1 (v aute se hodně zlepšil-průvan)
Dostal inj.Dexonu, domů na noc protazin + při potížích opět kortiko(prednison).

U mimin je hlavní při záchvatu odnést na studený vzduch, ukidnovat, dělat průvan.

Já ted spala 2 noci s malým pri otevřeném balkonu, oba samo teple oblečení

Po této zkušenosti bych každýmu radila mít doma fakt aspon 1 čípek toho rektodeltu.

Ale hlavně ten studený vzduch..

Demi..docela jsi mě tedy vyděsila.. :-?

Příspěvek upraven 09.11.09 v 21:15

hlaviiicky3
Závislačka 4337 příspěvků 09.11.09 16:06

Ahoj,
Tak larin.je hnusna a nepredvidatelna nemoc.Prijde fakt zniceho nic a klidne muze byt dite cely den fit a vetsinou kolem 23 hod.-pulnoci zacne dite stekave kaslat.Jak holky napsaly,hned je dobre otevrit okno,mrazak ,dat obklad na krk ,ale pokud zachvat do ctvrt hodiny nepolevi,je lepsi jet do nemocnice,kde daji diteti inhalaci.Mam tri deti a se dvema jsem byla v nemoc.Dostavali inhalaci nekolikrat denne ,adrenalin,vin­centku a kortikoidy .Bylo mi receno,ze prvni 4 noce jsou kriticke a jinak lecba trva urcite tyden.Opakovat se muze casto ,ale taky se treba nikdy nevrati.Pry to je ze vzduchu,hlavne velkymi zmenami teplot.A take kdyz je inverze ,coz treba u nas v Plzni je casto a to pak radeji nejdeme ven.V nem.mi poradili poridit si inhalator.Koupili jsme ho a jakmile malej zacina kaslat a ma rymu ,tak mu davam inhalovat vincentku.A zatim jsme se hospitalizaci vyhli.Mam z lar.hruzu a ty prvni noci je lepsi nechat spat dite u sebe,nebo v jednom pokoji a radeji ho hlidat.U nas to bylo tak ,ze malej pak prestal ze zachvatu kaslat a usnul,ale tak strasne spatne dychal,ze jsme ho nakonec nalozili a dokt.nam rekl,ze vypada uz hrozne.Takze ikdyz usne ,tak koukat na krcek,jestli mu dela problemy to udychat.Drzim Vam moc palce at je brzy zdrav a uz nikdy vic .

čiki
Kelišová 7340 příspěvků 09.11.09 16:46

tak to jste mě vyděsili, náš malej už chaptí 8 den, ale je to víceméně stejný spíš bych řekla maličko lepší, bez teplot bez kašle jenom chrapot a spíš chvílema.. tak doufám že to laryngitida nebude. Doktora na něm nic neshledala. Tak se trošku bojím že to nepolevuje.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 09.11.09 17:31

Tohodle se já sama moc bojím, v dětství jsem na LG trpěla, i na záněty uší a angýny, no imunita hadra, mám i odebraný nosní a krční mandle kvůli šíleně vysokému ASLO.

No a malej vše chytá ode mě, už 2× ATB, chyt zánět nosohltanu, ale já šla radši 3× během nemoci k mudře, když se mi nezdá malej, že se nezlepšuje. Spí se mnou a v noci raději 5× zkontroluju, jak spí.

Radím, raději jedna zbytečná návštěva u mudry a včasná léčba, než pak hospitalizace v nemocnici.

Jana206
Generální žvanilka 24834 příspěvků 09.11.09 18:12

Ahoj.Muj Adámek měl laryngitidu dvakrát,poprvé v 18měsících,po­druhé v roce a půl.Přesně po roce ve stejné době.Byli jsme v nemocnici,dos­tával hydrokortizon v injekcích,čípky nezabraly.Fenistil a poprvé ještě biseptol,přidal se bacil v krku.

Jinak mu zvlhčovali vzduch v pokoji.V ne­mocnici jsme byly vždy 5 dní.Teď je to přesně rok od poslední laryngitidy,tak z hrůzou čekáme,jestli přijde znovu.

Jinak se prý ráda opakuje.Mám kamarádky,její chlapeček má pravidelně na jaře a na podzim laryngitidu s těžkým průběhem.Neteř ji zase měla jen jednou v životě.Je to individuální.

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 09.11.09 19:27

Holky moc děkuji za vaše zkušenosti.
Doktorka mi řekla, že nejhorší jsou první dva dny, tak doufam, že to nejhorší máme za sebou. Blbé je na tom, že teď se nedá ani větrat, protože u nás je hrozný smrad z komínu. Je to cítit i přes zavřené okna. :cry: .
Malému se během dneška zlepšil hlas, ale začal více kašlat, spíše takovým když už odkašlává(vlhkým kašlem), tak snad z toho nic nebude.
Ještě jednou moc děkuji a přeji ať jsou vaše dětičky jen zdravé. Hezký večer.

Rézi
Kecalka 413 příspěvků 09.11.09 20:19

Ahoj, co se týká laryngitidy pokládám své děti za přeborníky starší už ji měla 7 krát (má 4 roky) a mladší 2× (18 měsíců). Můžu se zeptat vás co jste psaly o tom calciu, jak se to přesně jmenuje a je to volně v lékárně? Já řesím lar. protazinem, rectodeltu se už snažíme vyhnout, i když starší už ho měla 4×, fakt se dusila. Taky jsme 2× skončily v nemocnici, ale už se považuju v LG za polovičního doktora. Důležité je to chytnout co nejdříve (ten kašel si nespletete). Nevím jestli už někdo zmínil, může to být příznak alergie a náběhu na astma. Ale ať vás povzbudím:já jsem s ní spokojená, hned vím co dělat a už dokážu odhadnout průběh, a ten prieznits dělá zázraky.

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.09 20:36

my mame 1/2 tablety klasicke sumive calcium 500 mg.

Rézi
Kecalka 413 příspěvků 09.11.09 21:16

Nat děkuju, koukám na to jako blázen, hned to koupím, doufám, že je to bez receptu a snad se nám tak podaří vyhnout i tomu protazinu (ono je to taky pěkné svinstvo). No a starší už vyfasovala žádanku na alergologii, ale mě se tam tááák nechce.

Demi
Závislačka 3912 příspěvků 09.11.09 22:57

Rézi: calcium chloratum je myslím na předpis, ale mohou ho užívat nejmenší děti. Je zdarma, jen za poplatek. Šumivé calcium nevím, nemám zkušenost.

JanaC: propána, já tady nechtěla děsit, to tedy fakt :-) , LG je bohužel onemocnění dosti časté, u miminek je nebezpečné, protože mají ještě nedostatečně vyvinutou dýchací trubici. Ta v průběhu LG natéká, tvoří se na ní jakési pupínky, což dítěti ztěžuje dýchání. V nemocnici s námi ležela paní s 6měs. chlapečkem, který měl LG a byla nutná intubace, jinak by bylo zle. Já jsem o těchto nemocech vůbec neměla ponětí, když měl starší syn virozu s teplotou, tak jsem v noci nespala, ale existují mnohem horší stavy, hlavně u dětí. LG je dobře léčitelná.

davmi
Kelišová 5250 příspěvků 10.11.09 09:05

nat:jaké dáváš homeo na laringitidu?
Taky jí teď zrovná starší dítko má,no fakt podzim kvůli tomu nesnáším :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 33 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Klidně bych kvůli roli přibrala i dvacet kilo, přemýšlí Bára Poláková

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se kvůli klipu k jedné z písniček... číst dále >

Koupelna bez teplé vody a všude zima. Mise pomohla tátovi s malým synem

Svého drogového období Julián (29) lituje. Jenže nezůstalo bez následků, ze... číst dále >

Reklama