Dlouhodobá teplota

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 07.11.09 11:40
Dlouhodobá teplota

Ahoj, máte někdo zkušenost s delší teplotou u kojence?
Trvá tak týden, mezi 38,1-38,3 (neodečteno). Během dne je OK, i když mrzutější, v noci katastrofa (spíš nechce spát, nemocně nevypadá)

Zuby bych ted netipovala, mu všechny 4 :wink: a další nevidím.

Je po 3tí hexe (v úterý).

Při 5té (6té) by měla být horečka,ne? (nad 39?)

Dík za tipy.

ničeho jinýho jsem si nevšimla jen ted jak ho víc pozoruju mám pocit že mu rychle bije srdíčko (ale já nevím jaký ma kojenec mít tep..)

:roll:
Reakce:
Marťanka1
Kecalka 365 příspěvků 07.11.09 12:34

Ahoj Jani,
měli jsme podobně, když bylo malému asi 10 měsíců…zuby měl tenkrát 2 a s každým tak den dva horečky přes 38, takže po týdnu teplot kolem 37.5-37.8 (po odečtu) a jinak zdravém dítku jsem si říkala, že zuby to nejsou, a pro jistotu zašla k Mudře. Koukla mu všude - krk, nos, uši (stači zmáčknout takovy ten hrbolek u otvoru do ouška, poznáš, kdyby něco, dítko cuká a řve), uzliny, poslechla, odebrala vše, co se dalo - stěry, krev, moč (u kluků je prý zánět močáku nenápadnější, navíc tito prckové mají spíš zánět ledvin), i stolici jsme museli donést…a nic…
Po dalších asi 10 dnech mu vyrostly 4 zuby najednou :-) Ted se směju, ale tenkrát už jsem přemýšlela, jestli nepůjde pes z domu (že by měl třeba alergii) a jestli neskončíme v dětské na kdovíjakých testech…

Jo, 5. nemoc bývá až ve školkovém věku, u 6. jsou horečky tak 2-3 dny kolem 38.5-39, pak klesnou a dítko se osype - spíš mapky nez pupínky.
Kojenec má tep kolem 100 za minutu (100-120).

Asi jsem nepomohla, ale asi bych v pondělí zašla pro jistotu k doktorce…mezitim hodně tekutin, klidový režim,lehká strava a sledovat :-) No znáš to :-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 07.11.09 13:04

Ahoj.Malá měla v 5.měsících 5.dětskou nemoc a horečku taky neměla.5.nemoc je nemocí dětí školkového věku,u kojenců atypická.Moje plně kojená dcerka ji prodělala v pěti měsících,tříletý syn ji neprodělal.Měla teploty kolem 38,bez odečtení.Asi 4 dny,ve chvíli,kdy se objevila první vyrážka,teplota zmizela.

Vše je možné.Nám vždy paní doktorka dělá při teplotě bez příznaků test CRP,podle toho jedná.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 08.11.09 00:29

Ahoj,takže odpo bez teploty,zato zacal stekat - teď jsme se vrátili z pohotovosti, diagnoza dle očekávání - akutní laryngitida.lu­xus.kortikoidy,o­blbovak,okna dokořán. Achjo

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 09.11.09 11:45

Ahoj.Tak můj Adámek měl laryngitidu dvakrát.V roce a půl a ve dvou a půl letech.Byli jsme s tím v nemocnici,protože kortikoidy v čípkách nestačily.Neboj.To bude dobré.Přeju brzké udravení.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 09.11.09 13:12

Ahoj, no Martin dostal injekci a cipky uz jsem mu pak nedavala..„jen“ prednison :roll:
mám strach že se me to teď bude vracet..bylo to hrozny.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 09.11.09 13:22

U Adámka se laryngitida rozvinula vždy po očkování.Teplota jako reakce na očkování,přešla ve virozu a potom laryngitida.Žádný doktor mi nebyl ale schopen říct,jestli to s tím souvisí.

V nemocnici mu dávali hydrokortizon v injekcích,zvlhčo­vali vzduch.Poprvé museli nasadit i Biseptol,protože se objevil bacil v krku.

Neboj.Každý případ je jiný.Může to být jen ojediněle a opakovat se to už nemůsí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >