zelená rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 05.11.09 17:09
zelená rýma

Ahoj, pokud toto téma proběhlo omlouvám se.Malé skoro 10 měsíců se spustila zelená rýma.Nejspíš nasledek ockovani ktere probehlo minulej tyden.Kdyz jsme byli na ocku pred mesicem a pul tak ji mela do tydne taky.Mala i pokaslava teplotu mela 37,5 ateda chrapti.Takze budem muset navstivit lekare.Co bude delat s tou rymu nekde jsem cetla ze nas posle na ORL.

Reakce:
domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 05.11.09 19:18

Nejsem doktor, ale myslím, že ORL není nezbytné. Jestli je rýma zelená, tak to může být bakteriálního původu. Chtěla bych, aby dr. vzala výtěry z nosíku na rozbor. Vojta to taky takhle měl, našly se nějaké breberky a léčily se ATB kapkami… :-?

Anik
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 05.11.09 19:31

ahoj, jasně, dr. napíše ATB kapky Pamycon, ktré jsou právě na tu zelenou rýmu a jsou skvělé, měly jsme je párkrát. asi od roku a něco už jsem s rýmou k dr. nechodila, vystačila jsem si se Sinupretem, kterej rýmu ředí a uvolňuje,,, ten se ale může tuším až od roka. A.

Jana206
Nadpozemská drbna 26556 příspěvků 06.11.09 06:56

Ahoj.Moje jedenáctiměsíční dcera taky často trpí na zelenou rýmu.Vždy v první dny chodíme denně na ORL vysávat ji speciální odsávačkou z dutin.Je to jen chvilička.Jinak používáme nosní kapky a odsáváme doma.

Taciras
Extra třída :D 11134 příspěvků 17.01.16 08:37

Ahoj,

ještě jsem tohle u dětí neřešila, tak nevím. Děti - syn (3,5 roku) a dcerka (16 měsíců) jsou nemocné. Syn v pohodě, dcera to chytla pár dní po něm a má zelenou rýmu. Na rýmu normálně nic nedávám, poradí si s ní normálně v pohodě do pár dní, stačí odsávat. Ale za celou dobu ještě nikdy nebyla zelená. Takže nevím, zda by neměla dostat nějaké kapičky do nosu, případně jaké? Přemýšlím, zda s ní nejít k lékaři, obvykle chodíme, až když mám pocit, že je to na antibiotika, netoužím, aby tam ještě chytli něco dalšího, ale pokud by potřebovala výtěr z nosu, tak zajdem.

P. S. Situaci nám maličko komplikuje to, že u staršího čekáme ve čtvrtek nebo pár dní po plané neštovice, přišel s nimi nejspíš do styku.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 17.01.16 08:54

@Taciras : když jsem.byla naposledy ( listopad ) u dr s oběma dětmi, když kaslali a měli zelenou rýmu, tak nám dr na ní nic nedala. Když jsem v prosinci byla se synem na ORL, tak dostal pamycoin, no a ted už zase mají zelenou rýmu, od října už asi po 6 :zed:

teepe
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 17.01.16 10:53

@Taciras holka měla uplně zelenou ale fakt jako zelenou zelenou celej den, uplně na :poblion: byla po píchání ucha, kdy na orl nedostala atb, šla jsem na středisko a zeptala jsem se nám dá pamycon - nedala - ale takhle brutálně zelenou rýmu měla fakt jen jednou jedinkrát ;) nakonec stejně dostala celkový atb, páč měla crp 50

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >