Dredy u kočky

142
3.5.20 07:12

Dredy u kočky

Ahojte, včera jsme byli po dlouhé době u manžela babi a dědy. Mají na zahradě kočičku, vždycky ji měli co pamatuju. Včera jsem se ale úplně vyděsila, protože kočička měla celou srst doslova srostlou v jeden velký dred. Myslím, že má delší srst než normální kočka, ale ne zas takovou jako třeba perská, prostě něco mezi. Kočky je mi líto, musí trpět a mít parazity. Co ale s tím? Nůžkami bych se bála ať nestřihnu do kůže, strojek se dá na takovou příležitost někde zapůjčit? Dál mi dělá starost termoregulace, když najednou bude (skoro) holá. Babi s dědou ji dovnitř nevezmou a my ji dočasně mít nemůžeme, syn je na kočku alergický. Kočka je dost stará, prý má 14 nebo 15 let. Existuje třeba nějaký obleček jako se dělá na psy? Vyřešil by to?
Poradíte někdo co s tím? Je mi jí líto. Manžel i babi s dědou říkají, že je pro ni nejlepší nechat ji dožít bez stresu tak jak je, mně to přijde extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8432
3.5.20 07:27

Popravdě, kočku bych naložila a odvezla někam, kde se o ní odborně postarají, ostříhají a vykoupou. Zároveň bych zajistila veterinární prohlídku. Že je stará neznamená, že ji musí nechat trápit. Druhá stránka je, jakou má povahu, zda si to vůbec nechá líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
3.5.20 07:33

Oblecek urcite ne. Kocky porad nekam lozi, splhaji neco prelezaji. Kdyby se o to nekde zahacila mohl by to byt velky problem. Jina moznost nez to ostrihat asi nebude, ale poradila bych se spis s veterinarem nez tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13380
3.5.20 08:34

Hele v takovémhle stavu se kočky berou k veterináři a oholí se pod narkozou. Při té příležitosti taky může veterinář řešit další problematické aspekty, jako je třeba zubní kámen a tak. Kvůli kterému se možná přestala čistit, protože ji prostě bolí dásně od zánětu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
3.5.20 08:49

Ta kočka má určitě nějaký místečko, kam si zaleze, když je zima. Obleček bych jí určitě nedávala, takhle stará kočka by se z toho zbláznila, když není zvyklá. To ostříhání asi bude nejlepší na veterině, když se sama bojíš. Možná bude nemocná, když sama nezvládá péči o srst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467
3.5.20 11:19

Když bude mít štěstí, může klidně ještě 5 let být naživu, nedávno jsem v jednom pořadu viděla dokonce 23 let starou kočku - ale tolika se dožijí spíše bytové.

Určitě na veterinu, ostříhat pod narkozou a v něčem bude problém, že takhle dopadla, kočky se pořád myjí…

Nebo jestli je hodná a nechá se, tak opatrně doma nůžkama by to taky šlo, ale to by byla práce tak na dva dny a stejně byste na tu veterinu museli, aby se na ni koukli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.20 12:03

Veterina..Kocka musí byt nemocná, kdyz se sama neumyje…
Oblecek nedavat akorat se kocka bude trapit..
A jestli je kocka furt venku a nikdo neresi, ze ma dredy tak bych ji odvezla nekam, kde se o ní lepe postaraji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 18:07

Tak jsem volala veterináři a řekl mi, že to holí pod narkózou, ale u 15 leté kočky se mi do toho až tak nechce. Kočka má za sebou prý už nějaké operace z toho jedna kastrace a další kvůli úrazu, tak nevím, jestli jí to v takovém věku neublíží. :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama