Dřevěná podlaha

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.21 17:16

Dřevěná podlaha

Ahoj, máte někdo zkušenosti s dřevěnou podlahou v kuchyni a na chodbě? Dá se to, když jsme oba pořádkumilovní? Manžel teda nechce, ale to spíš aby ušetřil.. :? Všechny zápory znám, ale já bych moc chtěla stejnou podlahu v celém bytě, dlažbu mám jen v koupelně a v zádveří. Pod jídelní stůl budu dávat koberec a až budou děti, tak i k lince, nevadí mi to. Vždyť dříve byla dřevěná podlaha všude, když ještě nebylo lino, si říkám.. jaký na to máte názor? Děkuji moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2506
22.11.21 17:27

Mám taky ráda dřevo, ale v kuchyni je praktičtější třeba kvalitní vinyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 17:28

Máme olejované dřevo všude kromě koupelny/WC. Bez koberců, jen u dětí hrací koberce. Naprosto v pohodě, ale musí se dávat pozor na kamínky, židle v kuchyni určitě podlepit, jinak budou rýhy. Taky v chodbě máme už pár škýranců, 100% tomu nejde zabránit. U olejované bacha na to, že se musí čas od času (cca 3 roky) komplet naolejovat. Taky ta podlaha nemá ráda nějaké větší smáčení. Dřív jsme měli lamino a dřevo je pocitově lepší, při chůzi není tak studené. Údržba ale o něco náročnější.

• Citovat
  • Nahlásit
6450
22.11.21 17:34

Dřevo je luxusní a teplé (a drahé jak prase)
ALE vyžaduje mega údržbu
poškrábe se, chce udržovat, impregnovat, buď voskovat či lakovat atd
máme na chalupě v 1 místnosti a je to hezké, ale na údržbu mazec.. na bytě parkety, taky to nebude za pár let pěkné
takže za mne zlatý kvalitní vinyl nebo dlažba s podlahovým topením, vytřeš a pohoda..
na to dřevo fakt bacha, není to jen tak, navíc pracuje, sesychá apod., osobně bych do toho opravdu nešla (ačkoliv dřevo miluju).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
22.11.21 17:36

Klidně bych ho dala všude, pokud máte oddělené zadveri od chodby.

Příspěvek upraven 22.11.21 v 17:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27512
22.11.21 17:37

Máme všude parkety a do nového bytu jsem nechala dát taky. Jako takhle, v kuchyni to praktické zas tak není, ale je to hezký :mrgreen: děti máme dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
22.11.21 19:07

Máme parkety, jako úplně praktické to není, nemělo by se to denně vytírat, takže s dětmi je to trochu hegeš, vytírám jednou týdně a i to je na manžela moc :lol:. Snadno se v tom dělají rýhy. Zas je to pěkné. Po dětech to obrousíme, pořídíme i novou linku a bude to zas hezké :lol:. Ale jako koberec do kuchyně, obzvlášť s dětmi, to nee, to si dobře promysli :poblion:. Vždyť ho budeš mít furt mokrý, plný jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
22.11.21 19:21
@Lucy75 píše:
Dřevo je luxusní a teplé (a drahé jak prase)
ALE vyžaduje mega údržbu
poškrábe se, chce udržovat, impregnovat, buď voskovat či lakovat atd
máme na chalupě v 1 místnosti a je to hezké, ale na údržbu mazec.. na bytě parkety, taky to nebude za pár let pěkné
takže za mne zlatý kvalitní vinyl nebo dlažba s podlahovým topením, vytřeš a pohoda..
na to dřevo fakt bacha, není to jen tak, navíc pracuje, sesychá apod., osobně bych do toho opravdu nešla (ačkoliv dřevo miluju).

Promiň, ale to je blbost. Impregnovat, voskovat ani lakovat dřevo fakt nemusíš. Kvalitní, dlouhé roky vyschlé dřevo opravdu už nepracuje ani nesesychá. Poškrábe se, mění barvu, to jo, ale to už je jen bonus a wabi sabi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54026
22.11.21 19:27

Mame drevo v kuchyni, obyvaku, castecne v chodbe a super. Vsak skrabance a fleky k tomu snad patri. Patina :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
22.11.21 19:45

Zalezi, co presne myslis drevenou podlahou.
Klidne i do kuchyne.
Mame prkna, ale je to poskrabane jak sfine. Az to bude hnusne moc, zbrousime a preolejujem.
Takovy dub by byl urcite lepsi, ale ta cena, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
22.11.21 19:53

Jestli hodláš mít kuchyň jako výstaviště, jak to bývá čím dál častější, tak si tam dej dřevo. Jestli tam budeš vařit, tak vinyl, případně polyuretan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54026
22.11.21 20:10
@Zumpa píše:
Jestli hodláš mít kuchyň jako výstaviště, jak to bývá čím dál častější, tak si tam dej dřevo. Jestli tam budeš vařit, tak vinyl, případně polyuretan.

Varim, proto mam v kuchyni drevo. Rada chodim bosa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11348
22.11.21 20:11

My máme dřevěné parkety (starší, ale pravidelně udržované a lakované) ve všech místnostech, kromě koupelny a kuchyně a za mě tedy ne. V bytě jsme 4 roky, podlaha neskutečně zničená, všude škrábance a lak ošoupaný. A to si nemyslím, že bychom ji nějak extrémně namáhali, ale dvě děti tomu dají zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
22.11.21 20:28

My jsme měli…
No a pak se mi pokazila myčka a celá vytekla a bylo po dřevě, takže už ji máme všude překrytou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
22.11.21 20:40
@Baba píše:
Varim, proto mam v kuchyni drevo. Rada chodim bosa.

Asi neumíš drobit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat