Dřevostavba v dnešní době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vuninka
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 03.04.19 15:23
Dřevostavba v dnešní době

Dobrý den. Diskuze na toto téma je tu několikrát ale většinou jsou diskuze straré. Dnes se používají jiné metody, techniky atd…vše se to určitě posunulo dopředu.
Proto bych se chtěla zeptat jak jste spokojeni v dřevostavbě (klady a zápory)?
S kým jste stavěli a jak jste byli spokojeni?
Na co si dát pozor při výběru firmy a samotné stavbě?
Děkuji.

Reakce:
Demi
Závislačka 3780 příspěvků 03.04.19 15:32

Stavěli jsme v roce 2011 s RD Rýmařov a naprostá spokojenost.

karolinka_90
Stálice 74 příspěvků 03.04.19 18:56

V jedné bydlíme, druhou stavíme. Kdyžtak mám album na Modrá střecha. Firma Lucern oba domy.
Nevidím dnes žádný rozdíl mezi dřevostavbou a zděným domem, jen v energetické náročnosti :)

DustInTheWind
Kecalka 405 příspěvků 03.04.19 20:16
@karolinka90 píše:
Nevidím dnes žádný rozdíl mezi dřevostavbou a zděným domem, jen v energetické náročnosti :)

Když jsem se na to díval před více než pěti lety, tak ty firmy předváděly nejrůznější stěnové panely, které vyrobí podle projektu.

To ale znamenalo, že s dispozicí už v podstatě nehneš.

U klasické stavby může vybourat kus zdi, posunout o pár cihel, přistavět atd., u dřevostavby to nešlo.

Za druhé u klasické stavby, když praskne vodovodní trubka, tak se vyseká, vymění, zeď se vysuší a v pohodě.
U dřevostavby by se zničila celá stěna (panel) a jak to chceš opravit.

Nebo už je nějaký pokrok i v tomhle?

Aleš T.
Kecalka 203 příspěvků 03.04.19 21:10

Výhodu vidím v rychlosti výstavby, stavět se dá i když mrzne atd. Nevýhody až tak nevidím, možná náročnější na řešení detailů. Spíš záleží na vkusu každého, co mu je bližší. Běžný uživatel u hotového domu nepozná, jestli je z drevotrisky nebo cihel…
Vodovodní trubky praskají zřídka a oprava by byla i jednodušší, záleží, kam všude voda zatece apod. Příčky lze samozřejmě posouvat a dotvořit úplně stejně jako u domů z cihel. Ty se přeci nijak nezatepluji, jsou uvnitř. Popřípadě je lze udelat z ytongu apod.

karolinka_90
Stálice 74 příspěvků 03.04.19 21:14

@DustInTheWind vždy byly dva typy dřevostaveb, ty o kterých mluvíte (např Rýmařov), a potom z kvh hranolů, stavěné na místě. Takže co se týče vrtání sekání a já nevím co ještě, žádný problém. Do té panelové bych taky nešla, tam si snad musíte předem určit i kde budou zásuvky. My většinu věcí ještě upravujeme na stavbě.

DustInTheWind
Kecalka 405 příspěvků 03.04.19 21:29
@karolinka90 píše:
@DustInTheWind vždy byly dva typy dřevostaveb, ty o kterých mluvíte (např Rýmařov), a potom z kvh hranolů, stavěné na místě.

Aha, díky.

Ty kvh hranoly jsme tehdy nějak nepotkali.

DustInTheWind
Kecalka 405 příspěvků 03.04.19 21:45
@Aleš T. píše:
Výhodu vidím v rychlosti výstavby, stavět se dá i když mrzne atd. Nevýhody až tak nevidím, možná náročnější na řešení detailů. Spíš záleží na vkusu každého, co mu je bližší. Běžný uživatel u hotového domu nepozná, jestli je z drevotrisky nebo cihel…
Vodovodní trubky praskají zřídka a oprava by byla i jednodušší, záleží, kam všude voda zatece apod. Příčky lze samozřejmě posouvat a dotvořit úplně stejně jako u domů z cihel. Ty se přeci nijak nezatepluji, jsou uvnitř. Popřípadě je lze udelat z ytongu apod.

Nám právě ta trubka ve zdi praskla v době, kdy jsme se rozhodovali.
Pak jsme se byli podívat v pár firmách, naschvál jsem se na tohle ptal a všichni se dost kroutili, jedni mi řekli na rovinu, že by museli vyrobit celou novou stěnu (obvodovou, ne příčku).
V podstatě s tehdejší technologií by to byl dost prů.er.

Teď to může být jinak, nevím.

Váš příspěvek
Reklama