Nová střecha - družstevní byt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monik29
Kecalka 346 příspěvků 02.04.19 14:12
Nová střecha - družstevní byt

Ahoj, moje matka před skoro třemi lety koupila byt v DV a prodala větší v SVJ, takže má na tento ještě pěkný úvěr. Předseda děsný, žádné schůze až do teď, než se odstěhoval a je nový.

Dům má 3 vchody, takže toto družstvo je ten prostřední, 11 bytů, je možné, aby zatepelní dvou stran a okna stála v roce 2007 - 1 500 000kč? To je úvěr, který se splácí až do roku 2022. Bylo jí řečeno, že je v tom i střecha. Jaké bylo včera překvapení, když zjistila, že střecha se nikdy nedělala - možná proto mají v posledním patře problémy s plísněmi - musí se to hodně hlídat.
Další úvěr je na pozemek, na kterém dům stojí 2014 - 2024.

Vůbec jen fond oprav má 2181kč, správa domu 162kč, bankovní poplatky 40kč a pozemek 308kč, to je vše bez energií atd. Přijde mi to dost 8o

Zajímalo by mne, zda máte někdo alespoň představu, kolik by taková střecha mohla stát a jak dlouho by se dělala?
Díky za jakýkoliv názor :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 02.04.19 14:47

Dost težko říct, když nenapíšeš rozměry a typ…

Monik29
Kecalka 346 příspěvků 02.04.19 14:51
@AlphaOmega píše:
Dost težko říct, když nenapíšeš rozměry a typ…

No je to panelák, podle bytů by střecha mohla mít cca 200m2?

Hroznej puberťák
Kelišová 6588 příspěvků 02.04.19 15:03

Velmi pochybuji, že mají problém s plísněmi kvůli střeše, to bude spíš blbě udělané zateplení, příp. v kombinaci s blbými okny. Nebo ta střecha vysloveně teče?

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.04.19 15:03

A to družstvo je jen ten jeden vchod? Jak to funguje? To jako zateplí jen svoji část domu, udělají (udělali by) svoji část střechy? Má matka nějakou možnost dostat se do předsednictva aby mohla něco ovlivnit? Jinak fonf oprav mi přijd espíš nízkej - my platíme asi 3,5 tis a všechno na baráku je hotový.

Monik29
Kecalka 346 příspěvků 02.04.19 15:34
@Hroznej puberťák píše:
Velmi pochybuji, že mají problém s plísněmi kvůli střeše, to bude spíš blbě udělané zateplení, příp. v kombinaci s blbými okny. Nebo ta střecha vysloveně teče?

Původně to bylo pro dělníky a nemělo to být ani k bydlení, nějaký rok 1969, pak z toho udělali malý paneláček. O oknech se také diskutuje, dělali se u všech vchodů, ale v jediném tomto jsou jiná. O žádném zatékání nic nevím, určitě ne.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 02.04.19 15:36

11 bytů — cca 50 oken a k tomu zateplení za 1,5M?

Myslím, že je to ještě docela nízká cena :mrgreen:

Monik29
Kecalka 346 příspěvků 02.04.19 15:38
@Ba-stet píše:
A to družstvo je jen ten jeden vchod? Jak to funguje? To jako zateplí jen svoji část domu, udělají (udělali by) svoji část střechy? Má matka nějakou možnost dostat se do předsednictva aby mohla něco ovlivnit? Jinak fonf oprav mi přijd espíš nízkej - my platíme asi 3,5 tis a všechno na baráku je hotový.

Ano jeden vchod, zateplení i okna se dělali dohromady, střechy tedy ne, protože jí má pravděpodobně jen první vchod.
Každý je zvlášť, dva vchody jsou družstva, jedni SVJ.
Střecha by se dělala jen jedna, jen na té části.
Ne nemá, schůze už proběhla.
Mě tedy hodně, prateta platí 800kč, ale je tu 11 bytů.
Jako 3,5 tis. to mi přijde tedy darda, nevím, jak máte velký byt, ale přičíst k tomu všechny poplatky, tak to se tedy opravdu „vyplatí“.

Monik29
Kecalka 346 příspěvků 02.04.19 15:39
@AlphaOmega píše:
11 bytů — cca 50 oken a k tomu zateplení za 1,5M?Myslím, že je to ještě docela nízká cena :mrgreen:

Oken mají hodně, jsou na chodbě a v bytě 50m2 je 6 malých ventilaček a 4 velká. Ale to zateplení byly jen dvě strany, 3 patra.

Monik29
Kecalka 346 příspěvků 02.04.19 15:40
...

Zapomněla jsem dodat, že se na schůzi dozvěděla, že mají našetřeno přes 300 000kč, ale to střechu asi nepokryje, že?

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 02.04.19 15:45

U nas maji ,,kancelar,, svj pro ruzny dotazy atp otevrenou 4× mesicne pro lidi z baraku, nebo se da domluvit na telefone individualne. Nebylo by chytrejsi aby vase mama za nima zasla, kontakt asi mit bude a resila to tam?

jkra
Nadpozemská drbna 27423 příspěvků 02.04.19 15:51
@Monik29 píše:
Zapomněla jsem dodat, že se na schůzi dozvěděla, že mají našetřeno přes 300 000kč, ale to střechu asi nepokryje, že?

jsi z nejakyho levnyho kraje. ja mam SVJ o 57 bytech strecha 4,5 milionu. na fond oprav 26 korun za metr ctverecni.
Jen vymena vodomeru a kalorimetru 430 tisic.
Sprava domu za 162 korun je velmi slusna cena, fond oprav nemaji extra velky.

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.04.19 15:52
@Monik29 píše:
Ano jeden vchod, zateplení i okna se dělali dohromady, střechy tedy ne, protože jí má pravděpodobně jen první vchod.
Každý je zvlášť, dva vchody jsou družstva, jedni SVJ.
Střecha by se dělala jen jedna, jen na té části.
Ne nemá, schůze už proběhla.
Mě tedy hodně, prateta platí 800kč, ale je tu 11 bytů.
Jako 3,5 tis. to mi přijde tedy darda, nevím, jak máte velký byt, ale přičíst k tomu všechny poplatky, tak to se tedy opravdu „vyplatí“.

Promiň, tomu asi nerozumím - takže každý vchod má vlastní rozhodovací orgán a samo si rozhoduje, co kdy a jak dělat? Takže kdyby se při zateplování levý vchod rozhodl, že začlení červené prvky, prostřední by to chtěl dozelena a pravý dorůžova, tak je dům duhový? A střechu udělá jen třetina baráku a nějak ji napojí na tu starou?

Já bydlím v družstevním domě, ale celý barák má jeden vchod. Naši mají byt v OV, barák má tři vchody, ale schůze a „vedení“ jsou pro všechny vchody společné a společně také řeší všechny rekonstrukce a obnovy (takže se najednou dělalo nejen zateplení, ale ve stejnou dobu se všem vchodům měnily dveře nebo schránky). Pokud schůze proběhla a byla uspokojivá, tak bych asi vyčkala, jak bude nový předseda postupovat dál. Případně se ho zeptat, jak to tedy s tou střechou a úvěry je, měl by mít zájem projít účty a vědět, an čem družstvo je. A při nejbližší příležitosti bych se snažila do předsednictva dostat :nevim:

Edit: Jo a chtěla jsem se zeptat - matka prodala větší byt v OV, koupila DV a je v mínusu? Nebo co myslíš tím úvěrem?

Příspěvek upraven 02.04.19 v 16:04

jkra
Nadpozemská drbna 27423 příspěvků 02.04.19 15:54

a jinak my jako vybor SVJ na dotazy odpovidame I emailem,
tak by mozna mamince stacilo dat dohromady vsechny otazky a poslat je, co?

Hroznej puberťák
Kelišová 6588 příspěvků 02.04.19 16:03
@Ba-stet píše:
Promiň, tomu asi nerozumím - takže každý vchod má vlastní rozhodovací orgán a samo si rozhoduje, co kdy a jak dělat? Takže kdyby se při zateplování levý vchod rozhodl, že začlení červené prvky, prostřední by to chtěl dozelena a pravý dorůžova, tak je dům duhový? A střechu udělá jen třetina baráku a nějak ji napojí na tu starou?Já bydlím v družstevním domě, ale celý barák má jeden vchod. Naši mají byt v OV, barák má tři vchody, ale schůze a „vedení“ jsou pro všechny vchody společné a společně také řeší všechny rekonstrukce a obnovy (takže se najednou dělalo nejen zateplení, ale ve stejnou dobu se všem vchodům měnily dveře nebo schránky). Pokud schůze proběhla a byla uspokojivá, tak bych asi vyčkala, jak bude nový předseda postupovat dál. Případně se ho zeptat, jak to tedy s tou střechou a úvěry je, měl by mít zájem projít účty a vědět, an čem družstvo je. A při nejbližší příležitosti bych se snažila do předsednictva dostat :nevim:

No jasně že to není nic výjimečného, že co vchod, to samostatné družstvo či SVJ. Včetně takových legrácek, že mají společný přívod tepla a teplé vody s jediným fakturačním měřičem. Jo, je to trochu honička se domluvit s vedlejšími vchody.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama