Druh a družka - majetek

63
26.5.16 12:02

druh a družka majetek

Ahojky holky, potřebovala bych poradit.
S přítelem jsme spolu 14 let, z toho 11 let spolu žijeme, manželé nejsme. Veškerý majetek, který máme jsme nabyly společně za dobu co jsme spolu. Přítel má firmu(majetek vozidla+dům), která je psaná jen na něho. Já mám dům který je psaný jen na mě(na hypotéku). Když se rozejdeme mám na něco nárok? Majetek psaný na přítele je o dost větší než můj. Vím že dříve fungovalo druh a družka něco jako manželé, ale jak je to nyní? Máme spolu 3-letou dceru, takže alimenty mi bude muset platit to vím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4786
26.5.16 12:10

Myslím, že jen to co má psané na sebe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22993
26.5.16 12:29

Jsem si téměř jistá, že nemáš nárok na nic, co není vedeno na tobě, ledaže bys u případného soudu dokázala, že něco, co je vedené na něj, bylo nakoupeno z tvých peněz, ale i tak je to na dlouhé lokty.
Druh družka se řeší v případě úmrtí jednoho z partnerů, ale v případě rozchodu ne.
Pokud se domníváš, že na něco z toho máš „nárok“, tak se ještě za klidné rodinné situace domluvte na nějakém spoluvlastnictví.
My to tak s partnerem pořešené máme, v dnešní době opravdu není potřeba se hned vdávat (dnes mi přijde, že pozitiva se dají pořešit jinak, negativa tedy převládají)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27511
26.5.16 12:36
@lúcajan píše:
Ahojky holky, potřebovala bych poradit.
S přítelem jsme spolu 14 let, z toho 11 let spolu žijeme, manželé nejsme. Veškerý majetek, který máme jsme nabyly společně za dobu co jsme spolu. Přítel má firmu(majetek vozidla+dům), která je psaná jen na něho. Já mám dům který je psaný jen na mě(na hypotéku). Když se rozejdeme mám na něco nárok? Majetek psaný na přítele je o dost větší než můj. Vím že dříve fungovalo druh a družka něco jako manželé, ale jak je to nyní? Máme spolu 3-letou dceru, takže alimenty mi bude muset platit to vím

Nemáš nárok na nic. Žádný majetek jste nenabyli „společně“, on nebyl svůj majetek v době, kdy s tebou chodil (a naopak) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14625
26.5.16 12:36

Jsi si nějak jistá, že dceru dostaneš do péče ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4850
26.5.16 12:37

@lúcajan Nebudeš mít nárok na nic z majetku, jehož je on majitelem. Musela bys prokázat, že se nabýval z tvých peněz a to je velice problematické až nemožné ve většině případů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.5.16 12:37

@lúcajan ne nemas nárok na nic co není tve nebo nemuzes dokázat ze bylo koupene z tvých penez a muselo by se to odkazovat u soudu coz by byl zdlouhavy proces bez nejake vetsi sance na tvou vyhru ;)
A vy se jako rozchazite nebo proc se ptas? ;)

• Citovat
  • Upravit
27511
26.5.16 12:38
@Mar__tanka1983 píše:

Druh družka se řeší v případě úmrtí jednoho z partnerů, ale v případě rozchodu ne.

To jen v případě, že dotyčný nemá dítě.
Což tady má. Všechno by dědilo dítě a dostalo by opatrovníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
26.5.16 12:39

Na " neco" bys nárok měla v případě smrti..ale u rozchodů nemáš nárok na nic..jen na to co je psané na tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27511
26.5.16 12:40

@lúcajan Neboj, takys na tom vydělala. :lol: Platíte hypo, ale dům je jen na tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.5.16 12:42

Právě že rozcházíme a dceru dostanu do péče to vím na 100%
děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.5.16 12:43

Moc nevydělala, platíme i jeho půjčky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
26.5.16 12:43
@Bábrdl píše:
@lúcajan Neboj, takys na tom vydělala. :lol: Platíte hypo, ale dům je jen na tebe.

to jo..ale když ten jeho majetek má vyšší cenu ne:o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
26.5.16 12:44
@lúcajan píše:
Moc nevydělala, platíme i jeho půjčky

tak ted si snad bude už pujčky platit sám ne.. :nevim: tak zas bude něco navíc..ale zase budeš muset sama spácet hypo..takže asi nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27511
26.5.16 12:46
@zoidberg píše:
Jsi si nějak jistá, že dceru dostaneš do péče ;)

Nejspíš ji do péče otec nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama