Druhé dítě - ano či ne?

21.1.20 00:11

Druhé dítě či ne

Zdravím, chci se zeptat mám 15 měsíců staré dite. Na mateřské jsem šla hne po škole a teď nevím co dělat jestli mít druhé nebo jít do prace?? Já sama nevím. Každý mi říká neco jineho. Co byste mi poradili vy? :? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12450
21.1.20 00:23

A co chceš ty? Není trochu mimo se na tohle ptát okolí? Buď po druhém dítěti toužíš a pak si ho pořiď. Nebo netoužíš a pak můžeš jít v klidu do práce a druhé si pořídit až za pár let. Výhody i nevýhody má oboje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 00:27

@Janli já to mám na 50 na 50 chci aby s malým měli od sebe menší věkový rozdil. Ale zároven si chci udělat praxi. Takže proto se ptám. Kdo má jakou zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13409
21.1.20 00:53

Tak snad je nejdůležitější si především rozpočítat doma finance ne…? Pokud nejsou problém ani v počtech pro 4 člennou rodinu, tak klidně druhé. Pokud je to na knap už teď, tak bude lepší volbou práce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 02:14
@Týna149 píše:
Zdravím, chci se zeptat mám 15 měsíců staré dite. Na mateřské jsem šla hne po škole a teď nevím co dělat jestli mít druhé nebo jít do prace?? Já sama nevím. Každý mi říká neco jineho. Co byste mi poradili vy? :? ;)

Já dodělala školu (vysokou), odpracovala, druhé dítě měla až za skoro 7 let. Teď čekám čtvrté- neplánovaně. Pracuju celou dobu, co jsem doma (ty tři děti budou blízko sebe)- anonym, nikdo to ještě neví.

• Nahlásit
  • Citovat
4981
21.1.20 04:30

Tak záleží na tom, jestli druhé dítě chceš. A taky co podle tebe znamená udělat praxi. Pokud chceš odpracovat jeden rok a pak jít na další materskou, tak si myslím, že je to úplně jedno. To už můžeš klidně zůstat rovnou doma. U kvalifikovanejsich profesi je ten rok tak na to, abys jim v dané firmě byla aspoň k nějakému užitku, ale neřekla bych, že tě budou brát vyloženě jako člověka s praxí. To bys musela napracovat těch let vic. Jinak pracovat se dá i s malými dětmi. Případně se dá studovat a tím zlepšit kvalifikaci i životopis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
21.1.20 05:42

Rozhoduj se hlavne podle stability vztahu, financi a nazoru vas dvou. Partner na to co? Jak vam to slape s penezi? Pracovat budes tak i tak, jen budto za par mesicu nebo za par let. A pak uz budes drit celej zivot. Lidi toho namluvi, nejdriv by to chtelo jedno dite, pak ze by to chtelo bratricka, kdyz mas dva kluky, tak kdy bude konecne ta holcicka, jeden ti rekne ze je moc brzo, druhej ze by mely byt decka hned za sebou. Ale o to nejde, co rikaji druzi, ty se musis ridit vlastnim vztahem a vlastni vychozi situaci. Vyhody i nevyhody ma vsechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22554
21.1.20 09:44

Nejdůležitější je, jak se domluvíte s manželem. Jak to zvládáte finančně, jak to máte nastavené. Nemyslím si, že tě třeba 2 letá praxe nějak vytrhne.
Já třeba vidím mnohem větší výhodu v tom mít děti po sobě a navazující mateřské. Pro mě byla představa neustálého návratu do práce a pak zase předávání práce mnohem horší. Další je pravděpodobná nemocnost dítěte - to přijde sice i pak, ale bude jakoby víc naráz.
A ty máš nějakou pěknou pracovní nabídku? Já hledám práci asi 2 měsíce (nyní pracuji, ale chci pryč) a je to bída. Potřebuju zkrácený úvazek. Nastupuje krize, takže hledání práce je o to složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama