Druhé miminko v rodině

Anonymní
11.5.20 07:30

Druhé miminko v rodině

Ahoj holky, ráda bych znala Váš názor. Jsem matkou tříletého dítěte, které vinou předčasného porodu (30 tt) ma jisté handicapy, poškozený mozek, teprve ted se učíme pásat koniky, je prostě jeste miminko…nechci vam tady popisovat uplne detailně vse, snad chápete. ;)i pres vsechny ty těžké období, které nam osud nachystal jsem začala mít pocit, ze bych i presto chtěla druhé miminko, v dohledné době. Zacala jsem si to představovat, že to bude sice nesmírne náročné, ale ze by to mohlo být krásné, mit druhé dítě, zdravé a užít si období novorozence se vším všudy, nebot u prvního dítěte mi to nebylo k vůli dlouhodobe hospitalizaci dopřáno. S partnerem jsme si tedy řekli, že do druhého půjdeme, proste v dohledné době. Jenže se stalo, že jiz ted jsem v 6 tt. Upřímně jsem to tak brzy nečekala a spíš nez radost, je to šok. Více než teseni me chytají obavy, zda zvládnu péčí o 2 děti, zda je ted ten cas 2 deti mit, zda mne ted mé první dítě nepotřebuje vic. A taky, aby se narodilo to druhé zdravé. Vim, ze jsem si to mela asi vyřešit driv než v 6 tt, ale proste stalo se a ja ted stojím pred otázkou, zda bude lepší jít na interrupci a posunout otehotneni na dobu, kdy to budu cítit líp a nebo překonat to, začít se těšit. Dekuji ze jste to docetly az sem, omlouvám se za hrubky i anonym a dekuji za vase reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1127
11.5.20 07:36

Hlavně si v sobě srovnej, jestli nebudeš to “zdravé” upřednostňovat na úkor toho nedonošeňátka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
11.5.20 07:37

Myslím, že obavy jsou normální, ale pokud cítíš, že je na druhé dítě už čas a máš podporu manžela (tudíž nebudeš na všechno sama), je škoda tu šanci na druhé dítě nevyužít. Určitě to bude náročné, ale věřím, že zdravé dítě může člověku tak nějak „dodat energii“, protože s ním může prožívat větší pokroky a pozornost se rozdělí mezi dvě děti, což mi přijde tak nějak lepší, než být 100% času zaměřená jen na to jedno.
Osobní zkušenost ale nemám, je to jen můj názor a přeju hodně sil při rozhodování. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
11.5.20 07:47

Pusť si na YouTube Mydusche, třeba Ti to pomůže. Uvidíš, že nejsi ve své situaci sama a že druhé miminko se dá s dítětem s postižením zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 07:52
@Tojsemja3 píše:
Pusť si na YouTube Mydusche, třeba Ti to pomůže. Uvidíš, že nejsi ve své situaci sama a že druhé miminko se dá s dítětem s postižením zvládnout.

Dekuji, Mydushi sleduji, hodně minto pomáhá. Máme hodně podobný příběh.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 07:54
@Lilith_S píše:
Hlavně si v sobě srovnej, jestli nebudeš to “zdravé” upřednostňovat na úkor toho nedonošeňátka..

To mne ani nenapadlo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 07:55
@Silurian píše:
Myslím, že obavy jsou normální, ale pokud cítíš, že je na druhé dítě už čas a máš podporu manžela (tudíž nebudeš na všechno sama), je škoda tu šanci na druhé dítě nevyužít. Určitě to bude náročné, ale věřím, že zdravé dítě může člověku tak nějak „dodat energii“, protože s ním může prožívat větší pokroky a pozornost se rozdělí mezi dvě děti, což mi přijde tak nějak lepší, než být 100% času zaměřená jen na to jedno.
Osobní zkušenost ale nemám, je to jen můj názor a přeju hodně sil při rozhodování. :hug:

Dekuji :srdce: je to náročné rozhodování

• Citovat
  • Nahlásit
3218
11.5.20 07:57

Nemám zkušenost, ale určitě to bylo správné rozhodnutí. Držím ti palce ať vše zvládneš. A přeju krásné a zdravé miminko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
11.5.20 07:58

Vidíš, obavy jsou v tvém případě úplně normální, vždyť se bojí i ženy, kterým se nic při porodu nestalo. Ale miminko si k vám našlo cestu, tak se na něj začni těšit, věř tomu že teď je právě ta správná doba. No a za pár měsíců budeš mít v náručí třeba malou Dorotku😁. Neboj se, první dítě budeš mít pořád stejně ráda, láska se násobí, né dělí :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4958
11.5.20 08:08

Rozhodli jste se pro druhé dítě, přestali jste se chránit, ono se podařilo, a ty místo toho, abys kromě obav, které jsou přirozené (i v případě, že je první dítě zdravé), měla radost, že se opravdu podařilo, že se o vysněné dítě nesnažíte roky jako jiné páry, že nemusíš podstupovat umělé oplodnění jako dnes každý čtvrtý pár - ty místo toho chceš jít na interrupci? S dítětem, které jste oba chtěli? Jenom proto, aby se to „posunulo“, až budete připraveni „více“? Myslíš, že jako matka jednoho dítěte s postižením budeš mít někdy menší obavy, jak zvládneš péči o druhé? Jsi si jistá, že až se cítit připravená budeš, půjde otěhotnět zase jako lusknutím prstu? Co když nepůjde a nepůjde to po potratu už nikdy? Jsi připravena na tuhle variantu?

I zcela pragmaticky - vzhledem k postižení staršího dítěte je rozhodně lepší mít druhé dítě věkově blíže. Lépe se v těhotenství, když je to nutné, manipuluje s nechodícím čtyřletým, než třeba osmiletým dítětem, stejně jako po porodu druhého miminka.

Chtěli jste druhé dítě, pro a proti jste zvážili už předtím, čekáte druhé dítě. Máte obrovské štěstí, že jste se rozhodli a ono to vyšlo. Nezahazuj příležitost, která se nemusí už nikdy opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 08:20
@SlečnaDahlia píše:
Rozhodli jste se pro druhé dítě, přestali jste se chránit, ono se podařilo, a ty místo toho, abys kromě obav, které jsou přirozené (i v případě, že je první dítě zdravé), měla radost, že se opravdu podařilo, že se o vysněné dítě nesnažíte roky jako jiné páry, že nemusíš podstupovat umělé oplodnění jako dnes každý čtvrtý pár - ty místo toho chceš jít na interrupci? S dítětem, které jste oba chtěli? Jenom proto, aby se to „posunulo“, až budete připraveni „více“? Myslíš, že jako matka jednoho dítěte s postižením budeš mít někdy menší obavy, jak zvládneš péči o druhé? Jsi si jistá, že až se cítit připravená budeš, půjde otěhotnět zase jako lusknutím prstu? Co když nepůjde a nepůjde to po potratu už nikdy? Jsi připravena na tuhle variantu?

I zcela pragmaticky - vzhledem k postižení staršího dítěte je rozhodně lepší mít druhé dítě věkově blíže. Lépe se v těhotenství, když je to nutné, manipuluje s nechodícím čtyřletým, než třeba osmiletým dítětem, stejně jako po porodu druhého miminka.

Chtěli jste druhé dítě, pro a proti jste zvážili už předtím, čekáte druhé dítě. Máte obrovské štěstí, že jste se rozhodli a ono to vyšlo. Nezahazuj příležitost, která se nemusí už nikdy opakovat.

Ver mi, ze i to se mi hlavou honi, taky. Nebot me první tehotenstvi bylo doslova zazrak a samozrejme se bojim, abych pak vubec mohla otěhotnět. Neberu to vubec na lehkou vahu, spis jsem nadtvana sama na sebe, te prave misto abych byla šťastná, tak se vice bojim. Sama jsem si jeste pred narozenim prvniho myslela, ze nebudu moct deti mit. Ja vim, ze vam mozna prijdu zmatena, coz vlastne sem. A ze jsem treba mela pri sexu pouzit ochranu, Proste ted kdyz he to těhotenství reálné, tak vidim vic obav nez kdyz jsem si ho prala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 08:23
@SlečnaDahlia píše:

A dekuji za tvou reakci, příležitost nechci vážně zahodit jen tak. Jsem asi pitomá.

• Citovat
  • Nahlásit
13271
11.5.20 08:30
@Lilith_S píše:

Tohle snad nemyslíš vážně?

Zakladatelko, zvládneš to a moc ti přeji aspoň dvě další zdrave děti.
Mám syna, druhorozeneho, s hendikepem. A další tři děti.
Víš, nejhorší je, když to lidi vzdají a nechtějí další dítě. To se u prvorozenych děti s hendikepem stává.
Přeju, ať vše dobře dopadne a ať syn dělá pokroky.

Příspěvek upraven 11.05.20 v 10:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 08:35
@g.sandova píše:
Tohle snad nemyslíš vážně?Zakladatelko, zvládneš to a moc ti přeji aspoň své další zdravá děti.
Mám syna, druhorozeneho, s hendikepem. A další tři děti.
Víš, nejhorší je, když to lidí vzdají a nechtějí další dítě. To se u prvorozenych děti s hendikepem stává.
Přeju, ar vše dobře dopadne a ať syn dělá pokroky.

Moc moc dekuji. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
4958
11.5.20 08:46
@Anonymní píše:
A dekuji za tvou reakci, příležitost nechci vážně zahodit jen tak. Jsem asi pitomá.

Neznám ženu, která by se kromě radosti z chtěného těhotenství aspoň trochu nebála, co bude. Jak a jestli to zvládne. Ve tvé situaci je strach ještě logičtější - je teď a byl by i kdykoliv jindy. Pitomá nejsi, pitomost je jen ten potrat. Přece nepůjdeš na potrat s dítětem, které jsi chtěla. Budou mít mezi sebou ideální věkový rozdíl, nebude to tak náročné jako za pár let, kdy už starší imobilní sourozenec bude vážit mnohem více a ty bys měla v těhotenství problém ho uzvednout.

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat