Druhé těhotenství - bojím se porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miskaa91
Stálice 60 příspěvků 16.03.19 13:56
Druhé tehotenstvi a porod

Ahoj mám dotaz, jsem po 6letech po druhý tehu, těhotenství je rozhodně jiný než první, prvni porod sem měla císař nebyl plánovaný. Ted to vypadá na normální porod zatím docela se toho bojím, co říkáte na epidural? Měla ste některá?

Přečtěte si článek: Porod a epidural - nechat zavést?

Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 16.03.19 13:59

U jednoho jsem epi mela a u druheho ne, u tretiho planuju taky bez epiduralu a jinych ulevovaku a urychlovacu.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 16.03.19 14:03

U prvni bylo tehu pohoda, porod rychlovka a brnkacka. Ted je to uplnej opak. Porad nejaky problemy behem tehu, bojim se porodu. At mi daj cokoliv, hlavne at je dite ok. Nebudu si hrat na bio, eko hrdinku…

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9927 příspěvků 1 inzerát 16.03.19 14:05

Neměla jsem epi ani u jednoho, ale oba porody rychle jeden 6h a 20 minut od prvních kontrakcí (vyvolávaný) syn na 3 zatlačení venku. Teď druhé těhotenství zcela spontánní porod od prvních bolestí cca 3h z toho jsem 2h byla doma s pořád si říkala že to určitě není tak horký - noo v 17:40 příjezd před porodnici, příjem + monitor něco přes 20 minut no a v 18:49 se malá narodila :D

Asi pokud by byl porod fakt dlouhý tak bych epi nebo něco využila, ale u syna mi to došlo až druhý den, že jsem vlastně neměla nic na bolest - a anii nepřišlo že bych potřebovala a u dcery bych to stejně nestihla i přesto, že pro mě byl ten porod bolestivější :)

lachtanice86
Echt Kelišová 7614 příspěvků 16.03.19 14:08

Porod dlouhý a bolestivý ale bez epiduralu. Doktor v mém pripade nedoporučil

andelka83
Generální žvanilka 20658 příspěvků 16.03.19 14:16

Neměla jsem epidurál ani u jednoho ze tří. Ale já rodím dobře (9h,5h,5h), bez problémů, tak nebylo potřeba. Obecně mám hrůzu spíš z píchání do zad než z porodu ( u třetího kvůli kp hrozil císař, a té anestezie jsem se bála nejvíc. )

Miskaa91
Stálice 60 příspěvků 16.03.19 14:43

Já nevím no mě u první praskla ráno v 7h voda v 8h sem byla v porodnici bez bolesti, vyšetření vše ok dostala sem klistyr a šup na hekarnu tak pořád bez bolesti. Přišel dr. A byla sem otevřená na 4prsty prej je to ok pokud to půjde takhle dal do večera je malá na světě tak OK sem si polezivala bolesti slabé a zavolá na monitoru. Dále sem se už neotvirala a bolesti sestupovaly více druhý den ráno už dr.prisel a dal my prášek do bažiny pac sem měla slabý konstelace na porod ale už bez plodove vody…pak to začlo ve 12h odpoledne mě daly na sál do 2h jsem tlačila a nic pak se šlo na sekci a ve 14:25 byla malá na světě

Miskaa91
Stálice 60 příspěvků 16.03.19 14:45

Ještě sem se chtěla zeptat je možná že cítím slabé pohyby? Jsem skoro v 10tt ? Mám pocit že je cítím jen ale když jsem hodně v klidu takže když ležím a jsem najezena :)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 16.03.19 14:49
@Miskaa91 píše:
Ještě sem se chtěla zeptat je možná že cítím slabé pohyby? Jsem skoro v 10tt ? Mám pocit že je cítím jen ale když jsem hodně v klidu takže když ležím a jsem najezena :)

Skoro v 10tt nemůžeš ještě nic cítit, to jsou střeva ;) :lol:

Miskaa91
Stálice 60 příspěvků 16.03.19 14:53
Deneriss
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 16.03.19 14:57

Epidural byla moje spása :palec: dala jsem si ho dokonce 2×. Porod jsem měla vyvolávany v 37tt kvůli cholestaze trochu mi nestíhala játra a porod se vlekl 24 hodin od prasknutí vody a asi dvacet hodin v bolestech fakt zážitek. Takže já vyloženě o epidural prosila.

evina1407
Stálice 53 příspěvků 18.03.19 19:17

U prvního jsem epi měla a byl k nezaplacení. Rodila jsem od 1.kobtrakcii 2dny takže díky epi jsem to zvládla ale nevýhoda byla ke konci kdy jsem nevěděla kdy a jak tlačit. Teď jsem po druhé těhotná a pokud to bude situace vyžadovat tak rozhodně epi neodmítnu. Držím palce a bez obav… přirozený porod je rozhodně lepší než císař.

Miskaa91
Stálice 60 příspěvků 19.03.19 12:56

A kdo měl druhý císař? Jak ste to snášely?
Já u toho prvního hrůza pořádně sem 2mesice nic nemohla ..a bojím se že budu mít i druhý a nezvládnu vůbec nic :( zajímá mě zda je to u druhého císaře stejný nebo jiné?

Váš příspěvek
Reklama