Druhé těhotenství s malým dítětem

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.07.03 12:29

Ahoj všem maminkám. Chtěla bych vás poprosit o radu a vaše zkušenosti. Mám 14ti měsíční dcerku a nyní jsem v pátém týdnu těhotenství. Zajímalo by mě, jestli má některá z vás zkušenosti s absolvováním návštěv gynekologa s takhle malým dítětem, popřípadě jak reagoval starší sourozenec na příchod „vetřelce“. Hezký den všem. Jana.

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  03.07.03 14:43

Ahoj Jani,jsem těhotná 33týdnů a mám 3letou holčinu.Zatím skoro veškeré kontroly absolvovala se mnou,buď byl s námi i táta nebo si hrála před ordinací.Náš pan doktor tam má hrací koutek,což je výhoda,na vyšetření bych ji rozhodně nebrala.Na UZ(pokud nebyl vnitřně) už to šlo.Jinak asi nemá cenu u takhle malých dětí říkat o miminku moc brzy,9 měsíců je pro ně nepředstavitelně dlouhá doba.Bohatě stačí když začíná být vidět bříško,aby měly trochu představu.Tvoje dcerka je přece jen ještě dost malá na"zvídavé" dotazy.Ale jistě víc pochopí až bude např. vidět pohybující se bříško,že tam opravdu mimi je.A hlavně ji ujišťujte,že ji máte rádi,někdy mají děti strach,že je miminko tak trochu vystrčí.My jsme např. řekli té naší,že jí mimi chce přinést dáreček a ona byla celá nadšená,že od něj dostane bonbónky a občas to"bříšku" ještě připomíná.A také sama by v každém obchodě kupovala dudlíky.Až se mimi narodí počítám ,že nějaké žárlení proběhne,ale musí se to zvládnout.Tvoje děti budou mít menší věkový rozdíl a budou si spolu moci dříve hrát na stejné úrovni.Atˇ Vám vše dobře dopadne Hanka.

Anonymni  03.07.03 21:59

Taky jsem ted musela řešit tento problém. Syn má v srpnu 3 roky a v září přijde další. Tento týden jsem poprve neměla hlídání (rodiče pracují a manžel taky) a tak jsem poprosila třináctiletou dceru od známé. Syn byl slyšet i přes dvoje dveře, jak se o mě bál. (Je moc fixovaný, protože byl ještě nedávno kojený a celé dny je se mnou, manžel podniká). Příště se musím pokusit to zařídit jinak, naštěstí mají rodiče dovolenou, protože ten řev bych opravdu nikomu nepřála. Ivona

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 03.07.03 23:11

Měla jsem podobný problém, těhotná jsem byla když byly synkovi 2 - 3 roky a řešila jsem to hlídáním od kamarádek. Se mnou rozhodně k doktorovi nechodil. Ale ostatním maminkám v čekárně ohlídala děti sestra, sice za křiku ale taky se to dalo zvládnout.

Teď je naší Vendulce 11 dní a Jareček zatím nežárlí, ale myslím že to taky příjde, tomu se asi vyhnout nedá.

Hodně štěstí

Anonymni  05.07.03 10:55

Moje kolegyně má 14ti měsíčního chlapečka a je v šestém měsíci. Je to svobodná matka. Otec dětí má jinou přítelkyni. Teď musela do nemocnice, protože se začala předčasně otevírat. Její matka, na popud otčíma mé kolegyně, nesmí druhé dítě hlídat. Ona leží v nemocnici a neví, co dál.

Anonymni  05.07.03 21:38

Za čtyři dny mám první termín porodu. Mému synovi je nyní 26 měsíců. Celé těhotenství absolvoval se mnou, včetně všech vyšetření. Vždy jsem vzala hračku, kterou měl právě nejraději a setřička ho během vyšetření pohlídala. Při ultrazvuku byl se mnou a vždycky se těšil, že maminka udělá hají. I nyní byl se mnou na monitorech v porodnici a moc ho ten zvuk zaujal. Nevím, co si přesně myslí, ale když se ho někdo zeptá, kde je mimi, ukáže na mé břicho a že prý brzo udělá „kuk“. Co bude, až se to narodí, nevím, ale věřím, že to zvládneme dobře. Pohodové těhotenství přeje Andrea

mamca
Povídálka 12 příspěvků 06.07.03 14:36

Ahoj Jani,

mám dva kluky 21měsíců od sebe. Davídkovi jsou nyní 2roky a 8měsíců a Ríšovi je 7měsíců. Měla jsem štěstí, že hlídání bylo po ruce, takže jsem absolvovala jen jedno vyšetření s Davídkem a to tak, že byl v golfáči a sestřička ho jen při vyšetření zavezla za postel a jinak byl se mnou.

Po celou dobu těhotenství jsme o miminku a později o bráškovi mluvili. Dokonce si i povídal s bříškem a zpíval mu tam ukolébavku. A ke konci jsem se ho snažila i připravit na to, že až se bráška bude chtít narodit, že pojedu do nemocnice, kde s Ríšou budu několik dní, že se tam za náma Davídek pojede s tátou podívat a potom přijedu i s bráškem a budeme všichni spolu. I jsem mu vysvětlovala, že bude chvilku s babičkou a potom s ním bude táta, než máma přijede.

Celé těhotenství jsem prožila naštěstí bez komplikací, dokonce jsem Davídka i kojila až se sám odstavil asi tři měsíce před porodem. Jen jsem mu vysvětlovala, že musí být opatrný na bříško, aby bráškovi neublížil. Takže to docela šlo.

Když se Ríša narodil, tak já sama jsem byla překvapena jeho reakcí. Hned jak Davídek viděl Ríšu poprvé, tak se rozzářil, začal ho hladit a pusinkovat, prostě to bylo kouzelné. Když jsme přijeli domů , trochu jsem se bála, že začne žárlit a třeba mu i ubližovat nebo se dokonce vrátí k plenám přes den. Ale všechno probíhalo skvěle. A co se týče plen, ty Davídek do měsíce přestal potřebovat. Zato sám od sebe chodil vynášet Ríšovi pleny do koše a pyšně se držel kočárku při procházkách a každému říkal, že tám má „blášku, Líšu“.

Samozdřejmě, že občas zažárlil a zažárlí a upozorňoval a upozorňuje na sebe, ale když mu snažíme všechno vysvětlit, tak se snaží i on.

Ze začátku, se Ríša Davídka asi i trošičku bál, ale teď když ho vidí, tak hned začne jásat a poskakovat. Už si spolu i trošičku „hrají“ a je vidět, že až se spolčí, budeme mít , co dělat.

Přeju ti ať to všechno svěle zvládnete, ať se narodí krásné a hlavně zdravé mimčo, a ať k sobě máte všichni hodně blízko.

Mějte se moc krásně a užívejte si léta (jen co se trochu oteplí)

mamča a Davídek s Ríšou :-P

Bebe
Nováček 3 příspěvky 16.07.03 13:51

My jsme s bratrem od sebe 10,5 měsíce. Máma otěhotněla hned po šestinedělí. Takže když sem bratr narodil ještě jsem nechodila. Máma říká, že to bylo trochu náročný jako by měla dvojčata. Zase ale odpadlo žárlení a podobně. Vlastně si nepamatuju vůbec dobu kdy jsem byla jedináček, vždycky jsme byli dva. Spíš je vidět, že to bylo moc brzo ze zdravotního hlediska. brácha je od malička dost nemocnej- alergie, astma… Myslím, že by to mohlo být tím, že tělo nebylo na další těhotenství připraveno.

Anonymní  10.10.12 14:21
Poraďte, co u druhého těhotenství s malým dítětem

Ahoj holky, chci se poradit. Těhotenství je plánováné a jsem ráda, ale zároveň trochu vyděšená. A mám pár otázek: první dítě ještě pořád dost kojím - je staré 11 měsíců. A chodím na zumbu a protože je to na malé vsi, tak jak přestanu chodit, bude to všem jasné. Už minulou jsem měla tušení a tak jsem to flákala - neskákala jsem, dělala jsem jen kroky. Co vy na to?
To, že malou nosím, tahám kočár do auta a tak, to prostě neřeším, to řešení nemá…
 Díky

Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 10.10.12 14:24

Není mi dost jasné na co se ptáš. Jestli můžeš v těhu skákat? Jsi teda těhu, proč to nemají vědět. Nějak to nechápu :nevim: :nevim: :nevim:

lulje
Kelišová 5527 příspěvků 10.10.12 14:24

A co chceš vlastně poradit? 8o Že máš zrušit zumbu? Tak to ti asi řekne každý. A pak normální těhotenský režim :nevim: Pokud jsi zdravá a nejsi na rizikáči, tak péče o starší dítko ničemu neuškodí. Nejsi prví ani poslední. Neboj - to bude ok. A gratuluji! :kytka:

Agrion
Ukecaná baba ;) 1962 příspěvků 10.10.12 14:24

A s cim chces vlastne poradit? Nejak jsem nepochopila na co se vlastne ptas…

Anonymní  10.10.12 14:29

Omlouvám se za zmatky - ptám se, jestli nevadí kojení - skyšela jsem, že se stahuje děloha(ale nevím, jestlito platí jen po porodu, nebo celé kojení - potratit se asi díky tomu nedá, ne?) - Ale zase znám hodně maminek, co kojily i dvě naráz. A ta zumba - chodit prostě musím, protože nebudu týden po zpoždění dávat najevo, že jsem těhotná. chci jen váš názor na to, že ji budu flákat. Nemáte někdo podobnou zkušenost, že by jste něco „museli“, aby to okolí nepoznalo? Vím, zní to stupidně. Anonymě proto, že mi tepve vyšel test a nechci, aby to někdo věděl. Chci to udržet v tajnosti - jak tady, tak na vsi - co nejdéle.

Agrion
Ukecaná baba ;) 1962 příspěvků 10.10.12 14:37

Kojeni nevadi… ja jsem otehotnela 4 mesice po porodu - viz. metrik v dobe, kdy byl starsi jeste plne kojenej a vse bylo ok. Mluvila jsem o tom se svou porodni babou, ktera mi i doporucila at se niceho nebojim a normalne dal kojim, jen v pripade, ze bych pri kojeni mela bolesti v podbrisku, tak jsem ji mela kontaktovat…nicmen se nic takoveho neobjevilo. A pokud je ti dobre tak bych se vubec takhle na zacatku ani zumby nebala… ale pokud z toho mas spatny pocit, tak se vymluv na neco jineho… treba ze sis podvrtla kotnik ci co ja vim neco jineho verohodneho…

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 10.10.12 14:37

Tak já bych simulovala asi chřipku…nějakou dlouhodobější. A hopsat těhotná na zumbě jen proto, aby to ostatní netušili? :roll: :roll: :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Reklama