Druhý a poslední pokus státnic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ifar
Kecalka 160 příspěvků 23.08.18 09:12
Druhý a poslední pokus státnic

Ahoj všem,

píšu sem, protože asi potřebuji jenom podpořit, co se státnic týče. Studuju bakalářské kombinované studium na právnické v Brně. V červnu jsem měla první státnici, ke které jsem se vcelku bez problémů dostala přes 6 zkouškových období, práci, těhotenství, porod, svatbu… Ze začátku ročníku (cca 50 lidí) se ke státnicím dostalo 10, ze kterých 6 vyhodili. A já teď trpím slušnou trudomyslností, že veškerá snaha přijde vniveč. Čekala jsem, že když se člověk dohrabe až do cíle, tak že mu třeba i komise pomůže, neříkám, že si částečně za neúspěch nemůžu sama, můžu. Učila jsem se neefektivně i když mi maminka pomáhala s hlídáním 20 měsíční dcery. Učení je ale moc, žádné extra praktické věci to nejsou, spíš teorie. Připadám si k ničmu, nejraději bych tam nešla. Jsem navíc ve 14tt, takže bych pořád spala. Nevzdávám to, jen asi dopředu počítám s neúspěchem, abych pak nebyla zklamaná. Nevím, přijdu si k ničemu, učení jde pomalu, přijde mi, že je všechno jasný, ale zpaměti si nevzpomenu. Asi to je normální. Druhý a poslední termín je v září. Třetí pokus je děkanský a podle slov paní ze studijního si za těch let pamatuje pouze jednu výjimku (onkologocké onemocnění). Takže tudy taky cesta nevede :? Samozřejmě jsou na světě důležitější věci, ale víte jak, když už to člověk absolvoval… :nevim:

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3213 příspěvků 23.08.18 09:22

Hele za prvé si to srovnej v hlavě a nastav se na to, že to dáš! Když budeš dopředu počítat s neúspěchem, je to k ničemu. A za druhé, do září je ještě času - bifluj bifluj, byla by sakra škoda zahodit 3 roky studia ne?

Ou
Kelišová 5814 příspěvků 23.08.18 09:23

Vydrž, pocit že před státnicemi člověk umí velké kulové a že ho 100% vyhodí má každý.

Rozhodně to nevzdávej, hlídej si životosprávu a dostatek spánku (základní předpoklad toho, aby si člověk něco pamatoval)

Docela dobrý trik je namluvit si učivo do telefonu a pak si to pouštět do uší. Třeba když jsi s malou na procházce.

Další fajn tipy jsou třeba tady

http://infoabsolvent.cz/…ektivne-ucit

Příspěvek upraven 23.08.18 v 09:27

tininas
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 23.08.18 09:27
@Ifar píše:
Ahoj všem,píšu sem, protože asi potřebuji jenom podpořit, co se státnic týče. Studuju bakalářské kombinované studium na právnické v Brně. V červnu jsem měla první státnici, ke které jsem se vcelku bez problémů dostala přes 6 zkouškových období, práci, těhotenství, porod, svatbu… Ze začátku ročníku (cca 50 lidí) se ke státnicím dostalo 10, ze kterých 6 vyhodili. A já teď trpím slušnou trudomyslností, že veškerá snaha přijde vniveč. Čekala jsem, že když se člověk dohrabe až do cíle, tak že mu třeba i komise pomůže, neříkám, že si částečně za neúspěch nemůžu sama, můžu. Učila jsem se neefektivně i když mi maminka pomáhala s hlídáním 20 měsíční dcery. Učení je ale moc, žádné extra praktické věci to nejsou, spíš teorie. Připadám si k ničmu, nejraději bych tam nešla. Jsem navíc ve 14tt, takže bych pořád spala. Nevzdávám to, jen asi dopředu počítám s neúspěchem, abych pak nebyla zklamaná. Nevím, přijdu si k ničemu, učení jde pomalu, přijde mi, že je všechno jasný, ale zpaměti si nevzpomenu. Asi to je normální. Druhý a poslední termín je v září. Třetí pokus je děkanský a podle slov paní ze studijního si za těch let pamatuje pouze jednu výjimku (onkologocké onemocnění). Takže tudy taky cesta nevede :? Samozřejmě jsou na světě důležitější věci, ale víte jak, když už to člověk absolvoval… :nevim:

Rozhodně nic dopředu nevzdávej. Když bys tam nešla, tak si to budeš vyčítat celý život. Potřebuješ mít ty tři roky uzavřené.

A nejde si ten druhý termín posunout třeba na zimu/jaro?

No, nicméně Ti důvěřuji a pevně věřím, že to dáš.

Ou
Kelišová 5814 příspěvků 23.08.18 09:27

Hele a tady je přímo pár rad pro situaci, ve které jsi.

https://tatulda.cz/…ni-tragedie/

https://tatulda.cz/…it-statnice/

Ou
Kelišová 5814 příspěvků 23.08.18 09:29

@tininas ona by ta zima byla vlastně horší, protože teď už má mozek nastartovaný od jarního pokusu a teď přes léto. Dala by si pauzu a zase by to všechno vyprchalo.

Teď je potřeba zvládnou únavu a malomyslnost.

Kelsey
Hvězda diskuse 45112 příspěvků 23.08.18 09:30

Nejak se vyhecuj. Mysli porad pozitivne. Negativismus pritahuje opet negativismus.

Ifar
Kecalka 160 příspěvků 23.08.18 09:43

@Ou Děkuju, s tím namluvením to zní jako dobrej nápad. Zatím si dělám osnovy a ze všeho si snažím zapamatovat hlavně to nejpodstatnější. Na tipy mrknu. Určitě nechci posouvat a spíš než s negativismem se peru s tou únavou a především se strachem z opětovného zklamání. Nikdy jsem neměla problém s učením a v červnu jsem dostala takovou facku, že už se s pokorou držím raději při zemi.

@tininas Určitě to nevzdávám. Měla bych vidinu dobré práce, která by šla skloubit s dětmi, takže zkusím to určitě. Ať to dopadne jakkoli.

Jen se musím dokopat a opakovat opakovat. A potřebuju povzbudit. Můj tatínek na výsledku hodně bazíruje, takže mi na mém psychickém rozpoložení nepřidává. Já se smířím s neúspěchem (i kdyb to byla škoda), ale on s tím bude mít problém velký. On je skvělý člověk a myslí to dobře, ale spíš potřebuju slova útěchy a podporu a on to nějak v téhle situaci nezvládá no :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >