Reklama

Druhý a poslední pokus státnic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ifar
Kecalka 153 příspěvků 23.08.18 09:12
Druhý a poslední pokus státnic

Ahoj všem,

píšu sem, protože asi potřebuji jenom podpořit, co se státnic týče. Studuju bakalářské kombinované studium na právnické v Brně. V červnu jsem měla první státnici, ke které jsem se vcelku bez problémů dostala přes 6 zkouškových období, práci, těhotenství, porod, svatbu… Ze začátku ročníku (cca 50 lidí) se ke státnicím dostalo 10, ze kterých 6 vyhodili. A já teď trpím slušnou trudomyslností, že veškerá snaha přijde vniveč. Čekala jsem, že když se člověk dohrabe až do cíle, tak že mu třeba i komise pomůže, neříkám, že si částečně za neúspěch nemůžu sama, můžu. Učila jsem se neefektivně i když mi maminka pomáhala s hlídáním 20 měsíční dcery. Učení je ale moc, žádné extra praktické věci to nejsou, spíš teorie. Připadám si k ničmu, nejraději bych tam nešla. Jsem navíc ve 14tt, takže bych pořád spala. Nevzdávám to, jen asi dopředu počítám s neúspěchem, abych pak nebyla zklamaná. Nevím, přijdu si k ničemu, učení jde pomalu, přijde mi, že je všechno jasný, ale zpaměti si nevzpomenu. Asi to je normální. Druhý a poslední termín je v září. Třetí pokus je děkanský a podle slov paní ze studijního si za těch let pamatuje pouze jednu výjimku (onkologocké onemocnění). Takže tudy taky cesta nevede :? Samozřejmě jsou na světě důležitější věci, ale víte jak, když už to člověk absolvoval… :nevim:


Reklama

Reakce:
 
Popokatepetla
Závislačka 3034 příspěvků 23.08.18 09:22

Hele za prvé si to srovnej v hlavě a nastav se na to, že to dáš! Když budeš dopředu počítat s neúspěchem, je to k ničemu. A za druhé, do září je ještě času - bifluj bifluj, byla by sakra škoda zahodit 3 roky studia ne?

 
Ou
Závislačka 4980 příspěvků 23.08.18 09:23

Vydrž, pocit že před státnicemi člověk umí velké kulové a že ho 100% vyhodí má každý.

Rozhodně to nevzdávej, hlídej si životosprávu a dostatek spánku (základní předpoklad toho, aby si člověk něco pamatoval)

Docela dobrý trik je namluvit si učivo do telefonu a pak si to pouštět do uší. Třeba když jsi s malou na procházce.

Další fajn tipy jsou třeba tady

http://infoabsolvent.cz/…ektivne-ucit

Příspěvek upraven 23.08.18 v 09:27

 
tininas
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 23.08.18 09:27
@Ifar píše:
Ahoj všem,píšu sem, protože asi potřebuji jenom podpořit, co se státnic týče. Studuju bakalářské kombinované studium na právnické v Brně. V červnu jsem měla první státnici, ke které jsem se vcelku bez problémů dostala přes 6 zkouškových období, práci, těhotenství, porod, svatbu… Ze začátku ročníku (cca 50 lidí) se ke státnicím dostalo 10, ze kterých 6 vyhodili. A já teď trpím slušnou trudomyslností, že veškerá snaha přijde vniveč. Čekala jsem, že když se člověk dohrabe až do cíle, tak že mu třeba i komise pomůže, neříkám, že si částečně za neúspěch nemůžu sama, můžu. Učila jsem se neefektivně i když mi maminka pomáhala s hlídáním 20 měsíční dcery. Učení je ale moc, žádné extra praktické věci to nejsou, spíš teorie. Připadám si k ničmu, nejraději bych tam nešla. Jsem navíc ve 14tt, takže bych pořád spala. Nevzdávám to, jen asi dopředu počítám s neúspěchem, abych pak nebyla zklamaná. Nevím, přijdu si k ničemu, učení jde pomalu, přijde mi, že je všechno jasný, ale zpaměti si nevzpomenu. Asi to je normální. Druhý a poslední termín je v září. Třetí pokus je děkanský a podle slov paní ze studijního si za těch let pamatuje pouze jednu výjimku (onkologocké onemocnění). Takže tudy taky cesta nevede :? Samozřejmě jsou na světě důležitější věci, ale víte jak, když už to člověk absolvoval… :nevim:

Rozhodně nic dopředu nevzdávej. Když bys tam nešla, tak si to budeš vyčítat celý život. Potřebuješ mít ty tři roky uzavřené.

A nejde si ten druhý termín posunout třeba na zimu/jaro?

No, nicméně Ti důvěřuji a pevně věřím, že to dáš.

 
Ou
Závislačka 4980 příspěvků 23.08.18 09:27

Hele a tady je přímo pár rad pro situaci, ve které jsi.

https://tatulda.cz/…ni-tragedie/

https://tatulda.cz/…it-statnice/

 
Ou
Závislačka 4980 příspěvků 23.08.18 09:29

@tininas ona by ta zima byla vlastně horší, protože teď už má mozek nastartovaný od jarního pokusu a teď přes léto. Dala by si pauzu a zase by to všechno vyprchalo.

Teď je potřeba zvládnou únavu a malomyslnost.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 44206 příspěvků 23.08.18 09:30

Nejak se vyhecuj. Mysli porad pozitivne. Negativismus pritahuje opet negativismus.

 
Ifar
Kecalka 153 příspěvků 23.08.18 09:43

@Ou Děkuju, s tím namluvením to zní jako dobrej nápad. Zatím si dělám osnovy a ze všeho si snažím zapamatovat hlavně to nejpodstatnější. Na tipy mrknu. Určitě nechci posouvat a spíš než s negativismem se peru s tou únavou a především se strachem z opětovného zklamání. Nikdy jsem neměla problém s učením a v červnu jsem dostala takovou facku, že už se s pokorou držím raději při zemi.

@tininas Určitě to nevzdávám. Měla bych vidinu dobré práce, která by šla skloubit s dětmi, takže zkusím to určitě. Ať to dopadne jakkoli.

Jen se musím dokopat a opakovat opakovat. A potřebuju povzbudit. Můj tatínek na výsledku hodně bazíruje, takže mi na mém psychickém rozpoložení nepřidává. Já se smířím s neúspěchem (i kdyb to byla škoda), ale on s tím bude mít problém velký. On je skvělý člověk a myslí to dobře, ale spíš potřebuju slova útěchy a podporu a on to nějak v téhle situaci nezvládá no :)


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >


Reklama