Družstevní byt- spoluvlastnicví

Anonymní
11.2.17 10:48

Družstevní byt- spoluvlastnicví

Dobrý den, prosím o zachování anonymity, jde o majetkové vztahy. Chci se zeptat jak postupovat, pokud někdo víte. Žiji s druhem a společnými dětmi v obecním bytě, který se bude privatizovat. Nájemní smlouva je pouze na mně, tudíž při založení družstva mohu být jen já. Je prosím možné, po té co se vlastníkem domu stane družstvo abych převedla polovinu svého členského podílu na druha? A jak konkrétně se to dělá? Chceme následně byt převést do OV a vzít společně hypotéku a samozřejmě zapsáni v katastru jako spoluvlastníci. Pokud bych mu darovala polovinu bytu až v OV tak bychom znovu platili daň z nabytí nemovitosti a to bychom samozřejmě neradi. Podle novely obč. zákoníku může mít družstevní byt více „majitelů“ ale nevím jak přesně postupovat. Za každou radu moc děkuji :kytka: Jo a vím, že svatba by to zjednodušila ale raději bychom to nechali takto…

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10706
11.2.17 11:59

Přímo tuto situaci neznám, ale jak to tak sleduju, nespěchala bych s tím převodem podílu na něj. Nevidím důvod, proč by byl nemohl být jen Tvůj - stejně ho dostanou vaše děti. Hypotéku můžete mít i s tím, že byt je Tvůj a on je spoludlužník.

Kdybyste se vzali, tak byt bude převeden do SJM - pokud jsi ochotná mu dávat půlku bytu, nevidím důvod, proč byste se nemohli vzít. Společná hypotéka a děti je mnohem pevnější svazek než manželství. (Ale to je jen poznámka.)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.17 12:30

@Slečna Ferka Ochotná dát mu půlku bytu jsem, mmj. proto, že jeho příjem je pro hypo stěžejní a přijde mi to fér..a kdyby se mi něco stalo tak mu zůstane ta jedna polovina a dětem po čtvrtině. I když jemu je to vcelku jedno, já jsem taková poctivka no :nevim: Ještě popřemýšlím, spíš mě zajímalo jak lze tu půlku převést…ale dík. zakl.

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama