Reklama

Družstevní byt- spoluvlastnicví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 10:48
Družstevní byt- spoluvlastnicví

Dobrý den, prosím o zachování anonymity, jde o majetkové vztahy. Chci se zeptat jak postupovat, pokud někdo víte. Žiji s druhem a společnými dětmi v obecním bytě, který se bude privatizovat. Nájemní smlouva je pouze na mně, tudíž při založení družstva mohu být jen já. Je prosím možné, po té co se vlastníkem domu stane družstvo abych převedla polovinu svého členského podílu na druha? A jak konkrétně se to dělá? Chceme následně byt převést do OV a vzít společně hypotéku a samozřejmě zapsáni v katastru jako spoluvlastníci. Pokud bych mu darovala polovinu bytu až v OV tak bychom znovu platili daň z nabytí nemovitosti a to bychom samozřejmě neradi. Podle novely obč. zákoníku může mít družstevní byt více „majitelů“ ale nevím jak přesně postupovat. Za každou radu moc děkuji :kytka: Jo a vím, že svatba by to zjednodušila ale raději bychom to nechali takto…

Reklama

Reakce:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9972 příspěvků 11.02.17 11:59

Přímo tuto situaci neznám, ale jak to tak sleduju, nespěchala bych s tím převodem podílu na něj. Nevidím důvod, proč by byl nemohl být jen Tvůj - stejně ho dostanou vaše děti. Hypotéku můžete mít i s tím, že byt je Tvůj a on je spoludlužník.

Kdybyste se vzali, tak byt bude převeden do SJM - pokud jsi ochotná mu dávat půlku bytu, nevidím důvod, proč byste se nemohli vzít. Společná hypotéka a děti je mnohem pevnější svazek než manželství. (Ale to je jen poznámka.)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 12:30

@Slečna Ferka Ochotná dát mu půlku bytu jsem, mmj. proto, že jeho příjem je pro hypo stěžejní a přijde mi to fér..a kdyby se mi něco stalo tak mu zůstane ta jedna polovina a dětem po čtvrtině. I když jemu je to vcelku jedno, já jsem taková poctivka no :nevim: Ještě popřemýšlím, spíš mě zajímalo jak lze tu půlku převést…ale dík. zakl.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama