Lokalita pro dobré bydlení Praha+okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:47
Lokalita pro dobré bydlení Praha+okolí

Ahoj,

prosím poraďte, jak se vám bydlí na periferiích Prahy, či v blízkém okolí Prahy (dojezdová vzdálenost)? Hledáme vhodnou lokalitu. Nejsme typy na bydlení v centru, ale ani vysloveně na vesnici. Máme něco našetřeno, ale budeme samozřejmě brát hypotéku, takže hledáme něco finančně dostupného. Manžel si nepřeje dlouho dojíždět (pracuje v centru), ale hledáme lokalitu, kde je co nejvíce zeleně, kde je kam jít na procházku, ale i nějaká ta občanská vybavenost atp… Jednoduše hledáme něco vhodného pro klasickou mladou rodinu. Poradíte nám nějakou lokalitu? Případně jak jste se rozhodli vy ohledně bydlení a jaké vidíte výhody/nevýhody toho rozhodnutí? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
hofka
Extra třída :D 14993 příspěvků 06.02.17 18:51

Bydlím Praha-západ, u Berounky. Je to tu krásné, leč bydlení drahé a školky/školy plné. Zase výborná dostupnost do Prahy vlakem-ten doporučuju, busy musí být příšerné ve špičkách.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:57

Ahoj,

nedávno jsme řešili stejnou otázku. Vzdali jsme se snu o domečku (buď bychom museli příliš dojíždět, nebo to byl satelit bez obč. vybavenosti, nebo jsme na to neměli) a hledali vhodný byt. Požadavky jsme měli v podstatě stejné. Určitě jsou i jiné lokality, ale za sebe velmi doporučuji Prahu 13 (okolí Stodůlek - Stodůlky, Lužiny, Luka, Hůrka,…). Je zde krásný centrál park a blízkost Prokopského údolí. Zároveň jsi hned v centru, jsou tu školy, školky a spoustu dalšího, i když to je v Praze skoro všude. Tady je obrovská výhoda právě té zeleně a možnosti vyjet na kole na výlet aniž byste museli projíždět centrem atp… V podstatě tady znám obrovské množství lidí, kteří se zde narodili, a ani za svět nechtějí jít bydlet jinam. Nevýhoda je, že se tu čím dál tím víc staví a v okolí Radlické brzy očekáváme kolaps dopravy. Ale jinak jsem tady na žádnou nevýhodu nenarazila. Tedy jedině, což pro mě není nevýhoda, ale pro někoho by mohla, je tady velká koncentrace pejskařů. Aby ne, je to tu pro děti i pejsky takový ráj :D - každopádně pokud někdo nemá rád hafany, tak mu to tu nedoporučuju.

 
monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 06.02.17 18:58

Přesně, doporučuji, bydlení na vlaku. Zejména v okolí Prahy. Do centra to máme vlakem 33 minut :-D

 
Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29039 příspěvků 06.02.17 18:59

To víš, jedna věc je rada a druhá realita, na kolik to přijde a kolik Vám vlastně na tu hypotéku dají. Ani ta už není samozřejmostí. Chcete dojíždět autem nebo stačí dostupnost MHD?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 19:11

@Burj Chalifa Hypotéku jsme si samozřejmě už zjišťovai, neměl by s tím být problém. Splňujeme podmínky a nemáme zase tak nízký příjem. Dojíždění klidně MHD, manžel v centru stejně neparkuje (kdyžtak nechává auto na okraji a pokračuje metrem), takže pro něj je MHD výhodnější.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 19:22

Ahoj,

lokalita je jedna z nejdůlžitějších podmínek pro dobré bydlení, ale ne jediná podmínka. Dobrých lokalit je více a hlavně tedy v Praze je těch možností hodně. My si nejdříve vyzkoušeli 3 podnájmy, než jsme se rozhodli pro pořízení vlastního bytu, právě z toho důvodu, že jsme si nejdříve chtěli ujistit, co nám vyhovuje, a co ne. Určitě bych se nejdříve porozhlédla především po konkrétnějších nabídkách podle vašich finančních možností. Já bych třeba nedokázala bydlet v bytě bez lodžie (máme dvě, ale to je spíš výjimka), což však většinou hned navýší cenu bytu. Také doporučuji vyzkoušet si několik běžných situací před pořízením bytu, jako projet kolem kočárkem (jestli máte ještě tak malé dítě), potom vyzkoušet si z daného místa někam dojet MHD, vyzkoušet si tam zaparkovat (vlastní parkovací místo je další obrovská výhoda). Velmi doporučuju zajet se tam podívat i večer, protože přes den to může vypadat jako ideál, ale potom po setmění zjistíte, že kolem vás chodí místní štamgasti a ne rozhodně potichu. Tedy chci tím říct, že radím neupínejte až tak na lokalitu jako takovou, spíše si najděte vhodný konkrétní byt, potom tam párkrát zajeďte v různých hodinách (ne jedna prohlídka a hned kupovat), případně se tam dejte do řeči s někým, koho potkáte a zeptejte se, jak se mu tam bydlí, atp… Ona může být i skvělá lokalita, ale zrovna nedobré konkrétní místo a naopak. Snad jsem trochu pomohla ;)

 
Effis
Kecalka 105 příspěvků 15 inzerátů 06.02.17 19:25

Praha 13,Praha 17, těsně za okrajem Prahy Hostivice-dobrá dopravní obslužnost.

 
nozu
Extra třída :D 11684 příspěvků 06.02.17 19:31
@Effis píše:
Praha 13,Praha 17, těsně za okrajem Prahy Hostivice-dobrá dopravní obslužnost.

No já nevím. Hostivice jsou sice fajn, v podstatě již maloměsto, ale s velmi dobrým spojením. ALE hned za hranicemi začíná přistávací dráha letiště Praha a přes místo lítá jedno letadlo za druhým. Osobně by se mi toto nelíbilo. Nehledě na to, že některé novostavby jsou tam postaveny na navážce bývalých skládek, takže se tam docela hýbe podloží…

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 06.02.17 19:35

Bydíme v Řepích, a jsme moc spokojení. je tu všechno, co je potřeba(až letos, po 7 letech, sjem zjistila, že teda jedna maličkost chybí, a to je bazén, ale je v plánech, že tu za několik let bude), je tu fakt všechno, na Prahu čistej vzduch, hřiště na každým kroku, velkej lesopark, do centra je to celkem kousek, 30 minut trmvají na Václavák, s použítím metra ještě blíž.

 
reny14
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 06.02.17 19:38

Praha 12 - Modřany. Jsme tu moc spokojeni. Priroda, obcanska vybavenost. Ale bydlime na klasickem sidlisti. Baracek je sen ale z duvodu cen utopie. Dostupnost do centra MHD pul hodiny…

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 06.02.17 20:20

Ahoj. Každý ti doporučí něco jiného ;)
Za mě, každá část Prahy má své hezké a ošklivé oblasti.
Vypiš si priority a pak koukej po nabídkách.
My nakonec slevili z lokality i velikosti bytu. Zůstala nám hezká dispozice a hezký menší bytový dům (novostavba) se zahradou, sklep, garáž, okolo tři dětská hřiště, za domem lesopark a dobrá dostupnost metrem do centra.

 
Latty
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 06.02.17 21:36

Osobně nějak víc tíhnu k západní části. Moc dobře se nám bydlelo v Řeporyjích, ale to bylo hlavně bytem (v RD, s vlastní zahradou, na konci ulice, hned za brankou Dalejské údolí). Teď bydlíme v Hostivici a jsem s lokalitou maximálně spokojená - skvělá dopravní dostupnost (vlakem v centru za 25 minut, autobusy jezdí každou chvilku), kousek na Zličín kvůli obchodům, hezké rybníky na procházky a kousek do Křivoklátských lesů, na karlovarskou i plzeňskou dálnici na delší výlety, směrem do Prahy třeba Hvězda a Ladronka hned za rohem. Je tu veškerá potřebná občanská vybavenost a zároveň klid. To že za humny je letiště je mi úplně jedno, letadla v podstatě neslyším a vůbec neruší - to na takové Přední Kopanině, kde přistávají přímo nad barákama, to je masakr :D

 
eriika89
Kecalka 111 příspěvků 07.02.17 11:16

Ahoj,
my bydlíme na Praze 12 - Lhotka a jsme moc spokojení. Krásná příroda kolem, je kam chodit na procházky i dobrá občanská vybavenost. Je to kousek do centra. MHD si tam do 30 min. Kdyby jsme vybírali znova bydlení tak určitě tady :palec:

 
BobrP
Nováček 7 příspěvků 08.02.17 13:19

Bydlíme taky u Berounky a je to tady super -neměnili bychom. Měli jsme podobné požadavky jako Vy tj. nebýt v bytě a přitom pracovat v Praze. Jelikož bydlíme spokojeně již 18 let tak přidám pár tipů. Za prvé si ujasněte zda jste opravdu „venkovské typy“ a město Vám nebude chybět. Spousta lidí z města může mít různé iluze o „venkovské idyle a grilování u bazénu“ a pak jsou překvapeni realitou že štěkají psi, sousedi řežou dřevo a obchod zavírá v 1/2 4 a zima trvá 1/2 roku :lol:
Za základ považuji spojení MHD -ideálně vlak a určit si maximální dobu jízdy tzn. od dveří ke dveřím co chci denně absolvovat. Nám třeba trvá cesta vlakem do Prahy 30 minut ale reálná doba je 60 (10 minun k vlaku+jízda+20 tram­vají do práce. Spoléhat se jen na auta rozhodně nepovažuji za ideální, budete muset dělat dětem do 18 taxikáře a silnice do Prahy jsou navíc ve špičkách ucpané. Pak aby v místě byla školka a alespoň 1 stupeň školy. Ostatní občanská vybavenost není až tak kritická, obchod, hospoda, sokolovna většinou je. I nějaký ten dětský klub je skoro všude a když ne tak založíte :-).
Bohužel je to vždy o kompromisech -čím blíže ku Praze tím jsou ceny vyšší a naopak. Držím palce ať vyberete dobře :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >