Reklama

Rozpadající se plot od sousedů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:12
Rozpadající se plot od sousedů

Ahoj,

prosím o zachování anonymity - chodi sem pár lidí z vesnice a pár jich můj nick tady zná (jiné maminky). Mám dotaz ohledně plotu od sousedů. Sousedi mají na své straně - čili strana, kterou mají na starost sousedi, plot v havarijním stavu. Resp. je celý děravý a místy chybí. Je totiž celý prostříhaný a pak zase látaný provázky. Než jsme koupili tento dům, tak si sousedi chodili přes ty díry na ovoce. Jenže my jim to nedovolili.
No a kámen úrazu je ten, že oni plot nechtějí opravit. Máme psa a už 2× jsem si pro něj k nim musela. Koupila jsem tedy za skoro 4tisíce zelenou plachtu, ale ta ted přes zimu dostala docela zabrat a jak je ten plot látaný, tak se místy o ty vystříhané konce roztrhala.
Jsem už z toho zoufalá, máme malé děti a fakt potřebuji, aby se mi na zahradě nezranily. Zvažuji tedy, že plot tedy opravíme my a peníze po nich budu vymáhat - nemáte s tím někdo zkušenost? Nebo jak na ně? Pán loni v zimě umřel a bydlí tam už jen paní, poslední dobou je tedy dost nevrlá a frflá na všechny a na všechno. :nevim:

Dochází mi trpělivost, rady? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:17

Sousedi měli rozbitý plot a taťka se na to nemohl dívat, tak nakoupil materiál a nakonec my vše koupili a připravili a soused ho dal dohromady (dřevěný) - přece to nenechá na nás ;-).
Pokud ho oni nechtějí opravit, tak si ho opravte vy a plot bude „váš“.
Pokud jsou sousedé/sousedka starší, tak se nedivím, že se jim do opravy nechce, možná nemají síly anebo peníze.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:19
@Anonymní píše:
Sousedi měli rozbitý plot a taťka se na to nemohl dívat, tak nakoupil materiál a nakonec my vše koupili a připravili a soused ho dal dohromady (dřevěný) - přece to nenechá na nás ;-).
Pokud ho oni nechtějí opravit, tak si ho opravte vy a plot bude „váš“.
Pokud jsou sousedé/sousedka starší, tak se nedivím, že se jim do opravy nechce, možná nemají síly anebo peníze.

Jezdí jim tam každý den na střídačku děti a vnoučata. Jedno jejich dítě bydlí jen o dvě ulice vedle. V tom problém není. A že na něj nemají, no :nevim: nemovitost se udržovat musí. Oni si ho roztříhali uplně bezmyšlenkovitě na hodně místech.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 01.02.17 15:21

Nejsem nějaký odborník na ploty :D, ale myslím si, že už dávno neplatí žádné nepsané pravidlo, kdo ze sousedů o jak plot na které straně zodpovídá a každý majitel domu se o své ploty musí starat sám - i kdyby měly být ve výsledku paradoxně dva ploty vedle sebe (jeden váš, jeden jejich)- pokud se nedohodnete jinak ;-), tudíž je podle mě potom i nereálné vymáhat nějakou částku po sousedech za vlastní plot ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:22
@Anonymní píše:
Jezdí jim tam každý den na střídačku děti a vnoučata. Jedno jejich dítě bydlí jen o dvě ulice vedle. V tom problém není. A že na něj nemají, no :nevim: nemovitost se udržovat musí. Oni si ho roztříhali uplně bezmyšlenkovitě na hodně místech.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:23
@Anonymní píše:

Nevidíš do nich. Pokud ti to vadí, udělejte si svůj plot. A vzpomeň si na tento problém za 40 let.

Jarka K
Závislačka 3892 příspěvků 01.02.17 15:23
@ajvl píše:
Nejsem nějaký odborník na ploty :D, ale myslím si, že už dávno neplatí žádné nepsané pravidlo, kdo ze sousedů o jak plot na které straně zodpovídá a každý majitel domu se o své ploty musí starat sám - i kdyby měly být ve výsledku paradoxně dva ploty vedle sebe (jeden váš, jeden jejich)- pokud se nedohodnete jinak ;-), tudíž je podle mě potom i nereálné vymáhat nějakou částku po sousedech za vlastní plot ;-)

taky to na mě tak působí…
vlastně sousedi mají rozbitý plot, ale zakladatelka nemá žádný :think:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 01.02.17 15:24

No a platí ještě to, že sousedi mají plot na jedné straně? Já myslím, že už to neplatí. A jinak bych si udělala svůj plot před jejím, zvlášť pokud tam bydlí stará paní. A taky pokud máte psa jste povinni si ho zabezpečit tak, aby z vašeho pozemku neutíkal.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 01.02.17 15:27

Pokud potřebujete nový plot a sousedé se k tomu nemají, budete si ho muset udělat sami. To je váš problém, že máte psa a malé děti, je na vás, abyste je zabezpečili. Vymáhat? Co? Zasahovat do cizího majetku bez dovolení(plot)? Si to představujete jak hurvínek válku. Slušně se se sousedkou domluvte, že plot shodíte a postavíte nový, jestli by přispěla, nebo si postavte nový vedle stávajícího.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:28
@Jarka K píše:
taky to na mě tak působí…
vlastně sousedi mají rozbitý plot, ale zakladatelka nemá žádný :think:

Já mám - na druhé straně plot o který musím pečovat zase já. Je to tak po celé vesnici, že levá strana plotu je toho čísla popisného a majitel má povinnost jej udržovat ve funkčním stavu. :nevim:

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2079 příspěvků 01.02.17 15:30

Udělala bych to na své náklady abych měla klid na duši (kvůli dětem a psovi) a tím bych skončila.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 01.02.17 15:41
@Anonymní píše:
Já mám - na druhé straně plot o který musím pečovat zase já. Je to tak po celé vesnici, že levá strana plotu je toho čísla popisného a majitel má povinnost jej udržovat ve funkčním stavu. :nevim:

Tohle je pouze zvyklost, né zákon.
Mít oplocenou nemovitost není ničí povinnost. :roll:

apanda
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 01.02.17 15:45
@Anonymní píše:
Já mám - na druhé straně plot o který musím pečovat zase já. Je to tak po celé vesnici, že levá strana plotu je toho čísla popisného a majitel má povinnost jej udržovat ve funkčním stavu. :nevim:

Máme to stejně, my mame plot na prave straně. Sousedi maji ten na nasi leve strane. Maji tam diry, psa mame my i oni a bohuzel sousedi nemaji na plot penize. Takze plot planujeme optavit my, za nase penize a nic po nich chtit nebudeme. Je i v nasem zajmu nemit v plote diry a nahanet vlcaka, aby jim nesezral (nadnesene) civavu :mrgreen: ;) Takze byt vami a chtit klid, tak plot opravim nebo vedle udelam svuj, pravidla nepravidla ;)

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 01.02.17 15:46

Ještě můžeš zkusit zajít na obec, jestli není něco ohledně tohoto problému v místní vyhlášce, oni můžou u Vás udělat místní šetření a např. zkonstatovat, že plot je např. havarijní/nebez­pečný a násl. uložit sousedce odstranění.
Ale vcelku Ti můžu garantovat, že jestli to poženete tímto způsobem, sousedka plot demontuje a nového se nedočkáte, takže stejně Vás to donutí si postavit plot vlastní. :roll:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:46

@Hanulínek mohou mít nějakou vyhlasku

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama