Rekekostrukce 3+1

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 20:12
Rekekostrukce 3+1

Dobrý den,

koupili jsme si s přítelkyní panelákový byt a plánujeme kompletní rekonstrukci.
Mámě nějaké svoje návrhy jak bychom si to představovali, ale chtěli bychom nasbírat rady a zkušenosti ostatních.

Jedná se o malou 3+1, což chceme zachovat. Plánujeme děti, proto vždy jedna větší ložnice pro nás a jedna menší jako dětský pokoj. Počítáme ale i s tím, že pokud by bylo potřeba, měly by se dát ložnice prohodit.

Přikládáme tři obrázky. Na jednom je původní stav. Na tom se nám nelíbí hlavně malá koupelna, křivolaká cesta z kuchyně do obýváku a průchozí obývák.
1. Varianta pak počítá s umístěním menší ložnice místo kuchyně a vytvoření velkého prostoru kuchyně s obývákem. Tady se bojíme hlavně hluku ze stoupaček, procházení do pokoje skrz kuchyň a taky nutnost rozdělit linku na dvě půlku kvůli odpadům
2. Varianta, naše oblíbenější, počítá s vytvořením pokoje jaksi „uprostřed“ velké místnosti. Kuchyň tak zůstane na svém místě což je dobré vzhledem k soupačkám. Vznikne ale trochu zbytečně další chodba jako rozcestník mezi pokoji.

Obě varianty počítají se zvětšením koupelny. Na druhou stranu nevíme jak přesně s prostorem naložit. Chtěli jsme umístit malou vanu (120×70) abychom ušetřili místo pro sušičku s pračkou.

Budeme rádi za vaše rady a přejeme vám krásny zbytek dne. :)

Příspěvek upraven 31.01.17 v 20:36

Reakce:
Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 31.01.17 20:24

Jsem asi slepa, kde je ta kuchyn?
Mi by se libila, jak je ta druha fotka (to ma byt kuchyn s obyvakem spojena místnost?)

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 31.01.17 20:26

Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 20:38
@Kelsey píše:
Jsem asi slepa, kde je ta kuchyn?
Mi by se libila, jak je ta druha fotka (to ma byt kuchyn s obyvakem spojena místnost?)

Kuchyň v původním plánku nebyla vyznačená. Je to ten prostor nahoře vlevo. Na obrázek jsme to dopsali.
A ano, ta co se vám líbí je kuchyň spojená s obývákem.

Netopirek
Echt Kelišová 8307 příspěvků 31.01.17 20:45

2 jen mě přijde lepší rozdělit kuchyň a obývák opticky. Barový pult, jídelní stůl, akvárko…

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 31.01.17 20:48

Tahle, u te dalsi by mi vadilo. Ze kdyby pokoje byly bedle sebe bude muset chodba byt a to je nevyuzity zbytecny prostor pro me.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Kelišová 6153 příspěvků 31.01.17 20:53

Z praktickýho hlediska bych nechala kuchyn, tam kde ji máte ted (vlevo nahore), je lepsi kdyz je kuchyn kompletne oddelena. sla bych do varianty tri, tam kde nejsou dvere do obyvaku. :)

bartsch
Závislačka 4658 příspěvků 31.01.17 21:08

Kuchyň nechat tam, kde je. Je u instalační šachty a má to svou logiku - voda, odpad, odvětrání. Pozor na stavbu příček, nelze je stavět, kde se zlíbí a stejně tak bourat. Je to práce pro statika. Panelový systém má svou statiku a lze napáchat velké a nákladné škody. Chápu, že jste tak nějak v nouzi, ale za pokoj široký 2 m by mě na škole vylili a byla bych bez zápočtu :nevim:

Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 21:24

Se statikem počítáme, protože musíme vyšešit probourání nosné stěny.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17749 příspěvků 31.01.17 21:27

1. varianta je nej. Ty další varianty Vám ukradnou drahocennej prostor chodbičkama, který jsou zvlášť u malejch prostor úplně na ho…
Zašachoval bych trochu s rozložením velké místnostni a dveřma. Bude možná problém s rozvodama. Tam kde máte tu kuchyň je to sice technicky nejlepší, ale totálně něpraktické (kuchyň zabere většinu té velké plochy, kterou to vytvořilo). Co třeba dát kuchyň do rohu a šoupnout dveře až k té koupelce? Technicky by se tam musely řešit trubky, to by záviselo na tom, jak to tam vypadá, no - zrovna tam by to mohl být docela problém.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17749 příspěvků 31.01.17 21:28
@Evelina.Ova píše:
Se statikem počítáme, protože musíme vyšešit probourání nosné stěny.

Která je nosná?

Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 21:32

Nosná stěna je ta svislá uprostřed.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 01.02.17 17:17

No, je to krcálek…ROzhodně si nedávejte do bývalé kuchyně spaní - vždyť nad vámi a pod vámi budou lidi vařit, brzy ráno vstávat…Za mě ten druhý obrázek.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >