Reklama

Rekekostrukce 3+1

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 20:12
Rekekostrukce 3+1

Dobrý den,

koupili jsme si s přítelkyní panelákový byt a plánujeme kompletní rekonstrukci.
Mámě nějaké svoje návrhy jak bychom si to představovali, ale chtěli bychom nasbírat rady a zkušenosti ostatních.

Jedná se o malou 3+1, což chceme zachovat. Plánujeme děti, proto vždy jedna větší ložnice pro nás a jedna menší jako dětský pokoj. Počítáme ale i s tím, že pokud by bylo potřeba, měly by se dát ložnice prohodit.

Přikládáme tři obrázky. Na jednom je původní stav. Na tom se nám nelíbí hlavně malá koupelna, křivolaká cesta z kuchyně do obýváku a průchozí obývák.
1. Varianta pak počítá s umístěním menší ložnice místo kuchyně a vytvoření velkého prostoru kuchyně s obývákem. Tady se bojíme hlavně hluku ze stoupaček, procházení do pokoje skrz kuchyň a taky nutnost rozdělit linku na dvě půlku kvůli odpadům
2. Varianta, naše oblíbenější, počítá s vytvořením pokoje jaksi „uprostřed“ velké místnosti. Kuchyň tak zůstane na svém místě což je dobré vzhledem k soupačkám. Vznikne ale trochu zbytečně další chodba jako rozcestník mezi pokoji.

Obě varianty počítají se zvětšením koupelny. Na druhou stranu nevíme jak přesně s prostorem naložit. Chtěli jsme umístit malou vanu (120×70) abychom ušetřili místo pro sušičku s pračkou.

Budeme rádi za vaše rady a přejeme vám krásny zbytek dne. :)

Příspěvek upraven 31.01.17 v 20:36

Reklama

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44218 příspěvků 31.01.17 20:24

Jsem asi slepa, kde je ta kuchyn?
Mi by se libila, jak je ta druha fotka (to ma byt kuchyn s obyvakem spojena místnost?)

Kelsey
Hvězda diskuse 44218 příspěvků 31.01.17 20:26

Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 20:38
@Kelsey píše:
Jsem asi slepa, kde je ta kuchyn?
Mi by se libila, jak je ta druha fotka (to ma byt kuchyn s obyvakem spojena místnost?)

Kuchyň v původním plánku nebyla vyznačená. Je to ten prostor nahoře vlevo. Na obrázek jsme to dopsali.
A ano, ta co se vám líbí je kuchyň spojená s obývákem.

Netopirek
Echt Kelišová 7598 příspěvků 31.01.17 20:45

2 jen mě přijde lepší rozdělit kuchyň a obývák opticky. Barový pult, jídelní stůl, akvárko…

Kelsey
Hvězda diskuse 44218 příspěvků 31.01.17 20:48

Tahle, u te dalsi by mi vadilo. Ze kdyby pokoje byly bedle sebe bude muset chodba byt a to je nevyuzity zbytecny prostor pro me.

debra.morgan
Závislačka 3267 příspěvků 31.01.17 20:53

Z praktickýho hlediska bych nechala kuchyn, tam kde ji máte ted (vlevo nahore), je lepsi kdyz je kuchyn kompletne oddelena. sla bych do varianty tri, tam kde nejsou dvere do obyvaku. :)

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.17 21:08

Kuchyň nechat tam, kde je. Je u instalační šachty a má to svou logiku - voda, odpad, odvětrání. Pozor na stavbu příček, nelze je stavět, kde se zlíbí a stejně tak bourat. Je to práce pro statika. Panelový systém má svou statiku a lze napáchat velké a nákladné škody. Chápu, že jste tak nějak v nouzi, ale za pokoj široký 2 m by mě na škole vylili a byla bych bez zápočtu :nevim:

Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 21:24

Se statikem počítáme, protože musíme vyšešit probourání nosné stěny.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16019 příspěvků 31.01.17 21:27

1. varianta je nej. Ty další varianty Vám ukradnou drahocennej prostor chodbičkama, který jsou zvlášť u malejch prostor úplně na ho…
Zašachoval bych trochu s rozložením velké místnostni a dveřma. Bude možná problém s rozvodama. Tam kde máte tu kuchyň je to sice technicky nejlepší, ale totálně něpraktické (kuchyň zabere většinu té velké plochy, kterou to vytvořilo). Co třeba dát kuchyň do rohu a šoupnout dveře až k té koupelce? Technicky by se tam musely řešit trubky, to by záviselo na tom, jak to tam vypadá, no - zrovna tam by to mohl být docela problém.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16019 příspěvků 31.01.17 21:28
@Evelina.Ova píše:
Se statikem počítáme, protože musíme vyšešit probourání nosné stěny.

Která je nosná?

Evelina.Ova
Nováček 5 příspěvků 31.01.17 21:32

Nosná stěna je ta svislá uprostřed.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 01.02.17 17:17

No, je to krcálek…ROzhodně si nedávejte do bývalé kuchyně spaní - vždyť nad vámi a pod vámi budou lidi vařit, brzy ráno vstávat…Za mě ten druhý obrázek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama