D.S. z 1. screeningu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
haamillka
Nováček 7 příspěvků 15.01.19 17:44
D.S. z 1.screeningu

Ahoj, zacala jsem 4.mesic a z prvniho screeningu mi vyslo podezreni na DS 1/65. Koncem ledna jdu na odber plodove vody a strasne se toho bojim :( Bojim se vysledku, protoze nevime, zda bysme to s manzelem zvladli, ale ja zaroven nevim, zda bych dokazala jit na potrat.. Jeden uz mam za sebou pred vic nez 2ma lety v 5tt. Pak 2 roky snazeni, kdy nam v Brne dr oznamil, ze prirozene se nam to nemuze povest.. Ale povedlo se, a ted se bojime co bude.. Bohuzel o tom nemam s kym promluvit, kazdy mi rika „to bude dobry“ a tim to konci… Bohuzel od rodiny sem se nedockala pochopeni, pry postizene dite ani nahodou.. Dekuju za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 15.01.19 17:47

no kamarádka měla ještě vyšší riziko a odběr plodovky to pak vyvrátil… já bych si každopádně postižené dítě nenechala, co to dítě bude mít za život?

Jannys
Kelišová 6651 příspěvků 15.01.19 17:52

@haamillka ahojky .Před několika měsíci mě potkalo to stejné.
Mám doma dva zdravé kluky 6 a 3 roky.
Nyní jsem po třetí těhotná.Jako první screening jsem jasně si říkala, že vše výjde na jedničku.
Utz super vše bylo jak má být ,ale co čert nechtěl , když mi volali výsledky z krve DS byl pozitivní.V tu chvíli jsem zrovna nevěděla úplně tak co mám čekat co se vlastně teď bude dít?Co to miminko je zdravé?
Jedno jsem věděla JASNĚ dítě s DS nechci.Možná to zní sobecky,ale věděla jsem, že bych to psychicky ani fyzicky nedala.Když už mám doma dva zdravé kluky.
Za týden nás čekala schůzka s genetičkou.
Byla jsem i rozhodnutá, že bych šla do testu z krve.Ač to stojí pěkných pár tisíc.Co je to oproti tomu, že víš jak mimčo nosíš zdravé.
Při a po schůzce jsme vyhodnotili situaci, že půjdu na plodovou vodu.Byla jsem v hloubi duše přesvědčená, že je miminko v pořádku.Riziko DS jsem měla 1/111 .
Za 14 dní od schůzky v 16 tt mi provedli odběr.
Bylo to zvláštní,ale né bolestivé.
Zaplatili jsme si pár tisícovek na tři chromozomy nejčastější a ještě na pohlaví.
V ten večer mi volali předběžné výsledky a vše bylo v pořádku!!!
Za cca měsíc jsem měla na internetu a poté i můj gynekolog. Řekni mu ti jedno ač jsem hodně sledovala různé diskuze,tak i ženy které měli riziko 1/5 měli zdravé miminka.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25858 příspěvků 15.01.19 17:53
@Kaileee píše:
no kamarádka měla ještě vyšší riziko a odběr plodovky to pak vyvrátil… já bych si každopádně postižené dítě nenechala, co to dítě bude mít za život?
Život bude mít hezkej, když bude mít rodiče, které ho dokáží akceptovat a rozvíjet.
Měla by jsi si trochu rozšířit obzory, co to je Downův syndrom.
Důvod-stíží mit o život, nemám na to, bych brala. To se píšeš ty je nesmysl.
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12200 příspěvků 15.01.19 17:53

Postižené dítě bych si také nenechala. Nicméně to riziko nemáš tak hrozné, jsou tu ve starších diskuzich i holky s horším a dopadlo to dobre. Uvidíš po odběru - podle mne jakmile uslysis výsledek, tak budeš vědět co dělat

Annnit
Kecalka 206 příspěvků 15.01.19 17:54

Ahoj, to me moc mrzi. Take nas to u druheho syna potkalo. Ale ja na plodovku nechtela, tak jsem si zaplatila krevni testy a za 10 dni jsem mela vysledky. Dopadly dobre a mame uzasneho chlapecka. Ja si tehdy chtela mimco nechat i kdyby se nakonec postizeni potvrdilo. Ale ted, s chladnou hlavou bych se rozhodla pro potrat. Nezvladla bych se o postizene detatko postarat. Obdivuji vsechny zeny, ktere si postizene dite nechaji a zaroven rozumim tem, ktere se rozhodnou pro ukonceni. Moc ti drzim pesti, at to dobre dopadne!!!!

Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 15.01.19 17:55
@jenny.fields píše: Život bude mít hezkej, když bude mít rodiče, které ho dokáží akceptovat a rozvíjet.
Měla by jsi si trochu rozšířit obzory, co to je Downův syndrom.
Důvod-stíží mit o život, nemám na to, bych brala. To se píšeš ty je nesmysl.

já vím co to je Downův syndrom moc dobře a už kvůli tomu bych to dítě nikdy dobrovolně na svět nepřivedla

haamillka
Nováček 7 příspěvků 15.01.19 18:04

Moc dekuju za nazory. Asi proste potrebuju slyset, ze to dopadne dobre. Uz kdyz sme sli na ten screening, tak sem vedela ze to bude spatne.. utz byl hranicni ale krev dopadla spatne. Doma mame 4 leteho raubire, ktery se na miminko uz strasne tesi a my take. Porad verim ze vsechno bude v poradku, proste musi.. Rikam si ze to je nase jedina sance na spolecne mimi.. Prvni je z predchoziho vzta­hu

Kristynka22
Kecalka 415 příspěvků 15.01.19 18:05

Já měla v tripple testu riziko Smith-Lemli-Opitzova syndromu 1:25, pro svůj klid jsem šla na plodovku a vše super :hug: Já ale věděla, že bych si postižené dítě nenechala (navíc s tímhle syndromem děti kolikrát ani nepřežijí) a nechtěla jsem se až do porodu stresovat, jestli je zdravá. Plodovky jsem se bála jak blázen, přeci jen riziko 1:100 že se potratí jen kvůli odběru, plus se riziko ještě zvýší, protože se může do dělohy dostat infekce, odtok plodové vody, no byla jsem z toho psycho. Odběr v pohodě, 3 dny jsem měla absolutní klid na lůžku, vstávala jsem jen na záchod, jídlo a sprchu, další 2-3 týdny žádný sex a fyzicky se šetřit, často polehávat, abych snížila riziko infekce tak jsem pila už týden před odběrem heřmánkový a řebříčkový čaj, dále jsem je pila ještě tak měsíc po zákroku, než jsem se uklidnila, že už se nic nestane. Do odběru plodovky bych šla 1000% znovu, a to jsem před návštěvou genetiky byla přesvědčená, že určitě nepůjdu :D

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19266 příspěvků 15.01.19 18:10

Je předčasné se hroutit. Já měla 1:9. Dcera DS nemá. Musíš věřit, že miminko je v pořádku, nemáš nic, než pravděpodobnost, že ze 65 tvých dětí by jedno mohlo DS mít.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 15.01.19 18:11
@haamillka píše:
Moc dekuju za nazory. Asi proste potrebuju slyset, ze to dopadne dobre. Uz kdyz sme sli na ten screening, tak sem vedela ze to bude spatne.. utz byl hranicni ale krev dopadla spatne. Doma mame 4 leteho raubire, ktery se na miminko uz strasne tesi a my take. Porad verim ze vsechno bude v poradku, proste musi.. Rikam si ze to je nase jedina sance na spolecne mimi.. Prvni je z predchoziho vztahu

tím spíš pokud už máš jedno dítě bych mu nepřiváděla na svět postiženého sourozence… vědomě… já to prostě takhle mám :nevim: nikdo tě za to nemůže soudit, ale myslím, že ti to stejně dopadne dobře!!

mau-mau
Závislačka 3438 příspěvků 15.01.19 18:38

S takovými výsledky je u nás panorama test zdarma. Se divím, že jdeš na plodovku. Já bych šla do neinvazivního krevního testu. Jinak jedna moje známá měla dokonce 1:3 DS a miminko v pořádku. :palec:

azalia
Kecalka 342 příspěvků 15.01.19 18:38

Já měla u jednoho dítěte 1:35 a u dalšího 1:2. Obě jsou zdravé.

elena.78
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 15.01.19 18:39

Kamarádka měla vloni podezření na DS 1:35 a po amniocentéze bylo vyvrácené. Taky bych si to dítě nenechala. Držím moc pěsti, ať to dobře dopadne!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 18:49

Na plodovce jsou rizika také, ze ze zdravého děcka bude neurotik, kdyz se mu naruší jeho ochrana, nebo potrat, lépe řečeno patologicky porod, dávají papír, ktery musíš podepsat, precti si ho pořádně. Někdy je riziko i přejít silnici

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >