Důchod x spolubydlící - mohou mi kvůli tomu snížit důchod?

Anonymní
2.4.20 11:33

Důchod x spolubydlící

Zdravím, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Budu mít spolubydlící, jsem v důchodu a v městským bytě, tj. firma patřící městu provozuje “ubytovnu”. A tak se ptám, pokud se spolubydlící přihlásí na můj byt na úřadu práce, sníží mi důchod nebo ne? Bude si žádat o podporu protože není ve stavu kdy by mi mohla pracovat již. Proto se ptám, jestli někdo z vás neví zda v tomto případě mi můžou sáhnout na důchod či ne, z jiného hlediska bych chtěl říct že ať už spolubydlící budu živit nebo ne, úřad by neměl pohlížet na mě jako na živitele spolubydlící, tudíž co z toho plyne je to že má “povinnost” není ji živit. Jak to tedy je? Má nebo měl někdo s tímto zkušenost? Bude muset spolubydlící doložit i mé papíry k posouzení na nárok na podporu, či mi sníží díky tomu že ji sem přihlásím, důchod? Děkuju za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3127
2.4.20 11:43

Na výši důchodu má vliv mzda za předchozích 10 let (pokud se bavime o starobnim) ne kdo s vama bydlí. Snížit vám ho určitě nemůžou. Pokud bude spolubydlící zadat o podporu v nezaměstnanosti tak je opět bude zajímat jen to kde ona pracovala, jaký měla plat atd. Pracak nezajímá kde a s kým bydlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6162
2.4.20 12:04

Pokud bereš důchod a máš exekuce, je možné, že ti s příchodem spolubydlící stoupne částka, která je na životní minimum a nezabavitelná a začnou ti srážet exekuce. To mi nemůžeme vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama