Kdy je vhodné dát miminku poprvé dudlík?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deňa1995
Kecalka 138 příspěvků 25.07.19 17:11
Dudlik prvni dny

Zdravim, je dudlik dobre davat prvni dny? Mala ma tyden a kdyz ji kojim tak casto uz jen zuzla prso. Nezkazi to nejak kojeni? Dekuji za rady. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11680 příspěvků 25.07.19 17:13

Nezkazí, ale už musíš být rozkojena. U nás cpali dětem dudlíky už v porodnici (sestra tam dokonce měla řeči, když zjistila, že sem si do porodnice žádný nebrala).

Uživatel je onlineandelka83
Generální žvanilka 21146 příspěvků 25.07.19 17:15

Ahoj, někomu jo, někomu ne. Já jsem u všech ( mám tři) dudlík zkoušela, ale nám to asi kojení kazilo. Takže jsem nenutila a v podstatě mám bezdudlikove děti ( a žiju :lol: ) Že jenom žužlá nevadí, i tím se laktace podporuje. Jediný problém může být, že bradavka a okolí je ještě citlivá, může se rozmacet a být náchylná k poranění. Já jsem většinou nějaké potíže měla, první tři měsíce. Ale od té doby všechno úplně v pohodě ( nejmladšímu je 6 měsíců, pořád kojený)

Prigionia
Kecalka 348 příspěvků 2 inzeráty 25.07.19 17:15

Ja dala dudlik hned v porodnici a kojím ještě teď. Prcek má skoro rok ;) podle mě čím dřív tim líp, pak ten dudlik už nebude chtít (teda pokud chceš dudlik dávat) ;) :mavam:

Generální žvanilka 21146 příspěvků 25.07.19 17:17

U nás se na dudlík moc netvářili. Jedna maminka ho dávala, malá byla hodně uřvana, sestra to nakonec zhodnotila, že maminka stejně kojit nechce a doma dá flašku, tak jí to nerozmlouvala.

lucenka
Hvězda diskuse 37480 příspěvků 25.07.19 17:22

Dala jsem ho klukovi hned po příchodu z porodnice. V porodnici jsem neměla odvahu a pak jsem toho litovala). V pohodě jsem kojila do roku, než jsem kluka cíleně odstavila, protože už mi kojení vadilo.

beruska9
Extra třída :D 11309 příspěvků 25.07.19 17:23

Tezko rict…nekdo to nedoporucuje, ale spousta mimin ho ma a v pohode :nevim: Ja dala u prvniho ve 3 tydnech, u druheho ve 3 dnech (presne jak pise @andelka83, kvuli bolesti bradavek) a problem nebyl…

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 25.07.19 17:23

Oba kluci ho meli už v porodnici a v pohodě

Elath
Kecalka 326 příspěvků 25.07.19 17:24

Nam rekli a pediatr to potvrdil, ze v sestinedeli se nedoporucuje. Kazi to kojeni, protoze mimco jeste nerozezna rozdil a oboje se cumla uplne jinak a kojeni se stale uci (i kdyz.se muze tvarit ze uz to umi). Samozrejme nam to nezakazal, protoze se muze stat, ze jinak uklidnit nejde, ale nedoporucil.

Generální žvanilka 21146 příspěvků 25.07.19 17:30

Mně ve chvíli, kdy syn přijal dudlík ( bral ho tak mezi 2 a 10 týdnem), začal postupně méně otevírat pusinku a byl problém s přisávánim.

MichaelkaT
Kecalka 150 příspěvků 25.07.19 17:33

Pokud to neni nutny, nedavej,. My davame dudlik akorat ven do kocaru, kdyby rval (coz nerve skoro nikdy), jinak doma vzdy resime jinak - dam prso, pochovame, satek atd. Kdyz mu ho nedas, aspon ho nebudes muset odnaucovat :) ale my treba jak ho moc nepouzivame tak ho plive, neumi si ho moc chytit, nebot u kojeni deti vykonavaji jiny pohyb nez u dudani dudliku. A muze ale nemusi ti kazit techniku kojeni. Osobne bych se priklanela k tomu mu ho proste nedavat, pokud to neni nezbytne ;) a to ze si podudava prso je normalni, uklidnuje a uspava se tim, pokud te to neboli tak ho nech, odmenou ti bude spokojene a klidne miminko. Ja ho nechavam kazdy den navecer pozuzlat i pres hodku :lol:

unuděná
Echt Kelišová 8483 příspěvků 25.07.19 17:39

Tohle je hrozně individuální, já u prvního odolávala s dudlíkem dlouho, protože jsem právě pořád slyšela ty rady ohledně kojení ablababla a byla z toho akorát na nervy. U druhého jsem se naštvala a dudlík natajňačku (v porodnici to moc rádi nevidí) dala hned druhý den a zaplať pánbů!! S kojením to neudělalo vůbec nic a to jsem ještě ani nebyla rozkojená. Pak mi laktace naskočila bez problémů a kojila jsem dlouho.

M-A
Kecalka 447 příspěvků 25.07.19 17:44

@Deňa1995 ja teda nebudu odpovidat, ale pogratuluju k miminku. Vidala jsem te tady s vetsinou podobnyma otazkama, ktere trapily i me, tak jsem si zapamatovala jmeno :) ja uz to mam taky za sebou, vcera brzo rano :dance:

nozu
Extra třída :D 12700 příspěvků 25.07.19 18:37

Já měla obě děti silně dudlíkové a problém s kojením jsem neměla. mladšímu jsem dala dudlík už v porodnici, jinak by vyžadoval být přisátý pořád a bolelo ho pak břicho. Al musíš se rozhodnout podle sebe, je možné, ze tvému dítěti to kojení naruší.

chaela
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 25.07.19 19:09

U staršího jsem měla v hlavě všechny ty reci o zkaženém kojení, tak jsem dala dudel až ve chvíli největšího zoufalství ve 3 týdnech. Jak jsem si nadávala… mladší ho dostal hned v porodnici a teď to tak udělám zas.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama