Opruzeniny u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 14:03
Opruzeniny u miminka

Dobrý den, mám měsíční miminko a máme opruzeniny. Hodně vetrame, ale záhyby se špatně vyvetraji. Myji vodou… máte zkušenost? :,( :,(

edit adminem - umazána fotografie dětských genitálií

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ravedd
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 25.07.19 14:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám měsíční miminko a máme opruzeniny. Hodně vetrame, ale záhyby se špatně vyvetraji. Myji vodou… máte zkušenost? :,( :,(

Imazol nám vždy zabral a budu asi rejpal ale taková fotka na net nepatří

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 25.07.19 14:06

Chudáček :? Bež k dr předepíše ti Imazol, nám na opruzeniny dosti pomohl ale tak moc jsme to teda neměly :?

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 25.07.19 14:08

@Kristýna 526 imazol je volně prodejný tak bych ho koupila rovnou :)

Ennny
Závislačka 4233 příspěvků 25.07.19 14:09

Imazol a omývat heřmánkem

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 25.07.19 14:11

@Ravedd aha vidíš to a já mám za to že je na předpis :lol: dobré vědět :kytka:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2493 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 14:17

Hlavně větrat. A otírat heřmánkem, repikem nebo dubovou kůrou (odvary).

A holka příště bacha na první příznaky, takhle moc se to neudělá z ničeho nic :?

SlečnaDahlia
Závislačka 2791 příspěvků 25.07.19 14:27

Mazat, nechat vykoupat v heřmánkové lázni. Uvař balík heřmánku, nechej odstát, ať je vlažný, nalij do vaničky a nechej vykoupat. A každopádně řešit příčinu: může mu nesedět značka plen nebo je opruzený z příliš agresivní stolice, tak je třeba popřemýšlet, co a jaké značky jí/co jíš ty, pokud kojíš.

A smaž tu fotku. Všichni tady víme, jak vypadá opruzenina, a o to, aby si nad zadečkem tvého syna vyhonil kdejaký úchyl tady, asi nestojíš.

Týnka20
Kecalka 461 příspěvků 25.07.19 14:31

Urcite uvar rapik a pri kazdym prebalovani omyvat rapikem a, ne vlhcenyma ubrouskama!! A urcite jak pisou holky.. avtaky bych mazala necim suchym.. sudocream.. ale takovy opruzeniny jsem, teda nevidela.. :? Nemusi mu delat dobre i krem nanebo opruzeniny… ja koupila ted od bevoly a malej se po druhym mazani zacal taky osypavat, takze to letelo hned do kose, prroze se nikdy jeste neoprudil..

toma0105
Kecalka 402 příspěvků 25.07.19 14:37
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám měsíční miminko a máme opruzeniny. Hodně vetrame, ale záhyby se špatně vyvetraji. Myji vodou… máte zkušenost? :,( :,(

Fotku smaž, v práci používáme sudo krém, je hodně oblíbený. Jinak hodně větrat a nenechat to zajít takhle daleko..

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 25.07.19 14:37

Je důležité ta třísla udržovat. Já při každém přebalení třísla vezmu vlhcenym ubrouskem, vyfoukat dosucha a pak maznu modrou indulonou - trošku silnější vrstvičku. Bacha na záhyby na krku- je potřeba je důkladně umýt, vyfoukat dosucha a namazat olejíčkem každý den - tam slezla takhle kůže memu prvnímu dítěti. Tohle je už zranění, takže doporučuji odvarem z dubové kůry opláchnout po každém přebalení, vyfoukat dosucha a dát silnou vrstvu sudocreamu dokud se to nezhojí.

Příspěvek upraven 25.07.19 v 14:42

Micilin
Stálice 89 příspěvků 25.07.19 14:37

Prosím fotku smaz. Urcite pomůže otirat repikovym čajem, vetrat a mazat Imazolem, ten se ale nesmí používat moc dlouho, jen dokud se to nezlepší z toho nejhoršího, pote Sudokremem. Zvazila bych změnu značky plen, praciho prášku atd. Plenky bych dávala aspoň ted idealne látkové, ma to opruzene chudacek fakt moc.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12208 příspěvků 25.07.19 14:54

U nás pomohlo větrat, dát látkové pleny místo papírových, přestat používat vlhčené ubrousky (ty dělaly největší zlo), místo těch ubrousku omývat čistou vodou nebo já omyvam hermankem (mám v misce hermankovy čaj a namočím v tom kousek perlanu a to použiji místo ubrousku), a pak mazat, nám nejvíc pomáhá sudocreme (někomu bepanthen, infadolan, rybilka zkuste co půjde vám)

Josefína 1234
Povídálka 12 příspěvků 25.07.19 14:57

Já vždycky používala Sudocream…kolikrát nešel ani umýt, jak dobře držel. :)

Sue2008
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 15:09

Imazol. Na heřmanek bacha, může byt dost silný alergen, ať vám nepřitíží. A zkus latkove pleny, klasické čtverce, klidně bez svrchních. Sice budeš pořád přebalovat, ale parádně to větrá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama