Opruzeniny u miminka

Anonymní
25.7.19 14:03

Opruzeniny u miminka

Dobrý den, mám měsíční miminko a máme opruzeniny. Hodně vetrame, ale záhyby se špatně vyvetraji. Myji vodou… máte zkušenost? :,( :,(

edit adminem - umazána fotografie dětských genitálií

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4477
25.7.19 14:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám měsíční miminko a máme opruzeniny. Hodně vetrame, ale záhyby se špatně vyvetraji. Myji vodou… máte zkušenost? :,( :,(

Imazol nám vždy zabral a budu asi rejpal ale taková fotka na net nepatří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.19 14:06

Chudáček :? Bež k dr předepíše ti Imazol, nám na opruzeniny dosti pomohl ale tak moc jsme to teda neměly :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
25.7.19 14:08

@Kristýna 526 imazol je volně prodejný tak bych ho koupila rovnou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4629
25.7.19 14:09

Imazol a omývat heřmánkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.19 14:11

@Ravedd aha vidíš to a já mám za to že je na předpis :lol: dobré vědět :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3340
25.7.19 14:17

Hlavně větrat. A otírat heřmánkem, repikem nebo dubovou kůrou (odvary).

A holka příště bacha na první příznaky, takhle moc se to neudělá z ničeho nic :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3457
25.7.19 14:27

Mazat, nechat vykoupat v heřmánkové lázni. Uvař balík heřmánku, nechej odstát, ať je vlažný, nalij do vaničky a nechej vykoupat. A každopádně řešit příčinu: může mu nesedět značka plen nebo je opruzený z příliš agresivní stolice, tak je třeba popřemýšlet, co a jaké značky jí/co jíš ty, pokud kojíš.

A smaž tu fotku. Všichni tady víme, jak vypadá opruzenina, a o to, aby si nad zadečkem tvého syna vyhonil kdejaký úchyl tady, asi nestojíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
25.7.19 14:31

Urcite uvar rapik a pri kazdym prebalovani omyvat rapikem a, ne vlhcenyma ubrouskama!! A urcite jak pisou holky.. avtaky bych mazala necim suchym.. sudocream.. ale takovy opruzeniny jsem, teda nevidela.. :? Nemusi mu delat dobre i krem nanebo opruzeniny… ja koupila ted od bevoly a malej se po druhym mazani zacal taky osypavat, takze to letelo hned do kose, prroze se nikdy jeste neoprudil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
25.7.19 14:37
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám měsíční miminko a máme opruzeniny. Hodně vetrame, ale záhyby se špatně vyvetraji. Myji vodou… máte zkušenost? :,( :,(

Fotku smaž, v práci používáme sudo krém, je hodně oblíbený. Jinak hodně větrat a nenechat to zajít takhle daleko..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8978

Je důležité ta třísla udržovat. Já při každém přebalení třísla vezmu vlhcenym ubrouskem, vyfoukat dosucha a pak maznu modrou indulonou - trošku silnější vrstvičku. Bacha na záhyby na krku- je potřeba je důkladně umýt, vyfoukat dosucha a namazat olejíčkem každý den - tam slezla takhle kůže memu prvnímu dítěti. Tohle je už zranění, takže doporučuji odvarem z dubové kůry opláchnout po každém přebalení, vyfoukat dosucha a dát silnou vrstvu sudocreamu dokud se to nezhojí.

Příspěvek upraven 25.07.19 v 14:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463

Prosím fotku smaz. Urcite pomůže otirat repikovym čajem, vetrat a mazat Imazolem, ten se ale nesmí používat moc dlouho, jen dokud se to nezlepší z toho nejhoršího, pote Sudokremem. Zvazila bych změnu značky plen, praciho prášku atd. Plenky bych dávala aspoň ted idealne látkové, ma to opruzene chudacek fakt moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18238
25.7.19 14:54

U nás pomohlo větrat, dát látkové pleny místo papírových, přestat používat vlhčené ubrousky (ty dělaly největší zlo), místo těch ubrousku omývat čistou vodou nebo já omyvam hermankem (mám v misce hermankovy čaj a namočím v tom kousek perlanu a to použiji místo ubrousku), a pak mazat, nám nejvíc pomáhá sudocreme (někomu bepanthen, infadolan, rybilka zkuste co půjde vám)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.19 14:57

Já vždycky používala Sudocream…kolikrát nešel ani umýt, jak dobře držel. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
25.7.19 15:09

Imazol. Na heřmanek bacha, může byt dost silný alergen, ať vám nepřitíží. A zkus latkove pleny, klasické čtverce, klidně bez svrchních. Sice budeš pořád přebalovat, ale parádně to větrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama