Dupáni sousedů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bydlící
Nováček 8 příspěvků 09.09.19 06:37
dupáni sousedů

Potřebuji spíš poradit a zeptat se jak byste reagovali vy. Do bytu nad námi se nastěhovali noví sousedé (mladá rodina s malým dítětem). Vypadají mile a v pořádku, v bytě provádí rekonstrukci, takže občas slyšíte vrtačku a kladivo. Tohle chápu a nemáme s tím problém. Potíže je v tom, že strašně dupají. Připadá nám, že chodí bez bot a našlapují na patu. Dělá to docela velké rány do podlahy, myslím, že si to neuvědomují. Jak byste situaci řešily vy? Už několik dní si říkám, že bych za nimi skočil a poprosil je o řešení. Mimochodem s podobnou věcí za námi přišel soused v bytě pod námi, koupily jsme silnější bačkory a je klid, nic víc nebylo potřeba. Dřív jsme chodili naboso.
Vím je to panelák, takže sousedy zkrátka slyšíte a nedá se tomu vyhnout.
Jak byste celou věc řešily vy? Jak byste reagovali, kdyby na vás zazvonil soused pod vámi a poprosil vás o řešení dupání?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Machstep
Povídálka 46 příspěvků 09.09.19 07:10

Já bych tam slušně došla, řekla jim problém.. A jestli to jsou slušný lidé tak s tím něco udělají. Třeba před tím bydleli v domě a tak jim to nedochází.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 09.09.19 07:10

Řešíme to z druhé strany. Nejmladší syn je hodně živý a mezi dětmi je poměrně velký věkový rozdíl, takže si to sousedi od starších už nepamatuji. Dupat ho naschvál nenechávám, ale aby to bylo dle jejich představ, musel by celý den sedět na zadku. Prostě si zvykni, dítě brzy odroste a už nebude mít takovou tendenci běhat doma. Je to daň za bydlení v paneláku. U nás rozhodně už syn dupe min, než třeba před půl rokem. Vážně si moc neumim představit bačkory, které by tlumily kroky, pokud do bačkor nepočítám takové ty plyšákové zvířecí příšernosti, což dávat dětem na nohy opravdu odmítám.

Bydlící
Nováček 8 příspěvků 09.09.19 07:22

Jen abych doplnil, podle zvuků a jejich frekvence tam dupe,,tatínek" :) to že tam občas proběhne dítě neřeším je to zkrátka dítě ve školkovém věku a to už k tomu patří. Jsem tu v nájmu. Majitel bytu je fajn, ale prakticky ho nevidím. Asi bych to měl správně řešit přes majitele, ale mám pocit, že ten by to nechal být.
Chci se právě vyhnout reakci typu katyna1984 a začít něco na způsob soused si stěžoval, tak mu budeme hodinu skákat po stropě :D prosím berte to s nadhledem, vím že řada maminek je citlivá na jakoukoli kritiku dětí a jejich výchovy. Jak jsem psal výše vypadá to spíš na dupání dospělé osoby

lennkaa
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 09.09.19 07:33

Muzete zkusit za nimi dojit. Z mych zkusenosti to ale nemelo zadny vysledek, mozna jeste naopak v dupani pridali :roll:

Pajka89
Závislačka 2602 příspěvků 09.09.19 07:48

No, kdyby si k nam prisli sousedi stezovat, ze moc dupem, tak bych se asi nad tim zamyslela, jestli by to neslo nekdy/nekde trochu omezit, ale nevim, jestli bysme to byli schopni resit nejak vyrazne :nevim: Nejaka ohleduplnnost k sousedum je urcite na miste, dodrzovat nocni klid apod, ale zas na druhou stranu jsme prisli do bytu bydlet a ne se vznaset :nevim: Jestli sousedi jenom dupou, tak to je jeste v pohode. V panelaku se deji daleko horsi veci :roll: A jestli to fakt nesneses, tak si leda nechat odhlucnit strop..

katyna1984
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 09.09.19 07:49

Tak pokud byl tatinek zvyklý žít v baráku, bude to asi neřešitelné. Lidé žijící v domech chodí prostě jinak než ti, kteří jsou od malička okřikováni, ať nedupou sousedům nad hlavou. Zase pokud se pohybuje běžně po bytě, k tomu chodí do práce.. Tak si nějak neumím představit, že by to bylo tak časté, až by to bylo natolik obtěžující, že bych kvůli tomu riskovala vztahy se sousedy.

Kdo tam bydlel dřív? Není třeba problém v tom, že byl byt prázdný, nebo v něm bydlel někdo postarší, kdo už toho po bytě moc nenachodil?

A ne, není to citlivosti na výchovu dětí, děti držím zkrátka. Je to citlivostí na přecitlivělost sousedů. Prostě pokud mám problém s běžným ruchem mimo noční klid, nebydlím v paneláku. U nás se jedni sousedi hádají tak, že slyšíme slovo od slova i při zaplé tv. Druhý soused hulí tak, že když otevře dveře do bytu, mám kouř až v ložnici. Další zase zpívá na chodbě, když se vrací z hospody. A pak je tu jedna, co se budí ve 4 ráno a klidně jde naklepávat maso na oběd. V každém bytě je něco, co je obtěžující. Ale buď se přizpůsobím já, nebo budu za prudiče. Ber to tak, že se nad vás také mohla nastěhovat parta studentů nebo jiných mladých a dělat po nocích mejdany.

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 23438 příspěvků 09.09.19 07:55
@katyna1984 píše:
Tak pokud byl tatinek zvyklý žít v baráku, bude to asi neřešitelné. Lidé žijící v domech chodí prostě jinak než ti, kteří jsou od malička okřikováni, ať nedupou sousedům nad hlavou. Zase pokud se pohybuje běžně po bytě, k tomu chodí do práce.. Tak si nějak neumím představit, že by to bylo tak časté, až by to bylo natolik obtěžující, že bych kvůli tomu riskovala vztahy se sousedy.

Kdo tam bydlel dřív? Není třeba problém v tom, že byl byt prázdný, nebo v něm bydlel někdo postarší, kdo už toho po bytě moc nenachodil?

A ne, není to citlivosti na výchovu dětí, děti držím zkrátka. Je to citlivostí na přecitlivělost sousedů. Prostě pokud mám problém s běžným ruchem mimo noční klid, nebydlím v paneláku. U nás se jedni sousedi hádají tak, že slyšíme slovo od slova i při zaplé tv. Druhý soused hulí tak, že když otevře dveře do bytu, mám kouř až v ložnici. Další zase zpívá na chodbě, když se vrací z hospody. A pak je tu jedna, co se budí ve 4 ráno a klidně jde naklepávat maso na oběd. V každém bytě je něco, co je obtěžující. Ale buď se přizpůsobím já, nebo budu za prudiče. Ber to tak, že se nad vás také mohla nastěhovat parta studentů nebo jiných mladých a dělat po nocích mejdany.

Cestou po schodoch, po schodoch
poznávam poschodia
poznám po schodoch, po zvukoch čo sme to za ľudia… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 23438 příspěvků 09.09.19 07:58
@Bydlící píše:
Potřebuji spíš poradit a zeptat se jak byste reagovali vy. Do bytu nad námi se nastěhovali noví sousedé (mladá rodina s malým dítětem). Vypadají mile a v pořádku, v bytě provádí rekonstrukci, takže občas slyšíte vrtačku a kladivo. Tohle chápu a nemáme s tím problém. Potíže je v tom, že strašně dupají. Připadá nám, že chodí bez bot a našlapují na patu. Dělá to docela velké rány do podlahy, myslím, že si to neuvědomují. Jak byste situaci řešily vy? Už několik dní si říkám, že bych za nimi skočil a poprosil je o řešení. Mimochodem s podobnou věcí za námi přišel soused v bytě pod námi, koupily jsme silnější bačkory a je klid, nic víc nebylo potřeba. Dřív jsme chodili naboso.
Jak byste celou věc řešily vy? Jak byste reagovali, kdyby na vás zazvonil soused pod vámi a poprosil vás o řešení dupání?

Zkus poprosit s flaškou vína, třeba to projde… :think: na 90% by to mohlo vyjít, když soused nebude idiot, to je těch zbylých 10%.

Enmamma
Závislačka 4133 příspěvků 09.09.19 08:00
@Bydlící píše:

My jsme rodina, kde se dupe a sousedka by nás nejradši zabila. Ono vyřešit to s malými dětmi nelze, ale to si bezdětní a ti, co už mají dávno odrostlé děti neuvědomují. Někdy už jsem úplně na nervy, když děti zakřičí hop a skočí na zem z křesla nebo začnou běhat po bytě. Jsou malé a hyperaktivní. A sousedka začne vzteky mlátit do topení. Takže sousedi, kteří očekávají v paneláku svatý klid jsou za trest.

opozice
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 09.09.19 08:07

Pokud dříve byly na podlaze koberce od zdi ke zdi, dupání slyšet nebylo. V současné době, kdy linolea nahradily laminátové podlahy je dupání slyšet bez nějaké schválnosti a to i při běžné chůzi po bytě. :mrgreen: :mavam:

ugluk
Hvězda diskuse 47565 příspěvků 09.09.19 08:14

Pokud takhle dupe dospělý a vypadají rozumně, normálně bych s nima slušně promluvila. Minimálně pokud rekonstruují (i když pokud občas slyšíte vrtačku nebo kladivo, tak to tam asi tak trochu oprašují, protože opravdová rekonstrukce vydává jiné zvuy :mrgreen: ), měli by zvážit výběr podlahové krytiny. Jestli tam dají plovoučku, uslyšíte i, pokud jim spadne na zem jehla. Což spoustě lidí nedojde, ale slušného člověka když poprosíš, minimálně se nad tím zamyslí a třeba s tím zkusí něco udělat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54874 příspěvků 09.09.19 08:15

Chce to toleranci na obou stranách, Chápu, že někoho štvou extrémě uřvané stádo dětí nebo italská familie, kde lítaj denně talíře, partička studentů, co pořádá 4× týdně mejdan.
Ale prostě běžná rodinka, co doma chodí bosa chůzí, na kterou jsou celý život zvyklí a soused, co po mě bude chtít, abych našlapovala na špičky a kvuli němu chodila v bačkorách… 8o To fakt ne, nikdo by mi nedonutil nosit doma obuv. Nebo buznit chodící děti, aby našlapovali jinak, než jsou zvyklí. Tidle outlocitové si maj vybírat bydlení na samotě, ne v paneláku.

opozice
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 09.09.19 08:17

Zapomeňte na nějaké zlepšení, nebude nic. Stejně tak, jako když u sousedů věčně bez příčiny štěká pes. :mrgreen: ;)

Uživatel je onlinemota
Kecalka 268 příspěvků 09.09.19 08:19

Tak já jsem zrovna případ dupače. Chodím přes patu a vůbec jsem si to neuvědomovala. Až mě na to upozornil manžel, že strašně dupu. Bačkory na nohách nesnesu. Dřív jsem tak nechodila, ale mám bolavé nohy, tak bolesti uhybam právě přes naslapovani na patu. Naštěstí nemám problém, že bych někoho rušila :blush:.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama