Malý dům a novorozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 22:25
Malý dům a novorozenec

Ahoj holky, chtěla by jsem od vás znát jak by jste řešili vy - a hlavně jak fungovat. Budu mít poprvé mimčo, tak vůbec netuším. Bydlíme v malém domku 2 patrovém, ale místnosti jsou opravdu malé tak 5m víc ne. Dole je obývák + kuchynsky kout, malá chodba a koupelna a nahoře místnost (ložnice) a malá šatna. Místnosti jsou vytápěný krbovymi kamny na dřevo i uhlí, ono jak je to malý tak to vždy stačilo. Jedná se mi o to, že vůbec nevím jak s koupáním novorozence a miminka? Je dobré mít vše v ložnici - nacpat sem postýlku, prebalovak i vaničku a nosit si vodu? Původně jsem myslela normálně mít vaničku na stojaně v koupelně, ale někdo zase říká, že lítat s miminkem z koupelny po schodech do ložnice je blbost.
Já chápu, že domek je nepraktický a malý, ale v zimě se tu normálně topí a kdyby náhodou tak elektrika to dojistí.
V tomto ohledu nemám zkušenosti jak se tohle doma vede, vzhledem k tomu, že dítě budu mít prvně. Chci se ale připravit a zjišťovat co a jak. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 9117 příspěvků 08.09.19 22:28

Tak mně se zdá lepší po schodech nosit dítě, než vodu

Aduš8
Kelišová 5535 příspěvků 08.09.19 22:31

My bydlíme v bytě, ale je to spodní část domu. V jednom pokoji jsme netopili vůbec, v ložnici jen přitápěli. Vaničku jsem si nosila do obýváku, později koupala v koupelně ve vaně. S dcerou teď dělám stejně, ve vaně by mě bolela záda. Jinak je další možnost koupit do koupelny takový ten ohřívač, co se přídělá na zeď a zatáhne za šňůrku. Býval dříve v každém panelákovém bytě.

Kelsey
Hvězda diskuse 46772 příspěvků 08.09.19 22:33

No veci na koupani a prebalovani bych nechala v koupelne a v loznici bych si udelala policku, kde odlozit prebalovaci a akutni veci na noc, at nemusis cestovat v noci po schodech.
Prebalovat muzes na posteli.
Jak planujete, ze vyresite male prostory do budoucna?

di.xi.nka01
Kecalka 127 příspěvků 08.09.19 22:34

Bydlime dočasně u taty než dostavime dům a taky je to tu male, dispozice stejne…mám prebalovak v obýváku, vždy si napustim vodu do vanicky a donesu do obýváku na stolek. Prenesu ji z koupelny i sama nenapoustim ji plnou. Nahore v loznici máme postýlku a v obýváku maličkou postýlku na kolečkách kvůli místu + trn prebalovak.

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 08.09.19 22:35

Já bydlím s tátou, s dcerou jsem převážně v mé ložnici v 1. patře, jinak je vše dole. Koupu v koupelně ve vaničce, přenesu v ručníku vedle k tátovi do ložnice kde obléknu a jdem nahoru ke mně. Koupala bych dole, převlékla v obýváku a byla tam s ní, nebo pokud by mimino mělo jít spát tak jít nahoru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 22:36

Jen kvůli koupání mimča, říct že je domek nepraktický…vždyt je to stejně jen chvilková zaležitost, já bych to neřešila a koupala dítě v koupelně.
Známa koupe dítě v jídelně, ale to je z důvodu velmi malého domů, kde bydlí ještě s rodiči. Než si postaví své a taky si poradí

bjitka123
Kecalka 322 příspěvků 7 inzerátů 08.09.19 22:37

Dala bych si vaničku do přízemí někde poblíž koupelny a miminko osušila a ustrojila klidně v obýváku na podložce na gauči nebo jestli máte v přízemí stůl, tak na něm. Lítat s mokrým nahatým miminkem po schodech by se mi nechtělo. Ale časem uvidíš a vychytáš, jak ti to bude vyhovovat.

Mayblobs
Povídálka 43 příspěvků 08.09.19 22:39

Ja se taky priklanim normalne ke koupelne. Pred koupanim (samozrejme dostatecne dopredu) si tam zatopit, miminko vykoupat, oblect a muzes jit. Koukni na salava halogenova topidla. Hod si to do googlu. Urcite neco vyberete. Kamaradka to taky mela v koupelne a topila tim, kdyz mela malou a myla ji tam a prebalovala.

Aduš8
Kelišová 5535 příspěvků 08.09.19 22:46

Jinak, já třeba prebalovak v ložnici nevyužila, měla jsem ho v obýváku a v ložnici jen pleny a vlhčené ubrousky. Přebalovala jsem v posteli na jednorázové podložce, nechtělo se mi vstávat. Teď to dělám stejně :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 22:49

Děkuji za názory.
Tak topení tu není zavedené, nebylo nikdy potřeba a pro nás je to taky přechodné, pro 3 je dům akorát, ale do budoucna plánujeme stěhování do většího, až bude malý potřebovat pokoj už tu být nechceme i když pokoj dětský se ze šatny udělat da. Jinak ku velikostem místnosti zatím krbová kamna stačila, otázka pár minut než to vytopi, malé místnosti, stropy nízké, plastová okna, nebyl důvod řešit tu zavedení plynu nebo tak. Koupelna se přitápí i v místnostech je El. radiátor „kdyby náhodou“ ale zima tu není. Dum je zařízen klasicky po novějším, není to uvnitř nějaká barabizna jen to prostě stačilo. A myslím že i stačit bude, jen mě jedna paní nasadila brouka do hlavy kvůli tomu koupání.

iwa83
Echt Kelišová 7851 příspěvků 08.09.19 22:52

Taky máme ložnici v patre, dcery jsem koupala obě dole v koupelně. Nevidím v tom problém. Naopak já jsem se vždy snažila, aby ložnice byla „na spaní“. A teď s tou mladší to krásně funguje. Prostě ví, že tam se spí… Ale chápu, že každé dítě je jiné. Ale u nás bylo a je koupání a pak postel. Představa že ješté vyklízím ložnici od vaničky a chystám na spaní… ne, děkuji. To s ní radši půjdu po schodech.

Jen jako malé miminko jsem musela v noci přebalovat a to jsem hold slezla dolů po schodech. Jinak mám přebalovák na pračce dole v koupelně (manžel udělal takovou ohrádku). I věci na převlečení máme stále dole. Hore v ložnici jen naše postel a postel miminka.

Příspěvek upraven 08.09.19 v 22:57

Runina
Stálice 73 příspěvků 08.09.19 22:55

Tak my jsme to měli podobně a měli jsme přebalovák a oblečení miminka dole, koupali a převlékali jsme dole v koupelně a nahoru chodili na spaní… nepřijde mi na tom nic divného ;) Měli jsme teda přebalovák i nahoře v ložnici, ale nutné to rozhodně nebylo, moc jsme ho nepoužívali ;)

Michelle_M
Závislačka 2815 příspěvků 08.09.19 22:56

Určitě bych netahala vaničku a vodu po schodech. Normálně vykoupej v koupelně, hoď si na vanu / pračku / nebo jen na zem přebalovací podložku, kde ho pak osušíš, do něčeho zabalíš a odneseš nahoru. Samostatný přebalovák podle mě není nutnost, pokud řešíš prostor v ložnici, stačí dobrá podložka s mantinelem, kterou pak zašoupneš kamkoliv, aby nepřekážela (otázka je, jak máš vyřešené úložné prostory, já měla ve spodním patře přebalováku papírové i látkové pleny a pár dalších blbostí typu kosmetika a vlhčené ubrousky, které bych stejně musela nacpat do nějaké skříňky). Taky topíme krbovkami, u malých mimin jsme večer dost využili menší elektrické přímotopy, malý prostor dokážou rychle příjemně vytopit.

alilauter
Kecalka 457 příspěvků 08.09.19 22:58

Ahoj, ještě bych přidala, že my jsme třeba koupali max jednou týdně. Malej to moc nemusel, takže jsme to nehrotili a podle pediatra úplně v pohodě. Koupání ho začalo bavit, až když seděl. Takže si ty věci nech v koupelně a pripojuji se, prebalovaci pult byl zbytečná investice. Na posteli a když začal být mobilnejsi tak na zemi… :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama