Nezabezpečené schody a dítě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 10:19
Nezabezpečené schody a dítě

Ahoj, možná trochu podivný dotaz, ale přemýšlím nad tím delší dobu a asi potřebuju uklidnit…Budeme se stěhovat z bytu do rodinného domu, kde dole budou prarodiče a my nahoře. Z patra v chodbě jsou schody dolů do přízemí, nejsou tam dveře nebo tak, klasické schody v rodinném domě. A já mám obavy, že mi v noci dítě může-nevím proč-utéct z postele a rozespalé spadnout z těch schodů 8o…(Ne, v noci nebude mít důvod chodit dolů, wc bude i nahoře u nás, je už dost velký, a zřejmě by mě vzbudil, kdyby cokoliv, ale stejně…když je rozespalý, chová se nepředvídatelně, vnímá jen napůl-ani to ne a ráno si nic nepamatuje. Takže se bojím, aby prostě rozespalý někam nechtěl třeba odejít a nespadl :(..)..Nevím, jak se té myšlenky zbavit, nebo jak to řešit..v tom bytě je to prostě tak bezpečné, i když by se mi stalo že bych třeba na pár minut usnula, tak se mu tu víceméně nic nemůže stát, pokud mám vše zabezpečeno…Ale ten velký barák mě trochu děsí :(

Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 07.09.19 10:27

Jestli neumí chodit, dal bych tam zábranu, jestli umí, naučil bych ho chodit po schodech.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 07.09.19 10:28

Udělat zabranu? Máme ji taky a je to proste jistota ;)

Uživatel je onlinechaela
Závislačka 2513 příspěvků 07.09.19 10:30

To lehce vyřeší zabrana. Taky jsme to řešili, ale máme z obou stran schodů dveře takže je na nic prostě zamykame. Zatím se nikdy nestalo, že by kluci v noci někde chodili a spletl si dveře, ale člověk nikdy neví. Já jsem byla jako dítě namesicna a rodiče kvůli mně zamykali byt a nesměli nechat otevřené okno.

Janli
Extra třída :D 10169 příspěvků 07.09.19 10:49

Přestaň se stresovat a nechte udělat od truhláře branku na schodiště. Ty kupovaný jsou k prdu, mají dole lištu a to si tak akorát koleduje o zakopnutí. Tahle nás vyšla na necelou tisícovku a máme svatej klid. Nezabezpečený schodiště nechá s malým dítětem snad jen idiot.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.09.19 10:50

Hele ona ta úzkost z takovéhle nesmyslné drobnosti bude maskovat jen nějakou hlubší obavu, že?

Té potřebuješ čeli, protože jinak i když si pořídíš zábranu na schody, tak si úzkost najde nějakou další blbost, kterou tě bude mučit…

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 07.09.19 10:58

A ještě se doplním - pokud už dítě chodí, vyřešil bych osvětlení schodiště, páč malé děti obvykle na vypínač nedosáhnou…

llida
Kecalka 495 příspěvků 07.09.19 13:28

Seznamis prcka se schody, on se nauci je respektovat, deti nejsou hloupe… syn v roce zvladal po nich lezt… pro svuj klid v noci muzes dat zabranu… nestresuj se predcasne, urcite to bude v pohode :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 13:38

Díky, takže zábrana to jistí. A jak to děláte pak, když už jsou děti větší, třeba pětileté a víc? Prostě se už nebojíte, že by mohlo v noci pro něco jít a třeba zakopnout? Já pochybuji, že mi ten strach za pár let zmizí..

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 07.09.19 14:57

Zábranu jsem dali pryč snad ve dvou letech, takže u pětiletého jsme schody fakt neřešili.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 07.09.19 16:01
@Anonymní píše:
Díky, takže zábrana to jistí. A jak to děláte pak, když už jsou děti větší, třeba pětileté a víc? Prostě se už nebojíte, že by mohlo v noci pro něco jít a třeba zakopnout? Já pochybuji, že mi ten strach za pár let zmizí..

Uplne stejne tam muzete padnout vy nebo manzel. To budete resit jak?

A co by tam zrovna u tech schodu mel zakopavat a padat dolu? Snad vi ze jsou tam schody. Jinak urcite bude fungovat zavirani ditete do klece na noc.

Lenka_Hal
Extra třída :D 10177 příspěvků 07.09.19 21:56

Je fakt, ze decka byvaji pri hre rozjivene, nekoukaji, ty male jsou jeste nesikovne. Ja zabranu jeste nechavam, mame dvou a pul starou holcicku. Kdyz jeste nebyla, kluci byli uz velci, jedna navsteva (5let)se nam tu ze schodu zkutalela…dost desivy pohled, videt tak to svoje dite, tak to jen tak nerozdycham…fakt nevim, jak dlouho zabranu necham, rozhodne se jeste nechystam ji sundat.

Váš příspěvek
Reklama