Pračka a závan prádla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dog.s
Kecalka 138 příspěvků 03.09.19 23:37
Pračka a závan prádla

Ahoj ženy. Prosím vás, nevíte co by to mohlo být a co na to?
Poslední dobou, když vytáhnu prádlo z pračky tak cítím, když k němu čuchnu, že lehce zavání, nesmrdí nijak extra hnusně a na dálku, prostě jen jako zatuchlá voda či jak to popsat, prostě jako kdyby tam bylo pár dnů, přitom ho vyndám hned. :nevim: Už jsem použila ocet, calgon, program na čištění pračky a pořád stejný. Mám doma 2 ovčáky, ale zamoření chlupama nejsme, uklízím denně a peru tam max. pelechy a menší koberce a podložky a to fakt občas, pravidelně jen hadr na mop. Oblečení moc chlupatý není, prostě mám psy, ale dávám na čistotu tak jako tak, takže to nemůžou být nějaký extra zátěže pračky. Mám ji asi rok, takže ani stará není. Buben je čistý, lesklý, uvnitř nic necítím filtr taky, dovnitř nevidím max. vytáhnu jen ten filtr no :nevim:

Reakce:
MP Krista
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 03.09.19 23:46

Zkusila jste vyčistit zásuvku na prací prostředky? Jinak já na psí deky a třeba jezdecké oblečení používám desinfekční gel z dm. Pracku nezavíram, nechám větrat. Ještě zkuste vytrit a vyčistit žlábky v gumovem těsnění kolem dvířek a vyčištění pračky spec. prostředkem při programu 95 stupňů.

dog.s
Kecalka 138 příspěvků 03.09.19 23:55

Pračku taky nechávám otevřenou po praní. Já ty psí hadry zas tak moc neperu max. 1× měsíčně. Na našem toho moc není většinou se očistíme kartáčem, když už se psy nějak víc řadíme, ale to fakt jen v době línání jinak psi moc nepouští. Jediný co tam házím s chlupama je ten mop, co nepobere vysavač je na něm, ale to by pračka vcelku nic nevydržela na to že je nová.
Zásuvky na prášek jsem nezkousela, vypadají čistě, ale určitě zkusím. Těsnící gumu jsem nezkousela, myslela jsem, že se tam dostane ten calgon či ten ocet a ani nevím, že to jde vyndat. Ještě mě napadlo koupit jinou hadici, jinak fakt nevím :nevim:

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 03.09.19 23:58
@dog.s píše:
Pračku taky nechávám otevřenou po praní. Já ty psí hadry zas tak moc neperu max. 1× měsíčně. Na našem toho moc není většinou se očistíme kartáčem, když už se psy nějak víc řadíme, ale to fakt jen v době línání jinak psi moc nepouští. Jediný co tam házím s chlupama je ten mop, co nepobere vysavač je na něm, ale to by pračka vcelku nic nevydržela na to že je nová.
Zásuvky na prášek jsem nezkousela, vypadají čistě, ale určitě zkusím. Těsnící gumu jsem nezkousela, myslela jsem, že se tam dostane ten calgon či ten ocet a ani nevím, že to jde vyndat. Ještě mě napadlo koupit jinou hadici, jinak fakt nevím :nevim:

Těsnění nevyndavam, jen ho pečlivě projedu hadrem a pak dosucha. Divila byste se, co tam bývá. Nenechávát pradlo v zavřené pracce po skončení cyklu.

Aduš8
Kelišová 5533 příspěvků 04.09.19 00:00

Čistím pračku zásadně jedlou sodou(dám jí pořádnou dávku místo pracího prášku) a místo máchadla naleju ocet. Ty speciální čističe jsem zkoušela a nikdy mi pračku tak dobře nevyčistily. Otírat pravidelně gumy kolem bubnu a alespoň jednou měsíčně vyčistit šuplík na práci prostředky. Zatuchne většinou máchadlo.

Janli
Extra třída :D 10170 příspěvků 04.09.19 00:22

Nalej do pračky 2deci sava a projeď prací cyklus a pak ještě dej máchání, aby jsi dostala pryč i zbytek sava. Taky mi to pračka dělá. Zřejmě někde uvnitř zůstává stát voda. Pračka před touhle mi to nedělala. Čištění čímkoliv jiným nepomáhá, otevřenou ji nechávám taky, aviváž nepoužívám...… Jak pár dnů neperu, tak začíná smrádnout. Pekelně mě to štve, ale co nadělám. Příště jinou značku…

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 04.09.19 00:33
@Janli píše:
Nalej do pračky 2deci sava a projeď prací cyklus a pak ještě dej máchání, aby jsi dostala pryč i zbytek sava. Taky mi to pračka dělá. Zřejmě někde uvnitř zůstává stát voda. Pračka před touhle mi to nedělala. Čištění čímkoliv jiným nepomáhá, otevřenou ji nechávám taky, aviváž nepoužívám...… Jak pár dnů neperu, tak začíná smrádnout. Pekelně mě to štve, ale co nadělám. Příště jinou značku…

Aha, tak to se mi nestává, tak to bude fakt asi problém s tou zbytkovou vodou.

pannda
Kelišová 7152 příspěvků 39 inzerátů 04.09.19 06:07
@MP Krista píše:
Aha, tak to se mi nestává, tak to bude fakt asi problém s tou zbytkovou vodou.

Nikdy se mi to nestalo, vždy jsem měla odtokovou hadici dlouze na podlaze, než je ke konci zvedlá do odtoku vany. Může to být i zbytkovou vodou, která zůstává, když je třeba hadice od výpustě hned ohnutá vzhůru, zkuste ještě zkontrolovat filtr

Anna85
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 04.09.19 06:08

A peres s praskem nebo gelem?
Mne takhle pracka zasmradla vzdy po gelu. Nekde se tam usazujou zbytky a pak to zatuchne. Takže vycistit. Octem nebo jedlou sodou. Nalit/nasypat a pustit naprazdno na vyssi teplotu jeden cyklus.

Yves6511
Kecalka 419 příspěvků 04.09.19 07:05

Nemáte náhodou pračku se sušičkou? Slyšela jsem případ, že si paní strašně stěžovala opraváři, že jí po praní a sušení prádlo strašně páchne a furt na nic nemohli přijít, až došli k tomu, že paní dává aviváž a to se do sušičky prý nesmí nebo co.. :nevim: Pokud jste vyzkoušela všechny druhy čištění (savo, projet cyklus na co nejvyšší teplotu, ocet, sodu, kyselinu citronovou, vyčistit filtr, šuplík na prací prostředky.. ) a pořád to dělá, může to být už starší pračkou..

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4373 příspěvků 04.09.19 07:07

@dog.s Tohle řešila ségra, i se servisem, prý se to stává pračkám ve kterých se nepere na 90. Já třeba ručníky a ložní prádlo peru na maximální teplotu a se zápachem jsem nikdy neměla problém. A to používám jednom koncentrované prací gely. Žádnou aviváž nebo něco podobného.

Váš příspěvek
Reklama