Darování nemovitosti - daň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pea12
Povídálka 41 příspěvků 08.09.19 20:21
Darování nemovitosti- daň

Dobrý den, děda mi chce darovat byt. A chtěla bych se zeptat zda budu platit nějakou daň apod. Děkuji ;)

Reakce:
Leona.71
Povídálka 46 příspěvků 08.09.19 20:35

V rámci rodiny se daň neplatí.

Uživatel je onlineDzeiny
Povídálka 28 příspěvků 08.09.19 20:37

Presne tak, dan se neplati, jenom pokud to budete prepisovat u notare, vezme si za to poplatek a prepis v katastru :)

eumedon
Extra třída :D 14618 příspěvků 08.09.19 21:05
@Leona.71 píše:
V rámci rodiny se daň neplatí.

Přesněji řečeno - v linii přímé, a to dědeček/vnučka je.
https://www.kurzy.cz/…darovaci.htm

Příspěvek upraven 08.09.19 v 21:07

mau-mau
Závislačka 4334 příspěvků 08.09.19 21:06

A nevite nahodou, at to nemusím hledat, když se daruje od jednoho z rodičů manželů do SJM, tak ten z manželů, který není jejich dítě, ale je snacha/zeť, tu daň platí, ale druhý (dítě dárců) ne? Nebo to neplatí ani jeden, že se „sveze“ s tím dítětem?

eumedon
Extra třída :D 14618 příspěvků 08.09.19 21:09
@mau-mau píše:
A nevite nahodou, at to nemusím hledat, když se daruje od jednoho z rodičů manželů do SJM, tak ten z manželů, který není jejich dítě, ale je snacha/zeť, tu daň platí, ale druhý (dítě dárců) ne? Nebo to neplatí ani jeden, že se „sveze“ s tím dítětem?
… od příbuzného v linii přímé a linii vedlejší, tedy dary od rodičů, prarodičů, dětí, vnoučat, manžela, sourozence, strýce, tety, synovce nebo neteře, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů,

Vychází mi, že je to osvobozeno od daně.

Pedro 00
Závislačka 4018 příspěvků 08.09.19 21:19
@mau-mau píše:

Nikdy bych nedaroval do SJM, ale pouze dětem, protože mé dítě by v případě rozvodu muselo partnera vyplatit. Člověk nikdy neví, jak se to zvrtne.

mau-mau
Závislačka 4334 příspěvků 08.09.19 21:24
@eumedon píše: … od příbuzného v linii přímé a linii vedlejší, tedy dary od rodičů, prarodičů, dětí, vnoučat, manžela, sourozence, strýce, tety, synovce nebo neteře, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů,Vychází mi, že je to osvobozeno od daně.

Děkuji :srdce:

@Pedro 00 Ty ne, ale já jsem tady ta snacha, takže mně to rozhodně nevadí :mrgreen:

Pedro 00
Závislačka 4018 příspěvků 08.09.19 23:03
@mau-mau píše:
Děkuji :srdce:@Pedro 00 Ty ne, ale já jsem tady ta snacha, takže mně to rozhodně nevadí :mrgreen:

Tomu rozumím. Vzhledem k tomu, že dary obecně nespadají do SJM, ze strany darujících je to velkorysé. Ze zkušenosti bych dodal - příliš velkorysé - ségra musela vyplatit manžela z bytu, který jim zaplatili naši rodiče. To samozřejmě ve tvém případě nehrozí :D

Sarianka
Nováček 1 příspěvek včera v 19:00

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, teď už s bývalým přítelem jsem si vzali hypotéku na dům (nevydrželo to a rozešli jsme se) dohodli jsme se že hypotéka se přepíše na mě a dům také jen nevím zda to jde udělat abych neplatila podruhé daň z nabytí nemovitosti a také pozemku jako je zahrada( po druhé proto, protože poprvé ji mám již v hypotece kterou zplacim). Jestli stačí darovací smlouva a čestné prohlášení že jsme spolu víc jak rok žili ve společné domácnosti? :think: moc děkuji za zkušenosti :)

Váš příspěvek
Reklama