Důvody k interrupci

Anonymní
6.11.19 07:49

Důvody k interrupci

Ahoj, prosím vás, než začnete „měla jsi se chránit“ a tak podobně, tak si to nechte pro sebe. Tohle nepotřebuji slyšet, jelikož se nejedná o můj případ, ale spíše o takovou studii.

Již z názvu je patrné, co mě zajímá. Více mě to ale zajímá z osobní zkušenosti, jaké jste daly důvody k interrupci a jak to vlastně probíhá? Přijdete za svým lékařem a prostě mu oznámíte „nechci to, chci potrat?“.

Ještě jednou pro upřesnění, pouze mě to zajímá.

Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62160
6.11.19 07:50
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím vás, než začnete „měla jsi se chránit“ a tak podobně, tak si to nechte pro sebe. Tohle nepotřebuji slyšet, jelikož se nejedná o můj případ, ale spíše o takovou studii.

Již z názvu je patrné, co mě zajímá. Více mě to ale zajímá z osobní zkušenosti, jaké jste daly důvody k interrupci a jak to vlastně probíhá? Přijdete za svým lékařem a prostě mu oznámíte „nechci to, chci potrat?“.

dneska uz se snad zpovidat nikomu nemusis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26187
6.11.19 07:51

Nemusíš nikomu říkat žádný důvod. To se dalo za komunistů u komise. Je to tvoje rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 07:52

@Venetia Nevím jak to myslíte. Zda někdo odpoví na mou zvědavost, je to jeho věc, může taky anonymně. Pokud nárážíte, proč jsem se obhajovala již v první větě, je to z toho důvodu, že jsem se v hodně diskuzích setakla s ukamenováním jenom při slově „potrat“. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4787
6.11.19 07:52
@Anonymní píše:

Jasně, jen Tě to zajímá, ale nechceš slyšet odsudky..nee nemusíš se zpovídat, je to jen tvé rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62160
6.11.19 08:14
@Anonymní píše:
@Venetia Nevím jak to myslíte. Zda někdo odpoví na mou zvědavost, je to jeho věc, může taky anonymně. Pokud nárážíte, proč jsem se obhajovala již v první větě, je to z toho důvodu, že jsem se v hodně diskuzích setakla s ukamenováním jenom při slově „potrat“. :zed:

co jak myslim? V kazde diskuzi te ukamenuji, ale je to tvoje vec, nemusis to nikomu vysvetlovat ani se zpovidat. To se muselo v dobe komisi, a ta uz je davno za nami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2728
6.11.19 08:23

Pro mě žádný takový důvod neexistuje. Nikdy bych to neudělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 08:26

Anonym 123

Ahoj, nikomu nemusíš nic vysvětlovat. Je to jen tvé svědomí a tvoje dítě.
Pujdeš na gynekologii, udělá ultrazvuk a pak de zeptá zda těhotenství je nebo není plánované pokud ne, zeptá se zda ho chceš či ne. Pokud odpovíš, že ne vypíše žádanku do nemocnice a bude to - pokud bude ještě nějaký čas dá ti možná na rozmyšlenou. V nemocnici se obrň trpělivostí, nevidí to tam rádi a pohledy tě odsoudí. Musíš to zvládnout.
Já byla na miniinterubci z důvodu znásilnění.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 08:28

Anonymní 123

@kavenka
Nikdy neříkej nikdy.
Nikdy totiž nevíš co se může stát.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 08:32

Ahojky! Já na interupci byla jednou, bylo mi v té době sedmnáct a jak už to občas bývá, podcenila jsem ochranu :zed: Ač je to cca osmnáct let, návštěvu gynekologa si do dnes pamatuji přesně… Musím podotknout, že Tě nikdo ke křížovému výslechu :proč, nač atd. nenutí, ale mě se tenkrát zeptal, co mě k tomu vede a já řekla, že ještě studuji, nejsem na dítě připravená, šlo o neplanované otěhotňení… Také mě do potratu nutila matka, která se zapřísáhla, že se o mé děcko nehodlá starat a nijak mě nepodpořila :( Každopádně odpovídat určitě nemusíš, komunismus už je pasé a je to tvá svobodná vůle. Je jasné, že pro většinu žen, natož matek, je tohle samo o sobě těžké rozhodnutí, ať už k potratu mají jakýkoliv důvod. Ač jsem v té době byla nezletilá, studující a vyděšená, zachovala bych se dnes jinak a na interupci nešla, ale to už teď nevrátím… Hodně štěstí při správném rozhodování bez výčitek. Ahoj

• Citovat
  • Nahlásit
24177
6.11.19 08:32

Důvodů můžou být desítky, a málokteré z nich se dají vysvětlit jednou větou.
Pro mě by bylo důvodem k potratu od takových jasných věcí jako je znásilnění nebo těžká deformace plodu až po velmi nepříznivé podmínky žití (a to už tak jednoduché vysvětlit není a nejde to tou jednou větou).
Nebo kdybych otěhotněla třeba právě teď :nevim: čerstvě rozešlá, s penězi nadrc (takže při mateřský bych neuplatila ani nájem, natož, abych měla ty děti čím živit), v nájemním bytě, kde můžou být maximálně dvě osoby (já a syn).
Jenže nejsem kretén a důkladně se chráním, abych tohle nemusela řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16619
6.11.19 08:37

Mám to podobně jako @Mar__tanka1983, těžké postižení plodu, znásilnění nebo velmi (!) tíživá finanční situace.
Nicméně nemusíš hledat důvody a omluvy, jde o čistě tvé rozhodnutí. Na gynekologii prostě řekneš, že dítě je nechtěné, necháš si napsat žádanku na zákrok a je to. Správný gynekolog se v tom pitvat nebude, maximálně se zeptá, jestli jsi si svým rozhodnutím stoprocentně jistá, případně připomene rizika, která zákrok přináší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 08:39

@kavenka opravdu nikdy? Ač nejsem zrovna vyznavačka interupcí, netroufla bych si tvrdit, že nikdy :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 09:15
@kavenka píše:
Pro mě žádný takový důvod neexistuje. Nikdy bych to neudělala.

Opravdu? Zhruba ve 3-4 tt jsem prodělala infekční onemocnění s velkou pravděpodobností velkého poškození, dítě, které by se po tomto narodilo by nejspíš bylo mrzák, který by jenom trpěl. To já bych si rozhodně vyčítala mnohem víc.

• Citovat
  • Nahlásit
62160
6.11.19 09:32
@Mar__tanka1983 píše:
Důvodů můžou být desítky, a málokteré z nich se dají vysvětlit jednou větou.
Pro mě by bylo důvodem k potratu od takových jasných věcí jako je znásilnění nebo těžká deformace plodu až po velmi nepříznivé podmínky žití (a to už tak jednoduché vysvětlit není a nejde to tou jednou větou).
Nebo kdybych otěhotněla třeba právě teď :nevim: čerstvě rozešlá, s penězi nadrc (takže při mateřský bych neuplatila ani nájem, natož, abych měla ty děti čím živit), v nájemním bytě, kde můžou být maximálně dvě osoby (já a syn).
Jenže nejsem kretén a důkladně se chráním, abych tohle nemusela řešit.

Ty jsi rozešla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat