Dvě brigády na DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Le-Nye
Kecalka 159 příspěvků 28.09.14 19:04
Dvě brigády na DPP

Ahoj všem,
zajímalo by mě, jestli máte/měli jste (nebo zkrátka víte, jak to v takovém případě chodí) dvě brigády na dohodu o provedení práce. Jednu takovou mám, a jelikož jsem student a podepsala jsem ‚‚růžové papíry‘‘, nemusím se o nic starat. Vím, že u druhého zaměstnavatele tyto růžové papíry podepsat nemohu, ale zajímalo by mě, jak to chodí - konkrétně, když jsem student, jestli bych musela odvádět sociální a zdravotní a vyplňovat daňové přiznání a zkrátka všechno, co bych v takovém případě musela zařizovat.
Pokud s tím máte někdo zkušenost, moc bych prosila o radu.
 Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 28.09.14 19:32

@Le-Nye nejlepsi je papiry podepsat v praci kde beres mesicne vic penez…na druhe brigade budes muset platit 15% srazkovou dan

Le-Nye
Kecalka 159 příspěvků 28.09.14 19:36

No, já je mám podepsané u dlouholetého zaměstnavatele a teď bych si chtěla ještě jednu brigádu přihodit.
Takže chápu to správně, že pak musím podat daňové přiznání?

Jolynka
Extra třída :D 13635 příspěvků 28.09.14 19:49

@Le-Nye a ten dlouholety zamestnavatel dela rocni zuctovani za tebe? Pokud budes mit dva zamestnavatele tak je nutne podat danove priznani. Pokud by ten prvni zamestnavatel nedelal rocni zuctovani dane, coz obvykle u brigad nedelaji, tak si taky mela kazdy rok podat priznani sama.

Le-Nye
Kecalka 159 příspěvků 28.09.14 20:03

@Jolynka Ano, zúčtování za mě dělal zaměstnavatel.

Hanula1212
Kelišová 5415 příspěvků 28.09.14 20:14

To není pravda. Základní pravidlo je, že nesmí být prohlášení (růžové papíry) podepsané současně u 2 zaměstnavatelů. Tam, kde bude podepsáno, bude srážena zálohová daň a uplatněna sleva na poplatníka, př. na studenta, pokud bude doloženo potvrzení o studiu. Tam, kde nebude podepsáno, bude srážena srážková daň do 10tis., od 10tis. zálohová. Co se týká ročního zúčtování:
pokud byla sražena třeba jen jeden měsíc zálohová daň u obou, pak je povinnost podat přiznání. Pokud byla sražena u jednoho zaměstnavatele zálohová u druhého srážková, pak není povinnost podávat DP, ale bylo by to lepší, protože je teoretická šance, dostat sraženou daň zpátky. Nebo můžete požádat zaměstnavatele o roční zúčtování zaměstnavatele, ale on nezúčtuje tu srážkovou daň, takže je lepší DP podat. Co se týká sociálního a zdravotního, pak u DPP se do 10 tis. pojištění nesráží. Od 10001,– klasicky oboje.

Le-Nye
Kecalka 159 příspěvků 28.09.14 20:25

@Hanula1212 Děkuji! Konečně se v tom začínám trochu orientovat… Já mám podepsané prohlášení a dokládám potvrzení o studiu. Deset tisíc si nevydělám ani zdaleka.
Jde mi o to, že jsem dostala nabídku na další brigádu, jen pár hodin týdně, opět by to byl pouze drobný finanční obnos, ale jelikož jsem měla vždy jen jednu brigádu, netušila jsem, jak to funguje, před. jaké odlišnosti vzniknou, pokud budu mít brigády dvě (kromě zmiňovaného prohlášení podepsaného jen u jednoho zaměstnavatele).

Jolynka
Extra třída :D 13635 příspěvků 28.09.14 20:37

@Le-Nye ale na danovem priznani neni nic tezkeho a vratili by ti zaplacene dane zpet, protoze by si uplatnila v priznani slevu na poplatnika i na ten druhy prijem

Hanula1212
Kelišová 5415 příspěvků 28.09.14 20:43

JJ, od letoška lze do přiznání uvést i příjmy zdaněné srážkovou daní a tyto zúčtovat. Takže podávat přiznání není povinnost, ale byla by s největší pravděpodobností vrácena sražená daň z druhé DPP.

Le-Nye
Kecalka 159 příspěvků 28.09.14 20:44

@Jolynka No, musím se na to víc podívat. Dosud jsem s tím neměla zkušenost. Zatím mi to přišlo jako zbytečná komplikace, vzhledem k tomu, že mám brigádu zhruba na čtyři hodiny týdně. A ta druhá by měla být v podobném duchu.

Hanula1212
Kelišová 5415 příspěvků 28.09.14 20:46

Pokud budeš potřebovat radu s přiznáním, klidně pošli SZ příští rok a dáme to nějak dohromady :D

Jolynka
Extra třída :D 13635 příspěvků 28.09.14 20:49

@Hanula1212 mimochodem kdyz je tu nekdo znaly, tak se zeptam, co delat, kdyz mi zamestnavatel poslal potvrzeni o prijmech jen mailem bez razitka a podpisu, takto mi to asi financak nevezme co? Reklamovala jsem to hned jak mi to poslali, ale bez uspechu, jeste to pak budu zkouset znova zacatkem roku, ale co kdyz neuspeju? Jak se postupuje? Byla to prace na DPP, kde mi prave uplatnovali slevu na poplatnika, ale podepsane prohlaseni ode mne nemaji, nechteli ho, ze kdyby nahodou meli nahlasenou kontrolu tak jim to podepisu, ale ja pak odesla a nic se nepodepisovalo.

Hanula1212
Kelišová 5415 příspěvků 28.09.14 21:08

Tak můžeš ho zkusit klidně použít. Já bych ho asi nevzala, i když pokud zpracováváš 800 přiznání, je fakt, že se spousta věcí přehlédne. Tomu zaměstnavateli klidně můžeš říct, že FÚ po Tobě chce originál, obdrželas výzvu a pokud ho nevystaví, budeš muset FÚ odkázat na něj. A pochybuju, že by to neopravili, hlavně v případě, že nemají od Tebe podpis a uplatnili slevu.

Le-Nye
Kecalka 159 příspěvků 28.09.14 21:13

@Hanula1212 Díky za nabídku. Kdybych byla zoufalá, tak ji rozhodně využiju :).

Jolynka
Extra třída :D 13635 příspěvků 28.09.14 21:18

@Hanula1212 tam je blby ze maji externi ucetni, ta mi prave vystavila to potvrzeni a office manazerka jen preposlala a kdyz sem ji psala ze to musi poslat original s razitkem tak nic, ale v lednu to napisu primo majiteli firmy, podepisuje on, tak snad to podskrabne a necha poslat postou. My se nerozesli tak uplne v nejlepsim, ale mela jsem z toho dojem, ze nevedel jak mi rict, ze uz me tam nechteji (dle meho jejich financni problemy), tak si na me vymyslel blbosti, co jako se mu nelibilo. Napr ze jednou chtel abych zustala dele, ale rekl mi to az jako kdyz jsem mela odchazet a ja nemela poresenou skolku, tak jsem rekla, teda ze se pokusim nejak po telefonu vyresit, aby malou nekdo vyzvedl a on na to, ze teda ne, ze mam jit. No a tohle mi pak vycetl jako ze nejsem flexibilni, ze tohle necekal, pritom jsem nabizela ze zustanu ale ze to musim napred vyresit se skolkou a podle toho.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >