Odejít z práce? Špatný kolektiv

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 08:07
Odejít z práce - špatný kolektiv

Dobré ráno, krátce popíšu o čem přemýšlím, co mě trápí a budu ráda za každý názor. Pracuji jako zdravotní sestra na JIP. Před mateřskou jsem tam pár let pracovala a práci jako takovou milovala, bavila mě, moc ráda jsem chodila do práce. Ale…máme velký, převážně ženský kolektiv, s kterým nesdílíme vzájemné sympatie. Tedy je to asi půl na půl. Ted jsem se na částečný úvazek do práce vrátila a připadá mi to horší. Práce mě stále velmi baví, ale připadám si tam nechtěná, čekají kdy udělám chybu, pomlouvají mě atd. Důvod? Ten mi není úplně jasný, nikdy jsem si s nikým nic neudělala, možná tím že mám dobře situovaného manžela, máme dům atd, dobře vycházím s vrchní a staniční sestrou nevím. Dám příklad, část kolektivu vymyslelo, že mi svedou manžela, já se naštvu a odejdu. To je jeden z mnoha příkladů. Nechodím do práce se kamarádit, ale pracovat, ale nejsem schopna se pomluvami netrápit…Co by jste dělalo vy? Moc děkuji za nézory

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 28.09.14 08:17

Co bych delala. Urcite bych neutikala a vyrikala si to s nima z oci do oci.

Králičice
Extra třída :D 13335 příspěvků 28.09.14 08:19

Podle mě by to jinde mohlo být stejné. Já před mateřskou pracovala v bance (a doufám, že budu i po) a je to tam to samé :-) Pracovní název kurník ;) Máte tam alespoň jediného spojence? Jinak vaší práce si moc vážím :hug:

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.09.14 08:19

Já bych za nima rovnou přišla a zeptala se jich o co jim jde? Na rovinu.

jitkajitkaj
Kecalka 316 příspěvků 28.09.14 08:20

Těžko říct, co bych dělala. Je škoda odcházet z práce, která tě baví, kvůli nějakým pipinám, na druhou stranu vím, že to dokáže pěkně znepříjemnit život. Asi bych se zkusila na ně vykašlat. Jinak máš výhodu, že jako sestra nebudeš mít problém najít si jinou práci.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 28.09.14 08:22

Ignorovala bych je. Ať si každý mysli co chce. Udělám si svou práci a jdu domů. S nadřízenými vycházís dobře, ostatní ti můžou vlézt leda tak na záda ;-)

Příspěvek upraven 28.09.14 v 08:23

suwari
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 28.09.14 08:22

Popravdě, já bych odešla. Nikdy jsem nevydržela tam, kde byl špatný kolektiv a kde jsem se kvůli tomu jen trápila. Takže bych dala výpověď a ve zkušebce si hledala nové místo. Ber to jako příležitost mít se někde jinde dobře :hug:
V moji poslední práci jsem si také necítila dobře, byl tam špatný kolektiv a dala jsem proto výpověď. Teˇpracuju už jinde a jsem šťastná, že jsem to tentkát uělala, protože se mám daleko líp :!

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 08:29

Jsem také sestra, takže vím, o čem mluvíš. Takže vím, že ve směnném provozu si nelze „pomluvy“ jednoduše vyříkat z očí do očí, nikdy tam nejsou všichni přítomni (jestli tedy nepořádáte nějaké mimopodnikové akce, kde se většina sejde). A z vlastní zkušenosti bych nevěřila tomu, že se práce vždy najde. Zvlášť ne dobrá a na JIP.
Takže můj závěr je takový, že s půlúvazkem jsi ideální objekt na pomluvy v ženském koletivu. Jestli tam nejsou takové rozbroje, kdy by ti někdo škodil pracovně, tak bych pomluvy skousla a dělala si své. Máš oporu v nadřízených. Řeči typu „svedeme jí manžela“ bych vůbec nebrala vážně, to jsou ženské/slepičí řeči. V ženském kolektivu se prostě pomlouvat bude.
Ještě bych k tomu dodala, nevím odkud jsi, ale kdyby jsi to opravdu neunesla, tak bych výpověď dávala v okamžiku, kdy by jsi měla domůuvené místo jinde. Třeba u nás se sestry na některý oddělení hledají, ale na celý úvazek, částečné úvazky se moc nechtějí.

Příspěvek upraven 28.09.14 v 08:31

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 08:29

Ahoj, dobrý pracovní kolektiv je fakt nad zlato, zažila jsem oboje, tak můžu porovnávat, taky ve zdravotnictví. Řešila jsem to změnou zaměstnání. Neměla jsem s nikým otevřený konflikt, ale ta atmosféra mi prostě nevyhovovala. Stačilo mi jen slyšet, jaké teorie vymýšlejí ohledně introvertní kolegyně, ale drbe se všude. Tenkrát to bylo docela v práci překvapení, mezi adepty na odchod jsem nepatřila. Pro mě je důležité s kým trávím svůj čas a to i pracovní. Obzvlášť při této práci potřebuju vědět, že mě nikdo nepodrazí.
U tebe v tom možná hraje fakt roli závist, že sice do práce chodíš, ale nemusíš, že vycházíš dobře s vedením - to také bývá neseno nelibě. Možná změna pracoviště by mohla vypadat jako jejich výhra, ale byla by to tvoje výhra, ženy jsou vynalézavé a kdo ví, co by byly schopny vymyslet a poté i realizovat.
Jinak nápad svedení manžela, mi přijde jak z 5. třídy ZŠ. A2

mojmira
Hvězda diskuse 77475 příspěvků 28.09.14 08:29

Neodcházela bych, ono to opravdu někde může být stejné, ne-li horší a co potom. Přeji ti abys to vyřešila, aby se to „usedlo“,protože kolektiv v práci, pokud nestojí za nic, tak i ta práce je na prd.

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 28.09.14 08:31

To je všude, to bys musela zůstat doma, hod na ně lod ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 28.09.14 08:37

Neodchazela bych, jinde to bude podobne, navic by jsi byla v roli novacka. Ignoruj je, res s nima sebevedome pracovni zalezitosti, kdyby v tom byly problemy, sla bych hned za nadrizenou, ktera je za pracovni podminky zodpovedna. Jsem vdecna za pansky koliktiv v praci.

Prosim te, jak ten napad svedeni manzela probihal? Muj by s nima hodne rychle vybehl, nebot by o atmosfere na pracovisti vedel a zamer by mu byl zrejmy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 09:06

Anonymní 2

Když jsem viděla název diskuze, myslela jsem, že snad někdo za mě napsal dotaz.Jsem v té samé situaci. :(
Pracuji na ortopedii, což je zase opravdu pěkná a pozitivní práce. Např. s internou neporovnatelná. V této práci jsem se opravdu našla, moc mě baví.
Ale ten kolektiv-pomlouvání bych asi i snesla, nebo spíše snáším. Jsem velice pozitivní člověk a nad spoustou věcí se umím povznést-prošli jsme si v životě dosti náročnými situacemi, šlo o život a umím rozlišit důležité od nedůležitého. Vím, že mě holky závidí-mám super manžela, rozumíme si, nemám milence, jako většina holek u nás…cestujeme, děti v pohodě, peníze neřeším-umím šetřit a nepláču nad tím, co nemůžu mít, jsem ráda za to, co máme. Nemáme nadprůměr, ale umím být spokojená s tím co je.
Výhoda oproti JIPce-na noční a o víkendových službách jsem v práci jen se sanitárkou, v noci sama. A těch denních v týdnu je málo.
U nás se to hodně projevuje v rozpisu služeb-např. kolegyně řekne, že chce jen jeden víkend, já mám třeba 5 - 6 víkendových služeb. Další kolegyně je na tom ještě hůř, třeba v říjnu nemá ani jeden čistě volný víkend. Nebo holky si na vánoce každá vzaly dva svátky-ta co má vždy jen jeden víkend je nejdrzejší-ta si vzala 26.noční a 1.1. denní, jinak vše volné. A mě daly 23.noční,31.12­. noční-služby bez příplatku, ale vánoce i silvestr zkažený. A řekli mě, že o co jde, že mamoním peníze, jsem tím hnusná, o co je služba 23.12. jiná, co se práce týče, než třeba 26.12.A že den po noční se počítá jako volný, tak co řeším, že mám narušený vánoce a bez příplatku…a že je moje chyba, když si štědrý den prospím. A staniční řekne, že mám hezké služby, vánoce volné. A to jsem měla týden před vánocemi tak narvaný službami, že jsem o štědrý den opravdu odpadla. V únoru mě nadali 3 dny dovolenu-se slovy, že podruhé snad na hory nepojedeme. A kolegyně, která mě přišla večer střídat už veděla, že jsem chtěla volno a řekla-Copak ty nevíš co s penězi. Argument staniční byl, že už jsem dovolenou měla-také 3 dny- a musíme se vystřídat, argumentovala jsem tím, že dovolenou v tu dobu nikdo nemá a nechce…ale bohužel. Na jaře holy přišly, že v srpnu si berou dvě dovolenou, tak v srpnu si jí nesmím vzít. A začátek července také ne.
Holky z vedlejšího oddělení říkají, že tu práci musím opravdu milovat, že oni by u nás nevydržely. Ano, mám jí moc ráda. Jen nevím co dál.
Už takto dojíždím skoro 30 km daleko. Změna práce by byla mnohem delší dojíždění a nevím, zda chci strávit tolik času na cestě do práce. Jít u nás na jiné oddělení-holky mě lanaří na interní JIPku a na chíru, že by byly rádi, kdybych k nim šla. Ale když já jsem se našla v ortopedii.Tak stále nevím, zda skousnout holky a mít krásnou práci, nebo jít do super kolektivu, ale práce už by taková nebyla.Nebo odejít na ortopedii jinam, ale dojíždět mnohem dál.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 28.09.14 09:12

Anonymni2: Ja bych spatnou atmosferu v praci snasela do te doby, nez by zacaly naschvaly narusovat chod me rodiny. Ta je pro me nadevse, i vic nez zajimavost prace.

Meha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 09:24

Nedivím se Ti, že přemýšlíš nad změnou, mně by toto prostředí také vadilo.
Samozřejmě, že všude jsou nějaké pomluvy, ale záleží, do jaké míry.
Pokud máš tu práci ráda, tak bych asi také nejdříve zkusila s těmi největšími drbnami, co strhávají ostatní, promluvit napřímo, tyto lidi to většinou dost překvapí, protože nejsou na takové jednání zvyklí.
Pokud by to nepomohlo, nebo by naopak došlo ke zhoršení situace, tak bych asi začala hledat jinde. Je to sice riziko, jinde to může být stejné, ale také nemusí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >