Dvě práce u matky dvou malých dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.03.18 11:30
Dvě práce u matky dvou malých dětí

Anonym citlive tema a nejsem rozhodnuta, nechci to zatim ventilovat.
Ahoj maminky i nemaminky. Uvažuji o druhe praci. Prvni praci mam na HPP, ale vubec me nenaplnuje, ale je v oboru a pro zenu docela dobre placena. S casem v ni muzu celkem operovat. Tak me napadlo chodit 2× tydne na par hodin na brigadu jinam. Dostat se mezi jine lidi a tak. Financne si polepsim a hlavne se rozptylim. Ale mam dve male deti. Jejich peci by zastal asi manzel. Zatím jsem mu o tom nerekla. Vaham jak to vezne. Nejen casove ale hlavne pocitove. Mozna se bude citit ponizene, ze nas jako malo zabezpecuje, ale fakt je ten, ze ano. Nebo ja chci proste vic. Chci delat neco co me bavi a chci za to dostat dost penez, abych nam mohla doprat plno krasnych veci a zazitku. Je to blbost? Jake dalsi otazky mam zvazit? Zatim podleham hodne nadšení a je mi jasne, ze to mnoho lidi kolem me nepochopi, vcetne me vedouci. Neni bezne, aby matky od deti chodily do dvou praci, kdyz nejsou samozivitelky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

bubulina
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 04.03.18 11:34

Jako rozumím ti, ale plno krásných zážitků dětem dopřeješ, spíš když s nimi budeš trávit čas a nebudeš lítat po brigádách, aby měly i plno krásných věcí. Nevím teda, kolik je jim let. Záleží ale samozřejmě taky na tom, jak moc teď jsi frustrovaná a jak moc tě ta současná práce nebaví

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61411 příspěvků 3 inzeráty 04.03.18 11:34

Kašli na okolí, jedinné co bych řešila, jak to šetrně říct manželovi - tedy moc bych nevyzdvihovala, že je to pro peníze, ale třeba že chceš poznat něco dalšího, že je to pro tebe odpočinek od činností kolem dětí a zároveň je dobře, že si děti budou víc budovat vztah i statínkem… A jinak jo, pokud máš chuť, jdi do toho, přestat se dá vždy, pokud zjistíte, že to nejde.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 04.03.18 11:36

Prober to s manželem, děti můžou trávit čas kvalitně i s tatínkem a pokud ty budeš spokojená, tak nevidím problém. Ale myslím, že zásadní roli v tom hraje přístup manžela, takže musíš s ním. Tady ti půlka řekne, že by čas s dětmi práci neobětovala, druhá opak, ale nikdo váš život žít nebude… :nevim:

Helileli
Závislačka 2508 příspěvků 04.03.18 11:38

Tak pro mne by bylo důležité, jak bude vypadat třeba týden. Pokud by celý týden vodil a vyzvedával muž, obstaraval, a ty bys dětem taktak stíhala dat pusu na dobrou noc a ještě doma zasedla k práci, tak to je akorát otázka času, kdy si tím rodinu rozbiješ, ochladis vztahy s dětmi.
Pokud by to znamenalo, že se s mužem v rámci týdne prostřídas, třeba dva večery věnujes práci a budes fungovat nadále i jako máma a ne jen jako chodící peněženka, bude společně strávený čas s dětmi, s mužem, tak proč ne.

Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 04.03.18 11:43

Já myslím, že jde hlavně o důvody, které k tomu rozhodnutí máš. Sama mám hlavu plnou nápadů a vždycky si pokládám otázky..
1. Chci čas s rodinou vyměnit za tento čas strávený prací?
2. Skutečně mě to baví a bude naplňovat, nebo je to jen únik z monotónnosti a brzy to bude další otravná povinnost?
3. Vyplatí se mi to? Co naoplatku získám? (Osobně mi nestačí jen dobré finanční ohodnocení)
A taky bych zvážila, jestli chci mít dvě práce, jednu na zaopatření a druhou na naplnění, nebo jestli to chci spojit dohromady a zařídit se podle toho.
A samozřejmě - komunikovala bych o tom s partnerem. Vysvětlila, jak to vnímám já a vyslechla si zase jeho „přízemní“ pohled :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18895 příspěvků 04.03.18 11:44

Za mě je to na tobě. Nebudeš ani první ani poslední, která má „vedlejšák“. Takže záleží, jestli manžel bude ochotnej pravidelně být s dětmi (abys ho za měsíc nemusela „prosit na kolenou“) a jestli tě to bude bavit, tak proč ne?
S pocitem, jestli díky druhý práci šidíš nebo nešidíš svoje děti se samozřejmě musíš popasovat sama :) ale podle mě, pokud je to otázka dvou dnů v týdnu, co budou děti s tátou, jak jakýpak šizení? ;)
Jen si vyzjisti, jak je to v tvé práci na HPP, někde potřebuješ k vedlejšáku „povolení“, takže s tímhle opatrně.

Já jsem druhou práci měla docela pravidelně (u mě to tedy byla otázka čistě peněz) a je fakt, že chlap s tím měl časem problém („proč radši neuklízíš doma“ :zed: ). Jenže on těch „problémů“ s mým jednáním má víc, takže to je zase jinej příběh…

Helileli
Závislačka 2508 příspěvků 04.03.18 11:49

A ještě bych si ujasnila, jestli nebude vedlejsak zasahovat do hlavního pracovního poměru. Bohužel mám v okolí případ, kdy chlap měl dobře placenou práci v klidu, přibral si vedlejsak a za pár měsíců z té jisté práce letěl. Vedlejsaku dával energii, nezbývala mu na hlavní práci, pak začal něco z vedlejsaku řešit v práci (telefony, maily) a zaměstnavateli došla trpělivost.

rena621
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 04.03.18 11:50
@Anonymní píše:
Ahoj maminky i nemaminky. Uvažuji o druhe praci. Prvni praci mam na HPP, ale vubec me nenaplnuje, ale je v oboru a pro zenu docela dobre placena. S casem v ni muzu celkem operovat. Tak me napadlo chodit 2× tydne na par hodin na brigadu jinam. Dostat se mezi jine lidi a tak. Financne si polepsim a hlavne se rozptylim. Ale mam dve male deti. Jejich peci by zastal asi manzel. Zatím jsem mu o tom nerekla. Vaham jak to vezne. Nejen casove ale hlavne pocitove. Mozna se bude citit ponizene, ze nas jako malo zabezpecuje, ale fakt je ten, ze ano. Nebo ja chci proste vic. Chci delat neco co me bavi a chci za to dostat dost penez, abych nam mohla doprat plno krasnych veci a zazitku. Je to blbost? Jake dalsi otazky mam zvazit? Zatim podleham hodne nadšení a je mi jasne, ze to mnoho lidi kolem me nepochopi, vcetne me vedouci. Neni bezne, aby matky od deti chodily do dvou praci, kdyz nejsou samozivitelky.

Ja uvazuji ze po materske pujdu delat na 1/2 uvazek a ty chces pracovat 2 praci? Chudaci deti neuvidi maminku a muzovi se to taky libit nebude. Najdi si novou praci co te bude bavit a mas to.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16816 příspěvků 2 inzeráty 04.03.18 12:00
@rena621 píše:
Ja uvazuji ze po materske pujdu delat na 1/2 uvazek a ty chces pracovat 2 praci? Chudaci deti neuvidi maminku a muzovi se to taky libit nebude. Najdi si novou praci co te bude bavit a mas to.

Nezlob se na mě, ale matka není puek světa. Snad mají ty děti taky otce ne. A jak víš, že se to mužovi líbit nebude? Jako že přestane mít servis a bude muset ddoma taky hnout prstem a starat se o svoje děti?
je to pouze o tom, jak si to doma zakladatelka a její muž zařídí a domluví mezi ss sebou.
Znám matku, co sice dělá na půl úvazku, dítě vyzvedává po O, ale jen po něm štěká. Nevím, v čem je pro dítě přínosem oproti ženě, která dělá třeba víc, ale ten limitovanější čas který má na děti s nimi tráví kvalitně a celkově je v lepší pohodě, protože jí práce naplňuje a má tak pocit, že dělá něco pro sebe. Někdo chodí na kosmetiku, jiné přináší pocit uspokojení vedlejšák. :nevim:

rena621
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 04.03.18 12:07
@Svistice píše:
Nezlob se na mě, ale matka není puek světa. Snad mají ty děti taky otce ne. A jak víš, že se to mužovi líbit nebude? Jako že přestane mít servis a bude muset ddoma taky hnout prstem a starat se o svoje děti?
je to pouze o tom, jak si to doma zakladatelka a její muž zařídí a domluví mezi ss sebou.
Znám matku, co sice dělá na půl úvazku, dítě vyzvedává po O, ale jen po něm štěká. Nevím, v čem je pro dítě přínosem oproti ženě, která dělá třeba víc, ale ten limitovanější čas který má na děti s nimi tráví kvalitně a celkově je v lepší pohodě, protože jí práce naplňuje a má tak pocit, že dělá něco pro sebe. Někdo chodí na kosmetiku, jiné přináší pocit uspokojení vedlejšák. :nevim:

Pisu to protoze deti jsou male. Pro me je cas s nima dulezity. Pride mi logicke najit si 1 praci a poradnu nez litat do 2. Ja mam manzela uzastneho a dokaze si poradit i s detmi ale i tak to neni ono. Nedokazu jsi predstavit zeby to delal porad.

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 04.03.18 12:08
@Anonymní píše:

Nevim, jestli cas straveny s malymi detmi se da vyvazit penezi za brigadu. A jestli pro male deti neni dulezitejsi obycejny cas s mamou nez zazitky.
Spis bych sedla s manzelem, prosla rozpocet a zamyslela se, jestli to opravdu potrebujete. A brigadu vzala v pripade, ze budu mit pradpoklad, ze bych ji casem mohla vymenit za tu hlavni praci, ktera me nebavi.

Jana525
Závislačka 4554 příspěvků 04.03.18 12:12

Delej to, co te cini stastnou!!!

Anonymní  04.03.18 12:23

@P4ja
Podle nej rozhodne nic nepotrebujeme. Staci mu malo, ja chci ale vic. A nejen pro sebe, ale i pro ne. Zda pujde brigada pozdeji vymenit za praci se uvidi, zatim pro ni nemam praxi, kterou by mi brigada dala. Chlap to s detmi da, ted o ne pecuje hlavně on. Ma to k nim bliz. Ja pracuji na druhe strane mesta. Takže je vodi i vyzvedava stabilně jen on.

Anonymní  04.03.18 12:26
@rena621 píše:
Ja uvazuji ze po materske pujdu delat na 1/2 uvazek a ty chces pracovat 2 praci? Chudaci deti neuvidi maminku a muzovi se to taky libit nebude. Najdi si novou praci co te bude bavit a mas to.

Za pul uvazek bychom jako rodina nevyzili. Muj prijem je hodne dulezity. V praci jsem kvuli penezum. Delat jinde pro me znamena jit o 7-10 tisíc dolu a to si nemuzeme dovolit. Ale to rodina, kterou zivi chlap nepochopi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama